kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

rex15    265

Więc moge zamiast siewnika do zboża, kupić siewnik nabudowany do zboża(wraz z agregatem, caly zestaw)? Cena sporo wyższa, to oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zakupy robisz i rozliczasz zgodnie z biznesplanem.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon12    0

a co grozi za niespełnienie pewnego zobowiązania, chodzi mi że zaznaczyłem urządzenie sterującą precyzyjną dawką cieczy do prędkości a jak kupie opryskiwać bez tego tylko z elektrozaworami ? też podejdzie czy już nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli robisz inną inwestycję, trzeba zrobić zmianę w biznesplanie. Oczywiście trzeba policzyć ewentualnie punkty w środowisko i klimat. Tak abyś nie spadł poniżej wymaganej przez przepisy liczby.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

No dobrze, ale moge zrobic zmiane w biznesplanie i zmienic jakąś maszyne na inną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przy założeniu, że przyznane punkty Ci na to pozwolą. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon12    0

Ogólnie nic się nie zmieni bo i tak mam maksymalne  17 za opryskiwacz i nawet jeśli nie będzie tego urządzenia to punkty się nie zmienią.  Ale i tak muszę zrobić zmianę w biznesplanie, tak ?

a tak a pro po to elektrozawory to podchodzą pod te urządzenie sterujące czy nie  ? wie ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To jak z punktami ne spadniesz poniżej 12 to nie ma problemu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon12    0

Czyli jak nie zmienia się liczba punktów a ja zamiast urządzeń sterujących wezmę elektrozawory to nie muszę robić zmian ? I w przyszłości nie będzie problemów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Siewnik nie jest chyba punktowany, ale zmienilbym na inny siewnik, wiec to duzej roznicy nie robi raczej. Zmiana ze zwyklego siewnika na nabudowany. Ale moglbym kupic sam siewnik nabudowany bez agregatu, wtedy cena bylaby podobna do zwyklego siewnika, a za swoje dokupilbym agregat. Moze tak byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie powinno być problemów ale warto najpierw zrobić zmianę i poczekać na decyzję zmieniającą decyzję ze strony ARiMR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i dziś dostałem pozytywną odpowiedz teraz tylko przeprowadzić wszystko i czekać na kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan92    2

Panowie jak to jest z tą umową mogę mieć umowę zlecenie i do jakiej kwoty brutto miesięcznie bo mam problem albo się zwolnić albo mieć jakieś umowy tego typu ...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan92    2

 

Kuba csc dzieki

to jest pewne info bo w poprzednim naborze tak było a w tym doradca mówiła ,że coś może się zmienić 

czy ktoś może ma podobną sytuację z tych kolegów co mają już decyzje z góry dzięki za wskazówki i pomoc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Panowie, jak mam wykazać, że rozpocząłem realizację biznesplanu? Czy zakup np. nawozu i wpisanie tego w koszta można uznać za rozpoczęcie realizacji biznesplanu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memek93r    0

Pisze sprawozdanie na 2 rate młodego rolnika uprawy trzeba wpisywać jakie były w 2017 czy na 2018 . i jaki trzeba dokument jak jestem na vacie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek5314    72

Czy jak wpisalem rozsiewacz z komputerem i wysiew graniczny za 25tys to mi naliczyli 0.6 punkta za to i kosztuje on 25tys i mam wszystkich 13.4 to czy moge zrezygnowac pozniej z kupna tego rozsiewacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z którego naboru jesteś? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63
woj łódzkie. Dziś dostałem tel od pani, która zajmuje się moim wnioskiem, że już mieli moją decyzję podpisywać, ale tego nie zrobili, bo w inwestycji mam opryskiwacz 2000l, a rodzice mi przekazują ok 20ha i ten opryskiwacz jest za duży i ten wniosek nie przejdzie. A myślałem że kryteria doboru maszyn są tylko w MGR... ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon12    0

wyjaśni mi ktoś jak musi wyglądać stosunek gruntów własnych do dzierżawionych ?  70% gruntów własnych musi być w dniu składania wniosku a czy musi być po realizacji biznesplanu ? chodzi mi że chce wydzierżawić jeszcze kilka ha i spadnę poniżej  70%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolo233    0

Musisz miec 70% wlasnosci ze sredniej wojewodzkiem przy skladaniu wniosku potem mozesz wziasc 100ha w dzierzawe :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj