kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Milosz91    17
2 godziny temu, Mohyl napisał:

Ale to jest do osób co dostali spadek i tu chodzi że możesz być właścicielem ziemi dłużej niż 24 miesiące i możesz brać mr pod warunkiem że nie miałeś zwierząt i nie brałeś dopłat na te ziemię

Dokładnie bo ja 9 lat mialem ziemie ze spadku a teraz czekam juz na przelew ale byly komplikacje bo w tamtym roku to bylo pierwszy raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malesis    0
Dnia 22.01.2019 o 17:30, Suzaku95 napisał:

Teraz na dniach dopiero wysyłam wniosek o pierwszą ratę, także jeszcze nie wiem jak to będzie :)

chociaż z tego jak szybko im to idzie i zapewnień, że agencja będzie starała się to jak najszybciej załatwiać wnioskuję że powinni się wyrobić

jak coś dam znać ile u mnie to im zajęło ;) 

I jak? Ile im to zajęło ? Zlozylam wniosek o pierwsza ratę przed świetami i zastanawiam się kiedy mogę się spodziewać przelewu 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
Napisano (edytowany)
Dnia 3.05.2019 o 13:27, piotrek538 napisał:
  • przed dniem, w którym stała się właścicielem lub weszła w posiadanie gospodarstwa o powierzchni użytków rolnych wynoszącej co najmniej 1 ha, nie była posiadaczem zwierząt gospodarskich objętych obowiązkiem zgłoszenia do rejestru zwierząt gospodarskich oznakowanych i siedzib stad tych zwierząt, nie wystąpiła o płatności bezpośrednie, nie wystąpiła o pomoc finansową dla rolników w ramach programów UE lub pomocy krajowej, nie prowadziła działu specjalnego produkcji rolnej;

To jak to rozumieć ??

No wlasnie jak? Chce pierwszy raz skadac doplaty, chociaz nie mam w ogole ziemi na wlasnosc (dopiero zakladam nr producenta), oraz zamierzamz arejestrowac na siebie hodowle kur. Bedzie to przeszkadzalo w dofinasowaniu do mlodego rolnika?

Hodowle mozna posiadac przed skladaniem wniosku na MR?

Edytowano przez ahten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia424    5

W ksiazce przychodów i rozchodow wpisujemy 

Krus????

Podatek rolny ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dużo się o tym pisało na ten temat na forum. Jedni wpisują, drudzy nie wpisują. Zrobisz tak jak będzie wygodniej. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

wpisuj lepiej wpisać niepotrzebnie niż maja się przyczepić przy kontroli tylko musisz mieć pokwitowanie  w razie kontroli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Najważniejsze to dopasować wydatki obrotowych kosztów do biznesplanu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

witam 2 tygodnie temu składałem wniosek o zmianę kupowanych maszyn( maszyna która miałem wcześniej została wycofana z produkcji dlatego nie miałem wyjścia trzeba było zmienić na inna)... ktoś wie ile maja czasu na odpowiedz??

decyzje pozytywna dostałem 3 tyg temu... wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48

W Wlkp mają zawsze czas możesz nawet z 4 miesiące poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
3 minuty temu, Mohyl napisał:

W Wlkp mają zawsze czas możesz nawet z 4 miesiące poczekać

ale to chore jest żebym nie mógł kopic co chce tylko jakiś urzędnik co w biurze siedzi decyduje co za maszynę mogę kupić... bo on niby lepiej wie co przyda się do mojego gospodarstwa niż ja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Według rozporządzenia mają miesiąc na zatwierdzenie zmian.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48

Rozporządzenia rozporządzeniami a Poznań sobie sąsiad czeka już 3 miesiace na zatwierdzenie a moje poprawki 4 miechy leżą jak zadzwonisz to ci powiedzą że jeszcze wielu poprawek nie dostało a ty tu wydzwaniasz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
12 minut temu, Mohyl napisał:

Rozporządzenia rozporządzeniami a Poznań sobie sąsiad czeka już 3 miesiace na zatwierdzenie a moje poprawki 4 miechy leżą jak zadzwonisz to ci powiedzą że jeszcze wielu poprawek nie dostało a ty tu wydzwaniasz 

co zmieniałes??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

U mnie jutro minie 3tyg jak do Warszawy poszlo o wyplate ciekawe kiedy będzie przelew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
14 minut temu, Padykilos napisał:

W jaki sposób sprawdzić czy wniosek jest już w Warszawie czy jeszcze nie ?

Zadzwoń tam gdzie skladales wniosek o wyplate czy wogole otwarli twoja koperte bo moja otwarli po 5tyg 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48

https://www.agrofoto.pl/articles/prow-2014-2020/mlody-rolnik-co-z-premiami-z-2018-roku/ tu podaje link do topagrar gdzie opisuja ile gdzie wniosków jest rozpatrzonych na młodego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

w wielkopolsce minimalna ilosc ha na mlodego rolnika to srednia krajowa czy woj??krajowa 10.81 a woj .13.74🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj