kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Dnia 2.02.2019 o 09:48, Milosz91 napisał:

Myślę że nhtd5 85 to dobra inwestycja i ze nie zawiode się na nim

ile kolega Ci powidzieli za td5 85 i jakie wyposazenie bedzie mial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
1 godzinę temu, MichalForterra1993 napisał:

ile kolega Ci powidzieli za td5 85 i jakie wyposazenie bedzie mial?

146tys brutto między innymi dwa siłowniki wsp kierownicy rewers mech pompa 68l/min amort kabina dodatkowe światła siedz3nie deluks 1200doplaty Klima 4tys przod24 tył 30 i takie drobiazgi wycieraczka tylna siedzenie dodatkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Panowie, w roku docelowym podajemy planowane uprawy i powierzchnie w biznesplanie, a jak to jest z latami następnymi? Można uprawiać co się chce byle tylko utrzymać wzrost SO czy trzeba coś zmieniać w BP?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 2.02.2019 o 09:48, Milosz91 napisał:

Myślę że nhtd5 85 to dobra inwestycja i ze nie zawiode się na nim

Jaką cene dostałeś i jakie wyposażenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal2704    0

Jak tam Panowie dostał już ktoś decyzje z naboru 2018? Poprawki miałem na początku grudnia i teraz nie dzwonią. To prawda że do końca lutego będą decyzje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Milosz91 napisał:

146tys brutto między innymi dwa siłowniki wsp kierownicy rewers mech pompa 68l/min amort kabina dodatkowe światła siedz3nie deluks 1200doplaty Klima 4tys przod24 tył 30 i takie drobiazgi wycieraczka tylna siedzenie dodatkowe

to super ci wyszedł bo z klimą 151 tys z klimą i siedzeniem a case 150 bez klimy cenią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
7 godzin temu, Palmiszon napisał:

to super ci wyszedł bo z klimą 151 tys z klimą i siedzeniem a case 150 bez klimy cenią.

Może dlatego że zamówione zrobiłem już ostatniego listopada a teraz idą decyzje młodego to może podnieśli coś.sam nie mam decyzji jeszcze  ale zamówiłemna zasadzie ze w razie braku z pro w umowa się anuluje.100zl zaliczki musiałem tylko wplacic

Tylko nie wiem czy dobrze że wziąłem rewers mechaniczny.ale tu na ten temat zdania są podzielone hydrauliczny ze wygodą i sprzęgło dłużej wytrzyma ale za to jak awaria to drogie do roboty dopiero startuje z gospodarką a hydrauliczny 8tys dopłaty.

Doradzi by mi ktoś z wyborem balarki używanej metal fach, deutz czy sipma?łańcuchowa czy walcowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati224    0

Witam wszystkich. Do mnie otatnio dzwonili i powiedzieli że do końca lutego dostanę decyzję. Wie ktoś może czy jeśli teraz (jak będzie nabór w marcu) złożę na modernizację to czy będę mógł wykorzystać pieniądze z młodego rolnika jako wkład własny na ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. Premia nie może być wkładem własnym w modernizację. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luka1207    0

Panowie, zmieniał ktoś maszyny po otrzymaniu 1 raty na konto. Jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trzeba zrobić zmianę do biznesplanu i napisać podanie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik
20 godzin temu, mati224 napisał:

Witam wszystkich. Do mnie otatnio dzwonili i powiedzieli że do końca lutego dostanę decyzję. Wie ktoś może czy jeśli teraz (jak będzie nabór w marcu) złożę na modernizację to czy będę mógł wykorzystać pieniądze z młodego rolnika jako wkład własny na ciągnik?

W marcu nawet nie będzie naboru na maszyny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Składałem w zeszłym roku wniosek na młodego rolnika i 31.01.2019 przyszło mi pismo "informacja o możliwości wypowiedzenia się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań" Planowany termin wydania decyzji nastąpi niezwłocznie po upływie 7 dni od daty otrzymania niniejszej informacji. Czy ktoś też dostał takie pismo? Czy to oznacza że wszystko jest dobrze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati224    0

Czyli chyba nie ma co kombinować trzeba dokładać swoje i nie czekać na inne programy. Faktycznie w marcu tylko obszary a b c źle spojrzałem. Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
1 godzinę temu, mati224 napisał:

Czyli chyba nie ma co kombinować trzeba dokładać swoje i nie czekać na inne programy. Faktycznie w marcu tylko obszary a b c źle spojrzałem. Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Ja też biorę tylko młodego rolnika resztę sprzęty używane ze swoich może za 2 3lata pójdę do jakiego programu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pacifiko    2

czy po otrzymaniu pierwszej raty można zmienić biznes plan z inwestycji budowlanej na maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli starczy Ci punktów to jak najbardziej można.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur432    1
22 minuty temu, freetaxi napisał:

Jeśli starczy Ci punktów to jak najbardziej można.

Freetaxi 

W zwiazku z otrzymanym telefonem byłem 04.02 w oddziale powiatowym Agencji w Grojcu by uzgodnić co muszę poprawić. Prowadząca wniosek zasugerowała by zrezygnować ze szkolen (miałem podane 3szkolenia) gdyż coś się zmieniło i nie są one punktowane. Powiedziała że decyzja należy do mnie ale skoro nie ma za nie pkt to po co je robić. 

Wiesz coś na ten temat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma pkt za szkolenia. Wyrzuć je.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur432    1
Przed chwilą, freetaxi napisał:

Nie ma pkt za szkolenia. Wyrzuć je.

Dzięki za potwierdzenie.

Inf dla tych którzy nie mieli jeszcze kontaktu ze strony Agencji.

Wnioski rozeslali po oddziałach regionalnych (powiatowych) i nabrało to tempa. Widać że mają ciśnienie więc realne jest że chcą wyrobić się do końca lutego. Do mnie jak prowadząca zadzwoniła chciała by przyjechać możliwie jak najszybciej. Tak samo z poprawkami..

 

Szkoda tylko że z modernizacja im się tak nie spieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
6 minut temu, freetaxi napisał:

Nie ma pkt za szkolenia. Wyrzuć je.

Od kiedy nie ma?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj