kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

audia424    5

Jestem z 2018mlodego rolnika i jestem na vacie  teraz chce kupic cieleta od rolnika ryczaltowca czy ja wystawiam jakoms fakture np(RR) czy spisac tylko umowe kupna sprzedazy ????? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbizon    37

Dostałem pierwszą rate i moge od razu kupować maszyny czy zanim je kupie to musze do agencji cennik wysłać bo wiadomo że w biznesplanie była inna cena bo teraz sprzęt podrożał i ok 5 tyś więcej mnie uczyni niestety?


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifarifa    16

Trzeba robić poprawkę biznesplanu odnośnie cen już teraz, czy można z tym poczekac do rozliczenia przed upływem 3 lat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

Badanie gleby i plan nawozowy  muszę mieć już teraz, czy mogę sobie zrobić po zniwach? 

Edytowano przez maniek0987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba93    3
Jestem z 2018mlodego rolnika i jestem na vacie  teraz chce kupic cieleta od rolnika ryczaltowca czy ja wystawiam jakoms fakture np(RR) czy spisac tylko umowe kupna sprzedazy ?????  Czy mógł by ktoś odpowiedzieć na to pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Plan nawozowy robię po wiosennych zasiewach, a co do VAT-owców, to czytałem gdzieś, że wystawiają fakturę VAT-RR. Ryczałtowiec wypisuje rachunek dla podmiotowo zwolnionych z podatku od towarów i usług. Ja osobiście za cielęta wystawiłem pokwitowanie zapłaty. Liczę na to, że wystarczy. Niech mnie ktoś poprawi, jak mówię źle.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raptus    10

Witam. Mam pytanie, przed dniem złożenia wniosku wymagane jest abym rozpoczął urządzanie gospodarstwa rolnego. Całe gospodarstwo przekazane zostanie jesienią br. natomiast żeby spełnić wymóg wydzierżawię od ojca 1ha teraz, pytanie czy muszę do tego hektara składać wniosek o dopłaty, czy może to zrobić ojciec jak dotychczas(przed umową dzierżawy) chodzi o to że nie chcę tracić powiększonych dopłat przez 5 lat dla młodego rolnika składając tylko na 1ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Lepiej będzie jeśli to Ty złożysz wniosek o dopłaty.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy w przypadku jeśli teraz dzierżawie od rodziców gospodarstwo od stycznia tego roku i chciałbym składać wniosek o młodego rolnika to mogę najpierw złożyć wniosek o dopłaty bezpośrednie a później młodego rolnika czy najpierw młody a później dopłaty?  Bo babeczka u której się dowiadywalem jak to ma być mówiła ze nie mogę przed młodym rolnikiem nic robić z dopłatami bo nie dadzą młodego wtedy . Prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Patrz dwa posty wyżej. Nieprawda. Składasz wniosek o dopłaty na siebie. A potem śmiało wniosek o przyznanie pomocy na młodego. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia25    0

witam,

We wniosku na MR w 2017 zrobiliśmy że w ciągu tych 5 czy lat od dostania decyzji przejmę kolejne pozostałe ha od rodziców. Czy mogę jeszcze to zmienić na np kupienie iluś tam sztuk bydła w ciągu tych lat?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prowpek    9
23 godziny temu, Maksu napisał:

pytanie czy dobrze rozumiem jezlei chodzi o punkty za poweirzechnie w moim wypadku kuj-pom srednia w roku 2017 15.77ha moje gospodarstwo ma 14,05

wiec jezlei podstawimy to do wzoru to wychodzi mi -1.09 pkt :D

 

Jeżeli zle licze to prosze o podpowiedz czy dostane po prostu 1.09 pkt?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emergency12    8

Pieniądze wczoraj na koncie. Wniosek składany na początku lutego. Podlaskie

Pytałem sie czy zmieniać w biznesplanie ceny za maszyny bo wiadomo że będą sie różnić. Gość powiedział że nie, chyba że sie różni o np 20%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3pmarek    0

Pieniądze wczoraj na koncie, 89 dni od złożenia wniosku o wypłatę 1 raty, woj. Podlaskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7
19 godzin temu, prowpek napisał:

pytanie czy dobrze rozumiem jezlei chodzi o punkty za poweirzechnie w moim wypadku kuj-pom srednia w roku 2017 15.77ha moje gospodarstwo ma 14,05

wiec jezlei podstawimy to do wzoru to wychodzi mi -1.09 pkt :D

 

Jeżeli zle licze to prosze o podpowiedz czy dostane po prostu 1.09 pkt?

 

NIe dostaniesz punktów za powierzchnię gospodarstwa.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur432    1

Słyszałem że mieli kwotę pomocy znacząco podnieść. Ale w tej legislacji nie doczytałem się. Ktoś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Jak widać propozycje idą w stronę obniżenia wymagań więc idzie to w stronę zwiększenia ilości beneficjentów i raczej w tym roku nie ma co marzyc o podniesieniu kwoty.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Skoro nie ma w projekcie to pozostaje po staremu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj