Skocz do zawartości

Polecane posty

kamil1985    3

Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/

Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

Na maszyny na Prow już się bardzo nie nastawiaj, kasy im brakło

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona

michal12301    7

https://prow2014-2020.pl/2016/10/27/wiecej-srodkow-na-modernizacje-gospodarstw-rolnych/

Kopertę zwiększyli ale na wnioski złożone w tym roku.Było coś chyba około 30tys wniosków. Jeśli sie nie mylę to w harmonogramie naborów nie ma wpisanego naboru na obszar D w 2017r.

Shaun    14

dzieki fretaxi :) a jezeli wziął bym na młodego rolnika to po jakim czasie jednak już bym mogl otworzyć tą działalność?

Jesteś "lewy" z przepisów a chcesz robić działalność...

Wiadomość z agroFakt.pl

maniek00000    0

dzieki fretaxi :) a jezeli wziął bym na młodego rolnika to po jakim czasie jednak już bym mogl otworzyć tą działalność?

z tego co pamiętam to rok musisz być na krusie czyli chyba po roku ale dalej musisz pozostać kierującym gospodarstwem

Dawid1984    0

Możesz śmiało zakładać działalność, tylko nie możesz przekroczyć progu zysku z działalności jaki ustala krus

z tego co pamiętam  3 tys

płacisz wtedy podwójny krus, 650 zł

jak tak śmigam od 3 lat i z mr nie koliduje

Max307    2

Jak tak czytam o tych zasadach to w sumie ciesze się, że wziałem tę premie parę lat temu. Te przepisy są chyba coraz bardziej skomplikowane.

Ninja    8

Ostatni był w kwietniu 2016 a najbliższy ma być w 2 kwartale 2017 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

szymorning    2

Wie ktoś ile trzeba mieć lat, aby ubiegać się o dofinansowanie na młodego rolnika? Czy kwaliwikacja R3 wystarczy i ukonczone 16 lat?

mario504    0

Witam ludzie mam pytanie czy można zmienić biznes plan bo mam napisane ze będę miał na siebie pewną działkę a mogę teraz zmnienic że będę dzierzawil inna działkę

lauda3    0

Witam

Mam pasiekę zarejestrowaną na siebie więc nie mogę wziąć dotacji, ale chcielibyśmy wziąć dotację na żonę.

Czy jest możliwość otrzymania dotacji na pasiekę, oraz czy musimy mieć rozdzielność majątkową.

maras3029    3

Witam, mam takie pytanie, chcąc zostać MR czy muszę zrezygnować z pracy bo wiem że muszę być minimum  rok ubespieczony w krusie 

karol780    0

Witam serdecznie,
jeśli złoże dokumenty na młodego rolniks,bedzie zaakceptowane, to w jakim czasie tata musi mi przepisać ziemie? w ciagu roku,trzech?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez marcin6011
      Witam, nie wiem czy wybrałem dobry dział na to zapytanie ale wiąże sie z hodowlą bydła więc pisze tutaj. Mianowicie to mam 26 lat prowadze działalność gospodarcza i opłacam ZUS, do tego mam na własność 2,5h ziemi rolnej. Chciałbym rozkręcić hodowle bydła bo zaplecze jest, obora stoi pusta, stodoła też, traktor i troche osprzętu. Ojciec ma jakies 15h łąki z czego 6 jest ogrodzone bo wcześniej też pasło sie tam bydło. Na poczatku chce dalej prowadzić budowlanke tak jak teraz bo odrazu krowy mi jeść nie dadzą, ale chodzi tu o to jak teraz przejść na krus, co zrobić żebym był rolnikiem i dopłaty wziął za krowy i za ziemie którą będe obrabiał. Czekam na wasze odpowiedzi
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?