kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Iwanek123    0

Witam,

mam pytanie odnośnie biznesplanu, czy muszę wpisywać działki do biznesplanu które będą mi przekazane ale są np lasem i rolnym zabudowanym, gdzie nic nie zmieniają w wartości ekonomicznej ? 

Drugie pytanie czy na działce rolnej zabudowanej gdzie są dwa magazyny, które będę musiał wpisać w biznesplan, która należy do mojego brata to czy mogę mieć z nim współwłasność na tą działkę czy wchodzi w grę tylko umowa użyczenia ?

I ostatnie pytanie czy jeżeli mam dzierżawę od mamy (rok temu jeszcze się dało) to czy we wniosku w załączniku (DANE OSOBY PRZEKAZUJĄCEJ GOSPODARSTWO), to czy przy jej danych muszę wpisywać powierzchnię tej dzierżawy w kolumnie "Łączna powierzchnia przekazywanych użytków rolnych" czy dzierżawa nie jest tak liczona ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Trochę zgłupiałem, mam 1 ha dzierżawiony do złożenia wniosku. W arkuszu "działki" w kolumnie tytuł prawny mimo że to dzierżawa wpisuję "własność" i dołączam oświadczenie stron, ale do reszty działek których nie mam w dzierżawie ale będę miał przepisane wybieram "brak"? A w arkuszu "uprawy" w roku wyjściowym wszędzie wpisuję "własność" tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zobacz w instrukcji masz napisane co i jak. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padykilos    4

@freetaxi pytanie do Ciebie. Złożyłem wniosek o wypłatę pieniędzy 5 kwietnia. Agencja ma 90 dni na przelanie pieniędzy, czy chodzi tu o dni robocze ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Łącznie 90 dni.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

Co skladaliscie na wniosek 1 raty ja dopiero za miesiąc chce złożyć bo w sądzie się uprawomacnia. I czy mogę wysłać im tylko akt notarialny z przepisanie Gos bo rachunkowość też by należało ale od kiedy jak faktury zbieram od czerwca a decyzja była od lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@agroagregat podaj powierzchnię z dopłat. 

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nawet nie jest potrzebna. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Pewnie chodzi o to że tego dnia możesz też nadać list polecony i będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

lepiej osobiście złożyć w piątek dostać potwierdzenie złożenia a nie cudować z pocztą i ryzykować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
2 godziny temu, matek89121 napisał:

lepiej osobiście złożyć w piątek dostać potwierdzenie złożenia a nie cudować z pocztą i ryzykować 

Jakie cudowanie? Czy to młody rolnik czy prow to składałem w ostatni dzień na poczcie i bez problemu, liczy sie stempel z datą na poczcie i tyle. Jak masz wystarczająco czasu albo 10 km do wojewódzkiego oddziału to możesz sobie jeździć osobiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi12    4

Panowie, czy do złożenia wniosku o 1 ratę potrzebna jest umowa przedwstępna z dealerem na maszyny, które kupuję za premię? Bo właśnie takie coś dziś usłyszałem w odrze. Myślałem że może jako rozpoczęcie realizacji biznesplanu wystarczy faktura na, przykładowo, nawozy, które są w obrotowych. 

Edytowano przez maxi12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi12    4

A wystarczy na jedną maszynę, czy na wszystkie? I czy chcą zaliczkę przy tej umowie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
58 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Jakie cudowanie? Czy to młody rolnik czy prow to składałem w ostatni dzień na poczcie i bez problemu, liczy sie stempel z datą na poczcie i tyle. Jak masz wystarczająco czasu albo 10 km do wojewódzkiego oddziału to możesz sobie jeździć osobiście.

do oddziału arimr mam ponad 150 km i wole zawieść osobiście to nie kwestia 50 zl

ja dla pewności wolałem sie pofatygować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Jak widać "innych" nie brakuje. W sumie nie moja sprawa, nie mój czas. 

Pieniądze trzymasz też w skarbonce dla pewności czy taki hardcor jesteś i leżą w banku? 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Myślę nierealnie,jakbym miał z 7 poprawkami jechać za każdym razem ok 230km w jedną stronę to wole to ryzyko.Nie ma napadów na dyliżanse z pocztą więc średnie ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

ja odnoszę sie do kwesti złożenia wniosku wole sam go złożyć żeby wszystko na miejscu posprawdzali i żeby dostać potwierdzenie złożenia wniosku a w przypadku poczty to rożnie bywa z przesyłkami czasami krążą i dotrzeć nie mogą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj