kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Krousik09    5

@freetaxi , ostatnie pytanie z mojej strony , jesli w gospodarstwie jest jeden budynek do utrzymywania zwierzat ale skladajacy sie z wielu pomieszczen kazde pomieszczenie ma osobne wejscie i oddzielone od drugiego jest sciana , to czy rodzice moga mi uzyczyc np 3 takich pomieszczen do utrzymywania bydla  a w 2 beda jeszcze utrzymywac swoje sztuki , bo osoba prowadzaca moj wniosek twierdzi ze to przejdzie , zadzwonilem do swojego oddzalu regionalnego (Poznan) i pani powiedziala mi ze musza mi uzyczyc calego budynku , a jak zadzwonilem do Warszawy to twierdzili ze jesli wyznacze sobie pomieszczenia to ok niebedzie problemow , prosilbym o odpowiedz jak ty to interpretujesz?  Pozdrawiam

Ponawiam pytanie , KamilPatyra Tak powinienes zeby zlozyc wniosek o platnosc na swoj 1ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Według mnie interpretacja warszawska jest wiążąca o ile dzwobiles do Centrali.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domelek12    2

A jak jest z kupnem ziemi? Jeśli mam okazję kupić ziemię to mogę ją kupić np. teraz,czy mogę dopiero po otrzymaniu pozytywnej decyzji? A jak jest z dzierżawami? Musi być umowa na 10 lat, ale czy mogę to zrobić teraz przed złożeniem wniosku o premie i czy wtedy będę musiał złożyć na tą dzierżawę wniosek o dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gonzo1234    1

Witam !  

Jak wyglada sprawa z przyznaniem wozu paszowego na MR ? czy trzeba mieć wymagane iles sztuk bydła na 1m3 ? 

Edytowano przez gonzo1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gonzo1234    1

Witam !  

Jak wyglada sprawa z przyznaniem wozu paszowego na MR ? czy trzeba mieć wymagane iles sztuk bydła na 1m3 ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krousik09    5

@freetaxi do warszawskiego ARiMR  biura wsparcia inwestycji czy jakos podobnie, w pon zadzwonie jeszcze raz do poznania 

Edytowano przez Krousik09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0

 

WITAM PANOWIE I PANIE...

mam pytanko odnośnie prowadzenia Ewidencji przychodów i rozchodów

jak to prowadzicie nie bedąc na Vacie???

jak wpisywać przychody ze sprzedaży np na targu bo wiadomo sprzedaje sie tam po worku czy po dwa osobą prywatnym

a wiadomo nie wystawiam faktury ani paragonu

może ktoś mi to wyjaśnić albo może gdzieś pisze dokładnie o tym ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

@freetaxi jak wyglada sprawa przejscia na vat i odliczenia go od maszyn kupowanych na MR? jak na to patrzy agencja i skarbowka? koszt kwalifikowany to wtedy cena netto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Brutto. W młodym rozlicza się zakupy brutto.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

czyli mozna odliczyc vat od maszyn kupowanych za premie? agencja i us nie beda mialy nic przeciwko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak można.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

Pytanko do pana freetaxi

Zostanie mi przepisana działka na której są zasiane buraki cukrowe które są na tate i kukurydza za zielonkę przy czym na wniosku nie zamierzam mieć hodowli (tata by miał) i teraz pytanie czy nie bedzie kłopotu z tymi uprawami?? czy może z racji że to pierwszy rok to moga być na mojej działce ?? dodam że w kolejnych latach te uprawy uciekły by już na działki taty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz mieć te uprawy na działkach zadeklarowanych w biznesplanie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilPatyra    0

Freetaxi byłem u siebie w ODR ale czlowiek powiedział mi że muszę mieć 4 eso w roku w którym będę składał wniosek a nie 13000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Człowiekowi się ze starym PROW pomyliło. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Teraz jest całkiem inaczej. Wielkość ekonomiczna w okresie bazowym to minimum 13 000 euro.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Poczytaj na początek ogólne zasady "Premii dla młodych rolników" na stronie ARiMR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

A jak np wezmę za premie jakiś ciągnik i powiedzmy ze za cala sumę 100tys a resztę np wezmę na raty to kiedy mógłbym VAT odliczyć?


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domelek12    2

freetaxi mam do Ciebie pytanie odnośnie szkoły. Jeśli na dzień składania wniosku mam szkołę średnią to mam 0 punktów i fakt,że będę kończył kurs R16 niczego nie zmienia,czy tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Liczy się stan na dzień składania wniosku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody1994    0

Czy pod punkt 86 lub 84 z tabelki inwestycji:

"Instalacje nawadniające kroplowe" można podciągnąć wybicie studni głębinowej i zakup pompy, czy tylko zakup linii nawadniającej? Orientuje się ktoś?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PerezStunt    131

Jest jakiś dobór wielkości maszyn co do wielkości przejmowanego gospodarstwa ? Np ładowność przyczepy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj