kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Domelek12    2

Mam pytanie odnośnie prowadzenia rachunkowości w MR. Czy można jakoś udokumentować i wpisać do księgi przychodów i rozchodów sprzedaż osobie nie będącej na vacie, jeśli sprzedający również na nim nie jest? Jak byłem na szkoleniu to mówili,że można tylko czy to będzie się wliczało do całego dochodu i do wzrostu tych 10%?

lazik11441    23
witam. pytanie pewnie bylo ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi, w krusie jestem ubezpieczony od 4 styczeń a pierwszą rate dostałem w kwietniu, i żeby wszystko dobrze z krusem bylo to rok czasu si liczy od 4 stycznia czy od kwietnia bo wtedy kasa przyszla? trzeba coś złożyć w agencji jak uplynie rok także nie wiem już sam czy to teraz czy kwiecień dopiero

Dnia 23.01.2018 o 19:14, LTZ55a napisał:

Numer dowodu księgowego Ty nadajesz i piszesz na kwicie i w ewidencji. Opłaty za prąd pisz, jak są wystawione na Ciebie.

Jako młody rolnik nie możesz mieć ziemii chyba 18 miesięcy wcześniej.

Czyli jak mniej więcej ten numer ma wyglądać? Podatek tak samo trzeba jakoś wpisać? A jak wpisać dopłaty, tam też nie ma chyba numeru? 

kuba24051    474
to KRUS, podatek, doplaty, oplaty, raty itp itd wszystko tam wpisywac? myslalem ze tylko zwiazane z produkcja bezposrednio....

freetaxi    947

Termin 18 miesięcy być wydłużony docelowo do 2 lat.

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

LTZ55a    118

No związane z gospodarstwem, rachunków za telefon czy internet nie piszesz, wiadomo. Ale dopłat czemu miałbyś nie pisać? To co wtedy wpiszesz? Miałbyś w roku ze 3 zdarzenia.

Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

ZajcM    0

Dostał już ktoś I ratę w małopolskim? Ja dzwoniłem w tamtym tygodniu do nich to mówili że zaczęli wypłacać. A ja dalej czekam.

pawelwlosty    6
21 godzin temu, kuba24051 napisał:

rejestr zabiegow agrotechnicznych tylko w przypadku korzystania z programów Rolno-Środowiskowych

A przy planie nawozowym nie trzeba ?

Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

rolek    0

Witam dostałem pozytywną decyzję lecz jestem przed przepisaniem ziemi i cała reszta krus itd

Lecz sprzedawca u od którego otrzymałem ofertę chce już teraz zaliczkę na towar. W jaki sposób najlepiej załatwić tą zaliczkę  żeby agencja się nie przyczepila. 

PATr    409

Najlepiejj i bezproblemowo,  dać zaliczkę, później płacisz mu za całość i zwraca ci zaliczkę

waldii1    125

Tylko napisz umowę że zapłacisz po otrzymaniu przelewu z arimr bo maszyna będzie za miesiąc i gość będzie chciał od Ciebie pieniądze.

Bolek96    9
54 minuty temu, rolek napisał:

Witam dostałem pozytywną decyzję lecz jestem przed przepisaniem ziemi i cała reszta krus itd

Lecz sprzedawca u od którego otrzymałem ofertę chce już teraz zaliczkę na towar. W jaki sposób najlepiej załatwić tą zaliczkę  żeby agencja się nie przyczepila. 

Dokładnie tak jak PATr napisal ja mam osobną umowę na zamówione maszyny i inna na zaliczke która mi oddadzą przy zakupie i w umowie zaznaczyliśmy że odbiorę maszynę do 30 czerwca więc prawie pół roku aby sie nie czepiali ze tak długo

Edytowano przez Bolek96

kuba24051    474
ja tez sie umowilem z dealerem ze jak przyjdzie kasa to zaliczke mi oddaje i wtedy ja mu przelewam cala kwote

Bolek96    9

Takie pytanie na jakiej zasadzie wpisujecie np. krus czy ubezpieczenie budynkow lub przyczep do księgi przychodów i rozchodów ? Mozecie podać wzór jak wpisujecie 

freetaxi    947

Normalnie. Wpisujesz koszt, numer dowodu księgowego, w opisie jakaś adnotacja. 

• Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

rex15    265

Nie ma numeru dowodu ksiegowe, więc ja wpisuje po prostu w uwagach ,,KRUS opłata 01.2018", date i koszty oczywiscie tez.

Edytowano przez rex15

freetaxi    947

Dokładnie tak. 

Ares550rz    0

Witam. Panowie w marcu 2016 ojciec oddał mi ziemię w dzierżawie, KRUS zacząłem opłacać od razu. Czy to się już liczy jako prowadzenie gospodarstwa i nie mam szansy na MR? 

freetaxi    947

Tak. Od marca 2016 prowadzisz gospodarstwo. 

Ares550rz    0

A gdybym zrezygnował z tej dzierżawy i za jakiś czas ojciec by mi odpisał w całości ziemię to wtedy prowadzenie gospodarstwa liczy się od nowa? 

freetaxi    947

Niestety nie. 

PATr    409

Co jest traktowane jako rozpoczącie prowadzenia gospodarstwa? Bo jedyne co wiem że jak zwierzęta zarejestrujesz na siebie, i co jeszcze? 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?

• Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj