kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

eMTi    1

Dzis rano mialem kontrol wniosenk zlozylem ostatniego dnia naboru.

i co kontrolowali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolo233    0

Okolice Sandomierza pomierzyli wszystkie dzialki bez mojej obecnosci a po wszystkim zrobili pare zdjec podworka i formularz i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucatoni    1

Witam. Pytanie z innej beczki. Jak po wejściu nowej ustawy w 2016 r. wygląda sprawa dzierżawy? No bo chcę wydzierżawić 1 ha gruntów by móc złożyć wniosek na MR więc czy jest to możliwe bo przecież nie jestem jeszcze rolnkiem? (kurde chyba musi być możliwe :)  Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucatoni    1

Rozumiem. A co jeśli chodzi o kwestie ubezpieczenia w KRUS. Chciałem wydzierżawić 6 hektarów gruntów by posiadać  powierzchnię większą od średniej wojewódzkiej (podkarpackie) i dopiero po otrzymaniu ewentualnej premii zakupić ze 2 hektary. Jednak w rozporządzeniu jest napisane, że przed otrzymaniem premii trzeba się ubezpieczyć w KRUS w pełnym zakresie jako rolnik co oznacza że już wtedy trzeba posiadać na własność min. 1 Ha.(dobrze rozumuje?) Czy można ubezpieczyć się w KRUS w pełnym zakresie jako rolnik mając grunty tylko w dzierżawie? Pozdrawiam. (Zapomniałem dodać że jestem ubezpieczony w krus jako domownik)

Edytowano przez Lucatoni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

U mnie w tym tygodniu była kontrola powierzchni gruntów oraz zgodności upraw. Przyjechali, pomierzyli, na koniec spisali protokół i tyle. Nic więcej się nie dowiedziałem, bo oni tylko mierzą i podają suche wyniki dalej do analizy.

woj. świętokrzyskie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

u mnie jakies drobne korekty we wniosku (m.in. bledny kod pocztowy). doradca ktory mi pisal wniosek dostal wszystko na email i zadzwonil do mnie ze juz wszystko gotowe tylko mam wyslac do agencji. [kuj-pom]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

U mnie w tym tygodniu była kontrola powierzchni gruntów oraz zgodności upraw. Przyjechali, pomierzyli, na koniec spisali protokół i tyle. Nic więcej się nie dowiedziałem, bo oni tylko mierzą i podają suche wyniki dalej do analizy.

woj. świętokrzyskie,

Ale to sprawdzają działki te co sa wydzierżawione czy te ktore są do przejęcia zadeklarowane chodzi mi tu o uprawy? Kuj-pom narazie cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Ale to sprawdzają działki te co sa wydzierżawione czy te ktore są do przejęcia zadeklarowane chodzi mi tu o uprawy? Kuj-pom narazie cisza

 

Działki i uprawy które podałeś do wyliczenia SO w roku bazowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majsteroo7    0

Witam, u mnie też cisza mazowieckie

Czy są jakieś listy ?bo ostatnio wpisując "mlody rolnik 2017 listy" w Google wyskakują listy z różnych województw i pytanie czy ktoś się orientuje czy to te listy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Majsteroo7

 

Kontroli jeszcze nie miałeś a już listy szukasz? Najpierw przyjadą i sprawdzą co trzeba, póżniej ewentualnie poprawki + decyzja o przyznaniu pomocy i dopiero jakieś listy.

Czas na to mają w zasadzie do końca roku, więc nie oczekuj szybkiego rozwoju sytuacji, zwłaszcza że wniosków było sporo a dodatkowo praktycznie w tym samym czasie zbierali inne wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolo233    0

W tym roku zamieszania narobi Restrukturyzacja malych gospodarstw wiec pewnie i MR sie przedłuży. Na RMG wnioski byly skladane miesiac wczesniej a tez narazie nic nie wiadomo pewnie jak uporaja sie z nimi to zajma sie MR.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody0239    2

Witam

To mój pierwszy post pod tym wątkiem.Przeczytałem wszystkie poprzednie posty.
Chcę składać wniosek na MR w 2018 roku. (w pierwszym kwartale ma być nabór).

Mam takie pytanie odnośnie punktów za wykształcenie. Ukończyłem liceum ogólnokształcące następnie zdobyłem tytuł inżyniera w Szkołe Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na kierunku Inżynieria Środowiska . Znalazłem taką informację w rozporządzeniu :

"ukończone studia pierwszego stopnia lub studia drugiego stopnia, lub jednolite studia magisterskie, lub studia magisterskie, na kierunku wymienionym w ust. 1 załącznika nr 1 do rozporządzenia lub na kierunkach studiów, w ramach których zakres kształcenia albo standardy kształcenia obejmują treści związane z działalnością rolniczą, w wymiarze łącznym co najmniej 200 godzin lub co najmniej 30 punktów uzyskanych w ramach Europejskiego Systemu Transferu i Akumulacji Punktów Zaliczonych (European Credit Transfer System), "

 

Miałem na studiach następujące przedmioty (związane z działalnością rolniczą):

1) " rolnicze podstawy kształtowania środowiska" ćwiczenia 30 godzin wykłady 15
2) "Gleboznawstwo i rekultywacja" ćwiczenia 30 godzin wykłady 30 godzin
3) "Ćwiczenia terenowa z gleboznawstwa" 12 godzin
4) "Systemy odwodnień" 30 godzin ćwiczenia wykłady 15
5) " Kształtowanie terenów dolinowych" 30 godzin ćwiczenia wykłady 15
6) " Techniczne sposoby oczyszczania gruntu" ćwiczenia 15 wykłady 15
7) " podstawy melioracji" ćwiczenia 30 godzin 15 wykład
8)"Systemy nawodnień" ćwiczenia 30 godzin 15 wykład
 

Te przedmioty dają łącznie 327 godzin. Oprócz nich miałem takie przedmioty zbliżone do rolnictwa jak: biologia i ekologia, geologia ihydrogeologia, meteorologia i klimatologia,ochrona środowiska, mechanika gruntów i geotechnika, maszynoznawstwo i maszyny budowlane, zagrożenia i ochrona atmosfery, gospodarka odpadami, hydrologia, ochrona powietrza, inzynieria rzeczna, biologia sanitarna, gospodarka wodna i ochrona wód, lokalne systemy oczyszczania ścieków, ochrona przed powodzią, technologia wody i ścieków, materiałoznawstwo i armatura instalacyjna.

Czy dobrze rozumiem że jest szansa otrzymać punkty z takim wykształceniem? 
Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biznesplany    0

Witam serdecznie,

oferuję pomoc w przygotowaniu dokumentacji pod programy "Młody rolnik" oraz "Restrukturyzacja małych przedsiębiorstw". Do kolejnej edycji programu jest dużo czasu, więc dokładnie można się przygotować na przyszłoroczny nabór. Chętnych do współpracy zapraszam do kontaktu mailowego: biznesplany2016@gmail.com - cały proces będzie wykonany zdalnie w terminie dogodnym dla Klienta. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan92    2

agencja z tego co pamiętam miała 90 dni na odpowiedź a narazie grobowa cisza przynajmniej u mnie a jak to wygląda u Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj