kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

freetaxi    947

@Krystian19 trzeba przejąć całość gospodarstwa.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Jestem z naboru 2017, pieniądze dostałem w marcu 2018 i teraz pytanie, jakie formalności muszę spełnić w najbliższym czasie? Zaświadczenie z KRUS-u dostarczamy po roku od daty złożenia wniosku o płatność I raty czy od daty otrzymania przelewu?

 

I jak to jest z kontrolami? Pierwsza była po złożeniu wniosku a przed wydaniem decyzji, kiedy kolejne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian19    0

@freetaxi A co jeśli gospodarstwo przykładowo nie posiadało żadnych zwierząt,maszyny były stare i zadne z nich nie byly rejestrowane( czyli praktycznie jakby ich nie było w  gosp.)? a w akcie są tylko budynki i grunty

Edytowano przez Krystian19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Podałeś te maszyny w biznesplanie ?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Poszukaj sobie w necie wzoru umowy użyczenia.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padykilos    4
49 minut temu, cackiD napisał:

Świętokrzyskie. Dzisiaj poprawki zrobione.

Czego dotyczyły? Formalne czy do biznesplanu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cackiD    14

Drobne :, różnica powierzchni o 0,01 ha, nazwisko w złej kolumnie, niepotrzebnie wstawiona data.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Prawdobonie bez poprawki nikomu nie przejdzie chodź by było idealnie to i tak znajdą coś drobnego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Mam pytanie nastawiam się na zakup nhtd85 może ktoś coś o nim napisać czy warto brać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    234

solek01 napisał:

Dnia 15.06.2018 o 19:03, sylwekbarca2 napisał: w naszych okolicach obszarowiec który sieje w ciul kukurydzy to podobno pakuje 400kg yara mili corn w podsiewacz, przed orką obornik kurzy. ja osobiście to bym się chyba bał tak nawozić. Ma ktoś takie doświadczenie? bo wiadomo duża oszczędność czasu. Ja rozmawiałem też z dużym rolnikiem i on pakuje 400 kg polifoski 6 w podsiewacz i 300 kg mocznika przedsiewnie. I zastanawiam się nad takim rozwiązaniem w tym roku. Ja pierwszy rok będę siał kukurydzę na kieszonkę kredę dałem na jesień oborniki na wiosnę i przedsiewnie 400kg/ha pokifoski 8 i 400 kg/ha mocznik chyba dobra proporcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
24 minuty temu, pawelmf napisał:

 

 

a czego ty sie boisz obornika kurzego że tylko granulat akceptujesz bo tak wnioskuje z twojej wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_Rolniczka_    0

Witam jak wygląda sprawa rezygnacji z MR nabór 2017 z powodów zdrowotnych. Premię dostałam ale jeszcze nie wydalam 

Edytowano przez _Rolniczka_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przed wypłatą premii czy po?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45
Dnia 26.11.2018 o 09:25, freetaxi napisał:

@Krystian19 trzeba przejąć całość gospodarstwa.

No dobra wiadomo że ziemia i budynki muszą być przepisane w całości. Ale u mnie wciąż ciągniki są zarejestrowane na moją mamę a ja mam jedynie umowę użyczenia i punkty za całość dostałem. Czy w razie kontroli lub płatności końcowej może być z tym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
3 godziny temu, daroo9876 napisał:

No dobra wiadomo że ziemia i budynki muszą być przepisane w całości. Ale u mnie wciąż ciągniki są zarejestrowane na moją mamę a ja mam jedynie umowę użyczenia i punkty za całość dostałem. Czy w razie kontroli lub płatności końcowej może być z tym problem?

mam dokladnie taka samą sytuację tylko jestem bez umowy użyczenia bo na siebie mam 1 traktor i 2 przyczepy a na mame nadal zarejestrowane są pozostałe 2 traktory to jak z tym ?

 

Dnia 26.11.2018 o 09:25, freetaxi napisał:

@Krystian19 trzeba przejąć całość gospodarstwa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Słyszałem że do lutego muszą być wydane decyzję o przyznaniu kasy dla naboru z tego roku, jest opcja aby wniosek przeszedł bez poprawek i przyszła sama decyzja czy to nie realne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie przyznawać się ile czekaliście na wypłatę drugiej raty z naboru 2015 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
12 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Słyszałem że do lutego muszą być wydane decyzję o przyznaniu kasy dla naboru z tego roku, jest opcja aby wniosek przeszedł bez poprawek i przyszła sama decyzja czy to nie realne? 

Ja też jak dotąd żadnej poprawki nie miałem. Sam składałeś wniosek czy przez doradcę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Ja już siedzę nad poprawką nr 3 :P

Edytowano przez adam131

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

Z tego co rozmawiałem w Lublinie to już pierwsze decyzje rozesłane a na początku grudnia następna partia decyzji o przyznaniu mam nadzieję że w niej już będę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj