kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Yankee    0
Dnia 25.01.2019 o 18:58, Egzo napisał:

Coś już wiadomo czy w nowym rozdaniu będzie można kupić ziemię za premie?

Ziemia to środek trwały, więc tak. Jeżeli już masz 10,81ha - czyli średnia za 2018, to możesz spokojnie dokupić art.6 ustęp 6 rozporządzenia.....inaczej wygląda sprawa, gdy teraz masz powiedzmy 1-2ha i chcesz dokupić do 10,81ha....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik
3 minuty temu, rolnik115 napisał:

Czy jak będę mieć wszystkie szkolenia planowaną obsadę bydła i obowiązkowy plan nawozowy (wszystkie założenia w biznes planie) to mogę się ubiegać o drugą ratę ? Czy będę mieć jakieś konktrole ? Czego się spodziewać ?

Jak będziesz miał wszystko spełnione to tak. Na kontroli to co zaplanowane w biznesplanie tzn wzrost, szkolenia, przychody, rozchody, będą liczyć plan nawozowy także musisz uważać żeby nie przekroczyć nawożenia ogólnie u mnie 2 dni siedzieli ale ja nie z tego naboru. No i musisz mieć faktury na te pieniądze z 2 raty żeby odzyskać kasę w środki trwałe tzn okazać zakup nawozów, paliwa, opryskow, części itd bez tego nie wyplaca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

Nawet muszę mieć fakturę na części ? Mam faktury z oprysków, nawozów i paliwa pasz itd, ale nie pomyślałem o częściach że na to też faktury potrzebne. Czyli nic tylko powoli już działać o drugą ratę. Mam w biznes palnie że wszystko przeznaczyć na maszyny. Wszystkie maszyny za 102 tys już kupione. 80% dostałem a 20% ze swoich oszczędności finansowane może tak byc? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolek123    6
1 godzinę temu, freetaxi napisał:

Kolego rozporządzenie sobie wyszukaj z młodego rolnika. Znajdziesz tam wzór ewidencji. 

Dzięki, w sumie nie pomyślałem żeby tam zajrzeć, a ta ewidencja którą zrobiłem była niemal identyczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik
3 minuty temu, rolnik115 napisał:

Nawet muszę mieć fakturę na części ? Mam faktury z oprysków, nawozów i paliwa pasz itd, ale nie pomyślałem o częściach że na to też faktury potrzebne. Czyli nic tylko powoli już działać o drugą ratę. Mam w biznes palnie że wszystko przeznaczyć na maszyny. Wszystkie maszyny za 102 tys już kupione. 80% dostałem a 20% ze swoich oszczędności finansowane może tak byc? 

Ogólnie tak powiedziałem, jeżeli masz już faktury na 20 tysięcy w użytki trwałe to spoko będzie dobrze a z czego finansowales to już ich nie obchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

Teraz ma być u nas szkolenie "wymogi dla gospodarstw rolnych wynikające z programu działań" (osn nowe przepisy" czy te szkolenie jest obowiązkowe dla wszystkich bo coś tak usłyszałem i wolę się dopytać czy mam iść czy nie

Edytowano przez rolnik115

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichym    5

freetaxi

to jeśli za 81 000 zł brutto przeznaczę na zakup sadzonek borówki a pozostałem 19 000 zł - na środki obrotowe potrzebne do produkcji (paliwo, nawozy, śor) to będę miał wszystko spełnione.

ja mam wpisane teraz: sadzonki 30, ziemia 70, środki do produkcji 19.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Jeśli jesteś na vacie nie musisz prowadzić własnej ewidencji. Ta od księgowej wystarczy w razie potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48

No i dostałem drugie poprawki przez tel. Podobno muszą się wyrobić z decyzjami do końca lutego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

W tamtym tygodniu z mazowieckiego prowadząca wniosek mówiła że jeszcze czegoś tam z góry nie dostali i jeszcze nie wydają decyzji. W tym tygodniu dopiero poprawki przyszły do jednego znajomego. Ciekawe czy do końca lutego się wyrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal2704    0

Panowie czy mogę podpisać umowę dzierżawy na grunty które mam uwzględnione w biznesplanie przed otrzymaniem decyzji? Mieliście podobne przypadki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeemko    13

Może ktoś wie co w przypadku gdy powierzchnia z planu nawozowego odbiega od tej która później jest w dopłatach?  Plan nawozowy robię jesienią ze względu na zboża ozime a uprawy jare niekiedy lekko odbiegają od tych później w dopłatach. Czy można na planie samodzielnie dokonać korekty składników z "proporcji" ? Czy konieczna jest poprawa od podstaw planu (co kosztuje). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek84    1
23 godziny temu, freetaxi napisał:

Jeżeli średnia wojewódzka jest większa u Ciebie niż krajowa to przyjmujemy 70 % od krajowej. 

a jeżeli u mnie w małopolsce średnia to 4.10 ha to ile mam mieć własności średnia krajowa??  dzieki z góry za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suzaku95    2
Dnia 27.01.2019 o 20:38, Milosz91 napisał:

Do kiedy miałem robotę na budowie to miałem ZUS potem jak nie było roboty to co gdzie miałem się ubezpieczyć nie być wogole ubezpieczonym 

A skoro Pani w Odrze mówimy ze że mogę się starać bo w tym roku spadkobierca może no to chyba ona jest od tego i do tego wzięła ponad 1000 a na stronie agencji też pisze że można jeżeli jest się powyżej 24mies 

A Ty rozumiesz że nawet te 3lata co byłem na zusie to i tak krus mnie wrócił do daty zakończenia szkoły musiałem nawet zapłacić za urlopy bezpłatne co miałem na życie jak do końca nie wiesz to się nie wypowiadaj

Jak bym do dzisiaj był ubezpieczonym na zusie to jak jutro poszedł bym do krus to tak by mi wpisali datę 2010 rok ze od wtedy jestem ubezpieczonym w krusie

I tu jest problem ze nie mam tych umów ZUS bo potem pracowałem na czarno bo nie chętnie każdy pracodawca ubezpieczy

To chyba kolego nie wiesz jak działa system emerytalny, jak pracujesz płacisz ZUS jak przestajesz lecisz do KRUS i wtedy zaczynasz znowu tam opłacać, jak zaczynasz pracę znowu obowiązuję cię ZUS i tak w koło macieju. Moja mama według twojej teorii że wstecz naliczają musiała by po przejściu z ZUS-u płacić za jakieś 20 lat składki wstecz :D.

Chyba że nie dotrzymałeś 14 dniowego terminu w którym trzeba to zgłosić wtedy coś tam jest o naliczaniu wstecz ale jak to mówią płaci się za swoje błędy :) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

Ja ostatnio dzowniłem do agencji, to Pani powiedziala, że mają czas do 20 lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yankee    0
16 godzin temu, Arek84 napisał:

a jeżeli u mnie w małopolsce średnia to 4.10 ha to ile mam mieć własności średnia krajowa??  dzieki z góry za odp

musisz mieć co najmniej 4,1ha - z tego 70% to własność lub użytkowanie wieczyste lub dzierżawa od Skarbu Państwa, czyli około 2,9ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
2 godziny temu, Yankee napisał:

musisz mieć co najmniej 4,1ha - z tego 70% to własność lub użytkowanie wieczyste lub dzierżawa od Skarbu Państwa, czyli około 2,9ha.

nie wprowadzaj kolegi w błąd nie mam czasu teraz szukać chodź też w 100 % nie jestem pewien ale jego obowiązuje sr. krajowa te 10ha czy ileś a nie wojewodzka. wojewodzka dopiero jak w danym woj jest wieksza niż krajowa to obowiazuje wojewodzka w moim przypadku na WLKP. trzeba miec niecałe 14 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domelek12    2

Czy ktoś na forum robił plan nawozowy do MR? Mógłby ktoś pokazać jak powinien wyglądać taki plan i jaka analiza gleby wystarczy do zrobienia takiego planu? Czy analizę trzeba robić co roku? Niby badania są ważne 4 lata,a jak to odnosi się do MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48
5 minut temu, Bolek96 napisał:

nie wprowadzaj kolegi w błąd nie mam czasu teraz szukać chodź też w 100 % nie jestem pewien ale jego obowiązuje sr. krajowa te 10ha czy ileś a nie wojewodzka. wojewodzka dopiero jak w danym woj jest wieksza niż krajowa to obowiazuje wojewodzka w moim przypadku na WLKP. trzeba miec niecałe 14 ha

To ty nie wprowadzają w błąd bierze się krajowa jak wojewódzka jest większa a jak mniejszą to teniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yankee    0
1 godzinę temu, Bolek96 napisał:

nie wprowadzaj kolegi w błąd nie mam czasu teraz szukać chodź też w 100 % nie jestem pewien ale jego obowiązuje sr. krajowa te 10ha czy ileś a nie wojewodzka. wojewodzka dopiero jak w danym woj jest wieksza niż krajowa to obowiazuje wojewodzka w moim przypadku na WLKP. trzeba miec niecałe 14 ha

??? Kolego, to najpierw poszukaj a potem pisz, bo przez takie pisanie wprowadzasz w błąd. Oczywiście, że Ciebie obowiązuje średnia w WLKP, czyli za 18' 13,74ha a obowiązuje Cię taka właśnie dlatego, że w WLKP jest większa niż w kraju. Jeżeli w danym województwie jest mniejsza niż w kraju, obowiązuje wojewódzka. Rozporzadzenie paragraf 2 ust. 1 pkt 6a....no i czekam kolego na Twoją odpowiedź

1 godzinę temu, Mohyl napisał:

To ty nie wprowadzają w błąd bierze się krajowa jak wojewódzka jest większa a jak mniejszą to teniejsza

:) no właśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M1999    0

U mnie śr wojewódzka jest 7.84ha i z tego 70% muszę mieć na własność, a jakbym zadeklarował że będę miał 12ha to muszę mieć na własność 70% z tych 12 czy wystarczy z tych 7.84 ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

70 % z wojewódzkiej. Reszta może być dzierżawą.

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolek123    6

Cześć
Wypełniam właśnie wniosek o płatność pierwszej raty i mam wydaje się proste pytania,
otóż trzeba załączyć:
- dokument potwierdzający tytuł prawny do nieruchomości rolnych wchodzących w skład gospodarstwa 

czyli w moim przypadku akt notarialny przekazania gruntów, ale czy muszę go załączać skoro arimr dostała go ode mnie gdy składałem wniosek, bo przejąłem całe gospodarstwo przed składaniem wniosku (mi się wydaje że takiego dokumentu teraz załączać nie muszę)
 

- dokument potwierdzający rozpoczęcie realizacji biznesplanu

no i tutaj nie wiem jaki dokument im załączyć, czy może to być zaświadczenie o wydanym numerze gospodarstwa, czy może faktury za cielaki (bo takowe zadeklarowałem się kupować w biznesplanie) czy może jakiś inny banalny dokument o którym nawet nie pomyślałem?

Jeśli się nie dowiem od was to jutro przedzwonię do agencji albo do odr-u i się dopytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj