kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

Umowa użyczenia wystarczy ale najlepiej zadzwoń do prowadzącego i dopytaj jak ta osoba by to widziała.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Staszka słuchacie to będziecie o tej porze po dworze bez butów chodzić. Debil jakiego nie ma na tym forum 

A z tą premia to też bez przesady, zaraz po milion może dadzą? Na taką kasę to będą max wymagania, a jak ktoś ma przejąć gospodarstwo i w tym siedzieć to je przejmie nie ważne czy dają 100 tys czy 400. Chyba że ktoś jest pionkiem i porusza sie tak jak ojciec nim steruje.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma jeszcze konkretnych żałożeń nowej koperty finansowej. W tej chwili ile dadzą, czy w ogóle dadzą to jest jak wróżenie z fusów.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41
17 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

Nie mów o czymś o czym nie masz pojęcia człowieku. 

A co sklamalem w tym poscie ARiMR zabroni Ci dodzierzawic np 20 ha pola tak jak tu pisze w temacie przedmowca, punktacja do MR tak wyglada ze 70% wlasnego a 30 % moga stanowic dzierzawy. A co ze nie wiem jak dokladnie nazywa sie ten wspolczynnik wzrostu ekonomicznej wartosci gospodarstwa to zaznaczylem w poscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

Staszka słuchacie to będziecie o tej porze po dworze bez butów chodzić. Debil jakiego nie ma na tym forum 

A z tą premia to też bez przesady, zaraz po milion może dadzą? Na taką kasę to będą max wymagania, a jak ktoś ma przejąć gospodarstwo i w tym siedzieć to je przejmie nie ważne czy dają 100 tys czy 400. Chyba że ktoś jest pionkiem i porusza sie tak jak ojciec nim steruje.

Nie słucham, tylko składam na to co będzie 150 tysięcy + walka z papierami to kolejne lata a sprzęt na wczoraj potrzebny tylko sie wykształcenie nadrobi ...  a poza tym wątpie zeby coś więcej rzucili jak w agencji gadali że już i tak dość chłopki łapią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

Staszka słuchacie to będziecie o tej porze po dworze bez butów chodzić. Debil jakiego nie ma na tym forum 

A z tą premia to też bez przesady, zaraz po milion może dadzą? Na taką kasę to będą max wymagania, a jak ktoś ma przejąć gospodarstwo i w tym siedzieć to je przejmie nie ważne czy dają 100 tys czy 400. Chyba że ktoś jest pionkiem i porusza sie tak jak ojciec nim steruje.

Oczywiście że będą i tak być powinno konkretne pieniądze na start a nie parę groszy na silos 20 tonow i agregat uprawowy co pracuje pół dnia w roku a synek do pracy po roku a rodzice dalej ryją i płaczą że się nie opłaci jak PiS WYGRA WYBORY NA PEWNO TEGO DOPILNUJE  dzisiejszy młody rolnik to marnowanie pieniędzy gdyby je racjonalnie wydawano mielibyśmy naprawdę fajnye rolnictwo a tak bida z nędzą

5 minut temu, Palmiszon napisał:

Nie słucham, tylko składam na to co będzie 150 tysięcy + walka z papierami to kolejne lata a sprzęt na wczoraj potrzebny tylko sie wykształcenie nadrobi ...  a poza tym wątpie zeby coś więcej rzucili jak w agencji gadali że już i tak dość chłopki łapią...

Jak by tak łapali jak piszesz to by kwoty pomocy nie zwiększali a że kasy nie wykorzystają to pomoc zwiększyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, staszek131415 napisał:

Oczywiście że będą i tak być powinno konkretne pieniądze na start a nie parę groszy na silos 20 tonow i agregat uprawowy co pracuje pół dnia w roku a synek do pracy po roku a rodzice dalej ryją i płaczą że się nie opłaci jak PiS WYGRA WYBORY NA PEWNO TEGO DOPILNUJE  dzisiejszy młody rolnik to marnowanie pieniędzy gdyby je racjonalnie wydawano mielibyśmy naprawdę fajnye rolnictwo a tak bida z nędzą

Jak by tak łapali jak piszesz to by kwoty pomocy nie zwiększali a że kasy nie wykorzystają to pomoc zwiększyli

zwiększyli aby nie zwracać kasy do unii ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Ale patrząc na ceny sprzętu i jak chce się wystartować z gospodarką to te 100 tyseur to racjonalne pieniądze traktor ponad 200tys bo musisz kupić taki jak Ci Każą a reszta to na poprawienie obory poronienie zbiorników i płyt pod obornik.a tak to trzeba startować do trzech naborów więcej papierkowej roboty i odsetek w banku bo tyle co dadzą to drugie tyle trzeba dolozyc

Ale tyle dadzą jak naprawdę będzie im zależało na poprawie polskiej gospodarki bo narazie patrząc i robią tak żeby jak najwięcej im się wróciło i mieli na godne wynagrodzenia i premie dla rządu.jak ostatnio ardanowski się chwalił jaki to rząd jest teraz najlepszy tyle z rządowych pieniędzy doplacaja do gospodarstwa a pytanie czy rząd ma jakieś pieniądze?bo to raczej pieniądze podatników Czyli te co nam biorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    440

Panowie mam takie pytanie odnośnie kwalifikacji rolniczych a konkretnie studiów. Według rozporządzenia: 

Cytat

W przypadku ukończenia studiów na kierunku innym niż wymienione w pkt 1–5 za kwalifikacje zawodowe przydatne do prowadzenia działalności rolniczej uznaje się kierunki studiów, w ramach których zakres kształcenia albo standardy kształcenia obejmują treści związane z działalnością rolniczą w wymiarze łącznym co najmniej 200 godzin lub co najmniej 30 punktów uzyskanych w ramach Europejskiego Systemu Transferu i Akumulacji Punktów (European Credit Transfer and Accumulation System).

Czy komuś udało się podać do MR kierunek inny niż rolnictwo/ogrodnictwo/weterynaria/tril/zootechnika? Skończyłem kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji na SGGW, zastanawiam się czy to by przeszło. Na liście poniżej są przedmioty "teoretycznie" i "praktycznie" związane z działalnością rolniczą na tym kierunku, ktoś orientuje się z których dało by się uzbierać te 30 ECTS ? Kto w ogóle musiałby "klepnąć" decyzję że ten kierunek może być uznany za kwalifikację przzydatną do prowadzenia działalności rolniczej?

Przedmiot Ilość godzin Ilość ECTS
Biologiczne podstawy produkcji 24 3
Maszynoznawstwo rolnicze 24 3
Procesy produkcji rolniczej 16 3
Rynek maszyn rolniczych i leśnych 16 1
Procesy prod. w produkcji zwierzęcej 16 3
Chemia 1 24 3
Chemia 2 24 3
Ekologia i zarządzanie środowiskiem 40 4
Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych 32 4
Inżynieria elektryczna 40 5
Grafika inżynierska 1 24 3
Grafika inżynierska 2 16 3
Logistyka 32 4
Nauka o materiałach 32 5
Rachunek kosztów dla inżynierów 40 4
Zarządzanie 32 3
Zarządzanie jakością i bezpieczeństwem 40 5
Zarządzanie produkcją i usługami 24 3
Zarządzanie produkcją i usługami 16 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padykilos    4
5 godzin temu, freetaxi napisał:

Umowa użyczenia wystarczy ale najlepiej zadzwoń do prowadzącego i dopytaj jak ta osoba by to widziała.

Dziękuje, umowa musi być podbita notarialnie ? I na jaki czas ma być zawarta ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62
7 godzin temu, staszek131415 napisał:

Ya  pewnie cała wieś czeka aż kupisz bo końmi jeszcze robi 🤣

Nie ale większość af czeka aż przestaniesz spamować bo później żeby się coś dowiedzieć trzeba przewijać parę stron tematu. Człowiek się pyta jak patrzą na dobór maszyn to mu mówię jaka jest sytuacja. Twoje wywody nic do tematu nie wnoszą. Jak zbankrutuje to się powinieneś cieszyć mniej rolników mniejsze parcie na ziemię mniejsze ceny ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@Padykilos nie trzeba poświadczać takich umów. A termin zrób sobie na 10 lat.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Dostaniesz 5 pkt.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

,

Edytowano przez staszek131415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
48 minut temu, zabawik napisał:

Mam wykształcenie wyższe, nie rolnicze i jestem ponad 3 lata na KRUS-ie, @freetaxi mam szanse na punkty za wykształcenie?

Na krusie jako rolnik czy domownik? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oczywiste że domownik taka furtka dla swoich

Ja się dwa razy przeszedłem po buraczysku to mam kwalifikacje czy nie?🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@Milosz91 domownik. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
1 minutę temu, freetaxi napisał:

@Milosz91 domownik. 

Ciekawe co z tym moim krusem w Krakowie wymyślili jako rolnik ubezpieczonym 5lat ale bez prowadzenia działalności gospodarczej tylko samo pole jako współwłaściciel jako spadkobierca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobi0092    0

Witam ..Orientuje się ktoś czy z premii na mlodego rolnika można dokonać zakupu jałowic wysokocielnych hodowlanych ??Z Góry dzięki za  odpowiedz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@Milosz91 według mnie nie zaliczą. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Ale jest w rozporządzeniu ze w tym roku spadkobierca który ma powyżej 24mies.to ma prawo dostać jeżeli nie miał gospodarstwa na siebie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A popatrz w punktację w rozporządzeniu. Czy coś się zmieniło w tej kwestii? Nie mam w tej chwili wglądu. Jeśli pamięć nie myli to zostało po staremu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
40 minut temu, Milosz91 napisał:

Ciekawe co z tym moim krusem w Krakowie wymyślili jako rolnik ubezpieczonym 5lat ale bez prowadzenia działalności gospodarczej tylko samo pole jako współwłaściciel jako spadkobierca 

Odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
23 minuty temu, staszek131415 napisał:

Odpada

Czemu niby?

12 minut temu, Milosz91 napisał:

Czemu niby?

Czytałeś nowe rozporządzenie?

Screenshot_20190113-200801.png

Screenshot_20190113-200915.png

Screenshot_20190113-201118.png

Nie brałemdopłat nie miałem nr stada nawet nie byłem osobą kierująca ani nawet właścicielem tego pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj