kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rudy28    2

Czy podczas kontroli bardzo sprawdzają plan nawozowy ? i jak bardzo trzeba się go trzymać? czy chodzi głównie o to żeby nie przekroczyć azotu, czy trzeba siać też tyle fosforu, potasu itp ile jest  w planie czy to już dobrowolnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek00038    0

Pytanie do freetaxi

czy mogę podjąć pracę na umowę, jeśli tak to jaką..

pierwszą ratę pomocy otrzymałem marzec-kwiecień, z tego co dowiadywałem się umowa o pracę odpada, jak wygląda sytuacja z KRUS na umowie zlecenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18
jestem z naboru 2017 i teraz mam pytanie co do wielkości ekonomicznej jak długo będę musiał ją utrzymać na poziomie minimum 10 % większym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118
Dnia 15.09.2018 o 00:23, Rudy28 napisał:

Czy podczas kontroli bardzo sprawdzają plan nawozowy ? i jak bardzo trzeba się go trzymać? czy chodzi głównie o to żeby nie przekroczyć azotu, czy trzeba siać też tyle fosforu, potasu itp ile jest  w planie czy to już dobrowolnie?

Też jestem ciekawy, ktoś coś wie?


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudy28    2
Dnia 15.09.2018 o 00:23, Rudy28 napisał:

Czy podczas kontroli bardzo sprawdzają plan nawozowy ? i jak bardzo trzeba się go trzymać? czy chodzi głównie o to żeby nie przekroczyć azotu, czy trzeba siać też tyle fosforu, potasu itp ile jest  w planie czy to już dobrowolnie?

Nikt nie zna odpowiedzi?

A jeszcze jedno pytanie, jak agencja podchodzi do grup zwierząt ze sprawozdania, czy np do krów mlecznych, mam wpisać wszystkie jałówki powyżej 24 miesięcy (tak jak do dopłat), czy jednak oni zaliczą taką jałówkę jako krowę dopiero po wycieleniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Zalicza jak napiszesz. Mi jak zaczęli liczyć po swojemu to 12 szt dojnych brakowało i musiałem wszystko debilom tłumaczyć. Przeciez poniżej 24 miesięcy też może się wycielic i być już krowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudy28    2
40 minut temu, kr9292 napisał:

Zalicza jak napiszesz. Mi jak zaczęli liczyć po swojemu to 12 szt dojnych brakowało i musiałem wszystko debilom tłumaczyć. Przeciez poniżej 24 miesięcy też może się wycielic i być już krowa.

No może się wycielić wcześniej, ale może też mieć ponad 24 miesiące i nie wycielić się, i czy wtedy przejdzie jako krowa? Bo przecież mogą to sprawdzić łatwo, czy była wycielona czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopermaciek    39

do mnoe kobietka z ARiMR dzwoniła już w ubiegłym tygodniu, że kilkapoprawek muszę zrobić i mówiła , że jak dobrze pójdzie to w tym roku będa decyzje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudy28    2
Dnia 2.09.2018 o 21:06, dzikidaniel napisał:

A powiedz co można w gospodarstwie przewidzieć? Nie wiesz jakie będziesz miał zbiory, nie wiesz czy jakieś zdarzenie losowe nie spowoduje że założenia nie będą w 50% spełnione, tego nie wiesz (dla przykładu masz 2 krowy, jedna 20 grudnia padnie a w obrocie stada masz że są 2 sztuki na koniec roku i już masz różnice 50%). Piszesz tak jak przewidujesz, jednocześnie pamiętając o założeniach biznesplanu.

Nie wiem gdzie widzisz w moich odpowiedziach agresję, ale poważnie, jeśli masz problem z takimi podstawami to dla własnego dobra lepiej odwiedź doradcę.

No i każesz mi brać doradcę itp, pytasz gdzie mam problem a sam udzielasz mi błędnej odpowiedzi. Dziś w końcu udało mi się dodzwonić do agencji do człowieka który zajmuje się rozpatrywaniem sprawozdań i wniosków o płatność II raty, i powiedział wyraźnie, dzień złożenia wniosku o II ratę oznacza datę zakończenia realizacji biznesplanu i na ten dzień wypełniam sprawozdanie, a nie na koniec roku tak jak pisałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18
nabór 2017 robię zmiany i co jeśli mam ofertę na 3 maszyny na sumę 68 tyś a mam 70 wydać na maszyny? już opcję dodatkowe różne brane aby wyższa cenę zrobić ale nadal brakuje 2 tyś czy tak przejdzie czy będzie trzeba robić coś aby wyszło ponad 70 tyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238
dokup coś 3-4 tyś. Zainwestuje całą kwotę w gospodarstwo dla poprawy warunków życia lub zmniejszenia pracy fizycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18
No tak tylko 2 czy 3 tyś to nic nie kupisz mądrego a nie chce za dużo dokładać gdyż resztę pieniędzy na inny cel w gospodarstwie chce przeznaczyć. Czy ktoś miał taką sytuację i jak da się to rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18
To jeśli mam 70 procent na środki trwałe to co mogę jeszcze kupić oprócz maszyn? np części jakieś mogą być? lub dystrybutor paliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablozuczek    0

Witam dostałem wniosek:  wzywam do uzupelnienia wniosku w zakresie: 1. brak swiadectwa ukonczenia szkoly. 2. prosze uzasadnic dobor zestawu do uprawy i siewu bezposredniego do arealu i struktury produkcji wskazanej w roku docelowym. Zaleca sie dolaczyc oferty zawierajace specyfikacje i cene ww. urządzenia .

Po pierwsze, ukonczylem technikum nie rolnicze ale zdalem egzamin panstwowy z kursu rolniczego r3 gdzie dostarczylem swiadectwo z pozytywnym wynikiem wiec  musze im wyslac takze swiadectwo ukonczenia technikum samochodowego? Po drugie, to znaczy że mam im dostarczyć tylko oferte wystawiona od dilera czy o jakie uzasadnienie chodzi ? 

Czekam na odpowiedzi pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

1. Ukończyłeś zły kierunek lub dostarczyłeś zły dokument. Ich świadectwo niewiele interesuje. Konkretnie dyplom potwierdzający kwalifikację zawodową w kierunku rolniczym.

2. Jak napisane. Pewnie chcesz sprzęt za duży na areał albo wg nich nie jest ci on potrzebny przy Twoich uprawach. Musisz im napisać list z uzasadnieniem.

Ewentualnie zadzwoń do oddziału, gdzie prowadzą Twoją sprawę.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablozuczek    0

Kierunek ukończyłem dobry bo znajomy chodził na identyczny kierunek do tej samej szkoly, rok wczesniej składał i było wszystko dobrze.  Świadectwo jak i dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowa rowniez dolaczylem do biznesplanu.  I tak muszę zrobić, zadzwonię do oddziału  i spytam o co chodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie można zmieniać biznes plan przed drugą ratą a dokładnie chodzi czy jak doszyły nowe działki czy je się wpisuję do niego czy oni biorą sobie sami potem z wniosku o płatność bo szkolenia wiem że można zmienić a tylko nie wiem jak jest z tymi działkami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zrób zmianę i dołącz działki do okresu docelowego jeśli chodzi o powierzchnie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale jak dodaję jakoś działkę to zaczyna świeci jedno okienko na czerwono i jest w nim różnica powierzchni którą chcę dodać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj