kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

freetaxi    947

Nie musi być to umowa w formie aktu notarialnego. Wystarczy poświadczenie podpisów. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86

panowie jak to jest z tymi maszynami bo sasiad chce skladac i upiera sie ze uzywki moze a tu czytam ze nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tylko nowe maszyny i urządzenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. zamierzam wnioskowac o premię, spełniam wszystkie warunki, kupilem ponad 1,5 ha ziemi ( wcześniej nic nie posiadalem) otrzymalem nr gospodarstwa i będę wnioskowal o doplaty. Na razie ojciec składa wniosek o doplaty i pojawila sie nadwyżka zwierząt. Moje pytanie jest takie czy mogę zalozyc nr siedziby stada, zrobic przemieszczenie nadwyżki i dołączyć to do mojego wniosku o doplaty i czy to nie zablokuje mi możliwości ubiegania się o premię MR. Dodam tylko, że w buznesplanie będę mial zapisane przejęcie calego gospodarstwa w zamian za emeryturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Freetaxi w odr powiedziano mi ze musze teraz zlozyc wniosek o doplaty na 1ha dzierzawy mimo ze bede podpisywal juz po 15 maja. Inny doradca znow mowil mi ze sa rozne interpretacje i nie ma takiej koniecznosci tym samym nie musze martwic sie o nadanie numeru gospodarstwa. Jak to z tym jest. Podobno termin obszarowki tez ma byc przesuniety wiadomo cos Ci na ten temat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja się trzymam interpretacji mówiącej o tytule prawnym na dzień 31 maja. Według mnie to Ty powinieneś złożyć wniosek o dopłaty.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

Mi też tak doradca powiedział że nie musze składać wniosku o dopłaty i nie mam sie co martwić o wyrobienie numeru gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

Nie wiem czemu boicie się tego wyrobienia numeru gospodarstwa. Ja o numer składałem wniosek 26 kwietnia, a wczoraj go otrzymałem pocztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawełWie    11

Mogę złożyć wniosek o nadania numeru jeszcze przed przepisaniem gospodarstwa? Taką informację dostałem z arimru telefonicznie ale z tego co wiem to tak to nie działa...

Jeśli wydzierżawię 90 arów będę mógł złożyć wniosek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

Teoretycznie powinieneś moc bo we wniosku nic się nie wpisuje co do posiadanej ziemi, jak również nikt mnie się nie pytał czy jakaś posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Wniosek możesz złożyć nawet jeśli nie masz ziemi. Sam składałem jak jeszcze nie miałem gospodarstwa na siebie. A jeśli chcesz składać na dopłaty to musisz się pospieszyć bo na to czeka się do 2 tygodni ale mi przyszło w ciągu tygodnia. Potrzebny jest numer konta bankowego i dane twoje i pełnomocnika.

Edytowano przez damianoo1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domelek12    2
Napisano (edytowany)

freetaxi jak to jest, jeśli zadeklaruje,że będę miał wysokobiałkowe to będę musiał przedstawiać faktury za sprzedaż tego,czy jest możliwość mieć to na przyoranie? I czy będę musiał mieć to przez 5 lat co roku?

Edytowano przez Domelek12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba93    3

FREETAXI mam pytanie do Ciebie czy jak teraz doplaty składane są jeszcze na tatę to czy ja teraz planuje co będę składał za rok w wniosku czy w MR wpisywać to co ja będę miał robic za rok? przykład Tata ma teraz 5 krów czy ja mogę deklarować ze ja za rok będę miał 10? Mam nadzieje ze rozumiesz o co mi chodzi; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek116a    30

Czy na to samo pole można wziąć dwa razy MR? Jeżeli brat wziął by w 2017, a ja za kilka lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek17765    0

Witam mam takie pytanie czy mając na siebie, od sierpnia ubiegłego roku, zwierzęta i grunty rolne mogę najpierw  złożyć wniosek o płatności bezpośrednie a później na MR ? czy te oba wnioski nie kolidują ze sobą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Śmiało możesz składać wniosek. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

Ile punktów jest za kwalifikacje R16 bo zapomniałem 4 czy 5 ?? i ile za rośliny wysokobiałkowe ? Miałem wszystko rozpisane ale gdzieś mi przepadł to ehh :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek1521    0

Witam. Mam takie pytanko. Chciałbym złożyc wniosek ( młody rolnik) na ciągnik Belarus.

Chciałbym zapytac jak to jest z tymi ciągnikami bo dzwoniłem do kilku przedstawicieli i jedni mówia ze można skladac inni ze nie ze chodzi o jakas emisje spalin a jak dzwoniłem  do agencji to powiedzieli ze chodzi o homologacje. I chcialbym zapytac czy tego Belarusa 952.5 on niby spełnia emisje spalin można podac do biznesplanu czy nie ? wie ktos może coś na ten temat. Z góry dziękuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9
Napisano (edytowany)
  • rozpoczęła urządzanie gospodarstwa rolnego (tzn. stała się właścicielem lub objęła w posiadanie gospodarstwo rolne o powierzchni co najmniej 1 ha nie wcześniej niż w okresie 18 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy,

 

A w jaki sposób ten zapis się ma do składania wniosku o dopłaty ? Jeżeli złoży się o dopłaty jest się prowadzącym gosp. rol. A posiadanie to zupełnie coś innego. Więc nie złożenie wniosku raczej nikogo nie wyklucza z premii. Myle się może ? 

 

 

i jeszcze 

 

Beneficjent ma stać się rolnikiem aktywnym zawodowo w rozumieniu przepisów UE o płatnościach bezpośrednich najpóźniej w terminie 18 miesięcy następujących po 9 miesiącach od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy.

Edytowano przez helus89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia424    5

Freetaxi . Chce obliczyć wielkosc ekonomiczna gos. I teraz posiadam bydlo i na jaki dzien mam to obliczac czy na 1 stycznia czy np na dzis???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj