kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

pablo266    2
Napisano (edytowany)

póki co jako TUZ, kiedyś to było orne, także jeszcze mam możliwość zaorania kawałka i podniesnienia SO, bo wniosek o dopłaty nie zlozony jeszcze. a za rok już nie będzie problemu z SO bo przybędzie gruntów. 

Edytowano przez pablo266

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

@freetaxi

Jak to jest z rozbudową obory z kasy mr? Jakie dokumenty są potrzebne do złożenia wniosku właśnie na rozbudowę obory? Jeden doradca twierdzi, że potrzebne są wszystkie pozwolenia na budowę, drugi zaś że kosztorys na etapie wniosku wystarczy, mam ziemie na siebie od niespełna roku więc kolejnej szansy nie będzie na złożenie wniosku, poprzedni nabór musiałem złożyć rezygnację bo zabrakło punktów, teraz wszystko musi być cacy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na tym etapie załącznikiem formalnym będzie kosztorys inwestorski. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Jak budujesz powyzej 40 djp to moga zarzadac decyzji o oddzialywaniu na srodowisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z tym się nie zgodzę. To nie modernizacja. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

michal2704 napisał:

nabór 2018r I rata na koncie

Kiedy składałeś wniosek o pierwszą ratę? I jakie województwo? :)


KPZ "Zetor Team"- Wiceprezes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Kupowal juz ktos sprzet w tym roku z mlodego rolnika?kwote 80tys trzeba wplacic cala czy mozna 70 a np za rok te 10tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Wniosek z poprawkami upraw oraz o II rate rozpatruje ta sama osoba, ktora na początku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
8 godzin temu, Milosz91 napisał:

Kupowal juz ktos sprzet w tym roku z mlodego rolnika?kwote 80tys trzeba wplacic cala czy mozna 70 a np za rok te 10tys?

Na środki trwałe ma iść 70 tysięcy, pozostałe możesz wydać np. na nawozy. Nie wiem co się tak upieracie by nie czytać tego na co się zgadzacie na ponad 5 lat...


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Ja czytalem bardzodobrze tylko ze tu mi dealer cos mowil ze sie duzo pozmienialo a traktor pochlania 150tyś to przeciez oni beda za 3lata patrzyc czy traktor jest i faktura a nie czy wplacilem 70 czy 80 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Dealer mówi to co mu na rękę. Rozwiń to z czy masz problem.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106

Witam 

Panowie jak to jest z posiadaniem bydla, doradca na początku wogole mi nie kazał przepisywać bydla(opasowe) od rodziców bo mówił że w roku rozliczeniowym dopiero muszę mieć ten stan bydla 

A teraz pani z agencji mówi że muszę mieć wielkość ekonomiczna 13tys i muszę mieć już bydlo na siebie i po przepisania tego bydla miałem zadeklarowame w biznesplanie że w tym roku kupię 12 cielat i ta pani już chce żebym je miał. 

Doradca mówi że mam na to czas do końca roku. 

I kto ma rację? 

I tak mnie czeka zakup cielat ale chciałem kupić po zniwqch 

Dzięki z góry za pomoc 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W chwili składania wniosku o przyznanie pomocy nie musisz mieć przepisanego bydła na siebie. W biznesplanie deklarujesz z jakiego numeru stada przejmiesz zwierzęta i robisz z tego obrót stada. To plus uprawy w plonie głównym muszą dać Ci wielkość ekonomiczną 13 tyś euro.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106

A jak bym przepisał jeszcze od rodziców 250tucznikow 

To napewno bym już osiągnął ta wielkość tylko pytanie jak na to agencja 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Sam deklarujesz ile i jaką produkcję masz przejąć. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Wniosek ze zmianą upraw oraz o II rate mozna wyslać jednoczesnie, czy lepiej poczekac z II ratą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Razem.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
Napisano (edytowany)

W mazowieckim trzeba miec lacznie miniumu 8,68 ha (w tym minimum 70'% wlasnosci?) czy 10.81 tak jak srednia kraju??

Edytowano przez ahten
korekta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Średnia wojewódzka w mazowieckim wynosi 8,68 ha.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Witam, myslicie ze przejdzie cos takiego , mianowicie na dzien skladania wniosku osoba nie posiada wyksztalcenia.Ale jest w trakcie robienia kursu, egzamin latem , dokument we wrzesniu najprawdopodobniej. Jeżeli teraz wpsizemy ze posiada wyksztalcenie to jest szansa ze weryfikacja sie przeciagnie i o dokument potwierdzajacy upomna sie dopiero we wrzesniu? czy nic mi to nie da bo na dokumencie bedzie data wrzesniowa a wniosek jest skladany teraz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiu3512    10

Czy jeżeli we wniosku wpisze przykładowo, że chciałbym siewnik nabudowany, a w na dzień dzisiejszy nie posiadam do niego odpowiednio dużego ciągnika, ale zadeklaruje, że jestem w trakcie poszukiwań lub dopiero będę szukał ciągnika to przejdzie mi taki wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
1 godzinę temu, masa24 napisał:

Witam, myslicie ze przejdzie cos takiego , mianowicie na dzien skladania wniosku osoba nie posiada wyksztalcenia.Ale jest w trakcie robienia kursu, egzamin latem , dokument we wrzesniu najprawdopodobniej. Jeżeli teraz wpsizemy ze posiada wyksztalcenie to jest szansa ze weryfikacja sie przeciagnie i o dokument potwierdzajacy upomna sie dopiero we wrzesniu? czy nic mi to nie da bo na dokumencie bedzie data wrzesniowa a wniosek jest skladany teraz

 

Myślisz że aż tacy idioci tam siedzą? Liczy się na dzień składania wniosku, myślisz że wystawią papier z datą wsteczną?

stasiu3512, mi tak przeszło jak składałem na talerzówkę, tyle że do drugiej raty będziesz musiał mieć ten ciągnik ogarnięte.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj