kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

freetaxi    947

Owszem ale należy pamiętać, że takie zakupy muszą być powiązane z biznesplanem. Jeżeli nie mamy uwzględnionych ich w środkach obrotowych to niestety nie jest to rozpoczęcie realizacji biznesplanu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Ja miałem FVat na nawozy. A przecież nawozu się nie pisze w biznesplanie? 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zakup środków obrotowych też uwgzlędniamy w biznesplanie jeśli zachodzi taka potrzeba. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

To nawet nie wiem. Ale chyba nie mam bo moje zakupy przekraczają 100 tyś więc nie pisaliśmy. 

Wiem, że np opłacenie składki KRUS się nie liczy. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dokument potwierdzający rozpoczęcie realizacji założeń biznesplanu. Jak sama nazwa mówi. Robisz jakąkolwiek czynność, której odzwierciednie masz w dokumentacji. Nie można na przykład przedstawić umowy przedwstępnej na zakup maszyny i urządzenia, jeśli jej faktycznie nie kupujesz w ramach premii.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Bardziej zasadne jest przedłożenie umowy kupna - sprzedaży przedstępnej ale jeśli przyjeli to ok :D


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMTi    1

Witam. Jeśli mam w BP uwzględnione zakupy ON i nawozy ale nie będą kupowane za premie to faktura za nie może być jako dowód rozpoczęcia BP?

 

Edytowano przez eMTi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Tak. Zanim dostaniesz premie trochę minie a taki dokument jest potrzebny do wniosku o pierwszą ratę


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

Jakie dokumenty potrzebne są przy składaniu o drugą rate? 

Akty notarialne, plany nawozowe, wyniki badań gleby, zaświadczenia ze szkoleń, rejestry zabiegów agrotechnicznych, rejestr vat, wniosek i sprawozdanie, faktury z zakupów i coś jeszcze?


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boss999    0

Mam takie problem.
Do wniosku dołączyłem oferty na sprzęt jednej firmy, trochę czasu minęło i chciałbym w końcu go zakupić, jednak inne firmy na dzień dzisiejszy mają sprzęt który spełnia wymagania z wniosku w lepszym  wyposażeniu i w niższej cenie.
Czy jest możliwość zakupu sprzętu innej firmy niż podałem  w ofercie dołączonej do wniosku? Co musiałbym w tej sprawie zrobić?

Pozdrawiam

Edytowano przez boss999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7
1 godzinę temu, zetorki napisał:

Jakie dokumenty potrzebne są przy składaniu o drugą rate? 

Akty notarialne, plany nawozowe, wyniki badań gleby, zaświadczenia ze szkoleń, rejestry zabiegów agrotechnicznych, rejestr vat, wniosek i sprawozdanie, faktury z zakupów i coś jeszcze?

Jak ja składałem wniosek, to nie składałem ani rejestru zabiegów, ani rejestru vat i przeszło. Masz złożyć te dokumenty, które potwierdzają wykonanie zadań z biznesplanu.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

@freetaxi

Czy jeśli teraz ojciec przepisałby na mnie 12 ha i tylko tyle bym miał to bez problemu mogę startować w naborze w maju na mr? Czy to będzie problem jeśli dostanę "od razu" całą ziemię jaką mam mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba_cesc    2
1 godzinę temu, johndeerek2792 napisał:

Dostał już ktoś kaskę na mazowszu?

 

Chyba nikt w Polsce jeszcze nie dostał. Nie ma chyba co liczyć że będzie wcześniej niż ustawowe 90 dni ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470
w decyzji jest wyraznie napisane jakie dokumenty trzeba dolaczyc do wniosku o 1 rate przeczytajcie sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emergency12    8

"Dokument potwierdzajacy rozpoczęcie realizacji biznesplanu". Różnie można to interpretowac. Też miałem brac umowe przedwstępną ale sprzedawca nie chcial za bardzo dac bo nie wiem kiedy będzie kasa, a jak w międzyczasie cena im podskoczy to źle im wyjdzie. Dlatego wziąłem tylko oferty, bylem oglądałem, więc zacząłem realizowac biznesplan :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Oferta ofertą. Jak Ci to uznali to dobrze. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Jest też coś takiego jak weryfikacja dokumentów. W moim przypadku przyjęcie wniosku polegało na spisaniu ilościowym dokumentów jakie dostarczyłem i nikt się tam nie zastanawiał czy wszystko zgadza się w 100%. Jako rozpoczęcie realizacji biznesplanu przedstawiłem faktury na jakieś tam pierdoły, które finansowałem ze środków obrotowych (miałem takie zadeklarowane w bp). Ale przecież osoba przyjmująca wniosek nie ma zielonego pojęcia o tym co mam zadeklarowane w biznesplanie więc nie wiedziała czy te faktury są wystarczające.

Osoby, które mają trochę naciągane dokumenty potwierdzające rozpoczęcie realizacji bp mogą spodziewać się, że ktoś się kiedyś upomni o uzupełnienie dokumentacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Reasumując. Dokument potwierdzający rozpoczęcie realizacji biznesplanu musi być ściśle powiązany z bp. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Może jeszcze tego sam nie sprawdził. Nie mam pojęcia. Ja do wniosków o płatność składałem albo umowy przedwstępne na zakupy albo FV na zakupy ściśle powiązane z biznesplanem. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238

Witam 

Panowie 24 listopada 2017 przejęłam po rodzicach gospodarstwo rolne o powierzchni 21,5 ha. Posiadam wykształcenie rolnicze chciałbym skorzystać z młodego rolnika czy mogę się ubiegać o to dofinansowanie. Czytam to rozporządzenie i niewiem czy mogę się o to ubiegać . Pomocy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj