kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
RolnikTivi    49
7 godzin temu, KrzysztofSokoowski napisał:

Tak, ostatnia zaraz po nowym roku wysłana do agencji

Ja ni me miałem żadnych, dziwne... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

Ponawiam pytanie. Można modernizować maszyny z premi MR? Dokładanie jakiegoś GPS czy wymiana pompy w opryskiwaczu lub jakiś remont przyczepy... etc. Ma ktoś wiedzę na ten temat?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zakup tego GPS jeszcze tak ale remonty jako środka trwałego nie zakwalifikujesz.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

Ale modernizacja poprzez wymianę podzespołu? Dajmy na to pompa w opryskiwaczu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
friz    3

Czy w naborze 2019 będzie wymóg bycia w KRUS przez określony czas czy nie jest to juz wymagane i nie trzeba bedzie przechodzic z zus na krus ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W tej kwestii nic się nie zmieni.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal2704    0

dostałem pozytywną decyzję dziś. Teraz pytanie co dołaczyć do wniosku o I rate? Gospo jest już na mnie mam nr gospodarstwa. Co z tą ewidencją przychodów i rozchodów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
friz    3
2 godziny temu, freetaxi napisał:

W tej kwestii nic się nie zmieni.

Czyli jest tak jak w 2018, ze trzeba byc przynajmniej rok od momentu dostania decyzji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

No tak,poczytaj propozycje rozporządzenia na ten rok (kilka stron wcześniej ktoś wrzucił) nie ma tam takich zmian.I dobrze,że jakieś wymagania są,a i tak zdecydowanie za niskie moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ubezpieczeniu trzeba podlegać 12 miesięcy od wypłaty pierwszej raty premii. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziś przyszło pismo, decyzja wydana 18-02 województwo Warmińsko-Mazurskie, pod Olsztyn

:)


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
friz    3

Mam pytanie dotyczące naboru 2018, czy jesli we wniosku mam wpisane, ze za 80tys kupuje srodki trwale (maszyny) a za reszte np nawozy, material siewny to moge go zrealizowac w taki sposob, ze po otrzymaniu pierwszej trasnszy rozliczam sie tylko z niej (80 tys) a z reszty po realizacji biznesplanu i po przyznaniu drugiej raty, czy nie ma takiej mozliwosci i trzeba sie rozliczyc z calosci po przynaniu tylko pierwszej raty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

A mi się wydaje,że jak jest w ustawie,decyzji to warto czytać- wyraźnie jest napisane 2 rata po realizacji biznesplanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer345    3

Mam takie pytanie , od kiedy muszę kupować kwalifikowany materiał siewny jeśli zadeklarowałem że będę go stosował? Jestem z naboru 2018 :) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
12 minut temu, adam131 napisał:

Gdzie tej listy szukać,jakiś link dla leniwych poproszę :P

Na stronie agencji w zakładce prow

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Jak wiele udaje wam się wytargować u dilerów przy zakupie maszyn?

Ja dziś dzwoniłem do tego samego przedstawiciela co w wakacje zeszłego roku jak szukałem cen żeby podać do wniosku MR.Jakie moje zdziwienie było jak cena tzw katalogowa za to identycznie to samo np na przyczepie 8t w tym roku mniej o ok 300 zł,na siewniku zbożowym mniej ok 100 zł.Tym bardziej zdziwko,bo przedstawiciel namawiał w zeszłym roku na zadatkowanie ,bo w 2019 miało podrożeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
5 godzin temu, adam131 napisał:

Jak wiele udaje wam się wytargować u dilerów przy zakupie maszyn?

Ja dziś dzwoniłem do tego samego przedstawiciela co w wakacje zeszłego roku jak szukałem cen żeby podać do wniosku MR.Jakie moje zdziwienie było jak cena tzw katalogowa za to identycznie to samo np na przyczepie 8t w tym roku mniej o ok 300 zł,na siewniku zbożowym mniej ok 100 zł.Tym bardziej zdziwko,bo przedstawiciel namawiał w zeszłym roku na zadatkowanie ,bo w 2019 miało podrożeć.

Rabat może być w tym roku mniejszy i już masz ukrytą podwyżkę - tak niektórzy producenci kombinują - i krajowi, i zachodnie marki. Przecież wiadomo, że po cenach katalogowych to nic nie kupujesz. ;) O kombinowaniu przy zmianach standardowego wyposażenia już nie będę wspominał.

15% na polskich maszynach to śmiało u dobrego dealera urywasz. A na zachodnich markach to od ceny katalogowej dla traktorów to z 40-50% odchodzi. Te ceny katalogowe to są, aby były... niby są, ale nic ci nie mówią o cenie zakupu. Stąd przez to ktoś ci może wciskać kit - "Panie - tylko Panu tak tanio sprzedaję, prawie po kosztach. Niech Pan tylko nic nie mówi o tym innym osobom..."

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj