kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

elamir    1

@freetaxi

a orientujesz się jak wygląda procedura zmiany celu przeznaczenia premii w przypadku ziemi? Bo próbuje się dodzwonić do osoby z ARiMR prowadzącej mój wniosek ale nici z tego.

freetaxi    947

Rozumiem, że chcesz kupić ziemię za premię? 

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

freetaxi    947

Jeśli zmiana w zakresie inwestycji nie wpłynie na zmniejszenie punktacji poniżej wymaganej liczby 12 punktów to nie będzie problemu. Trzeba sobie wszystko policzyć dokładnie i zrobić zmianę do biznesplanu.

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Fifarifa    16

Wiadomo już jak to bedzie z zakupem maszyn? W TOP AGRAR pisali coś o tym, ze planują zrezygnować z zakupu ich poprzez portal aukcyjny ARiMR w tym naborze, ze względu na opóżnienia i jeszcze większą papierkologie dla nich związana z tym w pozniejszym czasie  , na rzecz przedstawienia 3 ofert handlowych i wybraniu najlepszej.  Wie ktoś coś na czym w końcu staneło ?

freetaxi    947

W młodym rolniku nie ma w ogóle postępowania ofertowego. I nigdy nie było.

danman    0

Mam rok docelowy wpisany 2018 do kiedy liczony jest ten rok i czy bierze sie uprawy te co w wniosku na 2018 bo już sie potraciłem. Z góry dzięki za odpowiedz

daroo9876    45

Czy zakup nawozów jest liczony jako rozpoczęcie realizacji BP jak mam je wpisane w środki obrotowe? Ktoś tu pisał że tak, ale w ODR powiedziano mi że nie i chce się upewnić.

luka1207    0

W decyzji jest napisane że należy przedłożyć do agencji dokument potwierdzający rozpoczęcie realizacji biznesplanu. O co w tym chodzi?

Edytowano przez luka1207

Fifarifa    16

Jezeli w obrotowych ma sie podany np. zakup pasz lub nawozu to wystarczy faktura zakupu np. nawozu.

luka1207    0
2 godziny temu, kuba24051 napisał:

musisz dolaczyc umowe zakupu maszyny ktora masz wpisane w bp

42 minuty temu, johndeerek2792 napisał:

dzięki :) czyli tak jak myślałam.

Edytowano przez luka1207

daroo9876    45
2 godziny temu, Fifarifa napisał:

Jezeli w obrotowych ma sie podany np. zakup pasz lub nawozu to wystarczy faktura zakupu np. nawozu.

Dzis pytałem w agencji i potrzebna jest faktura proforma lub umowa przedwstępna na jakoś maszynę.

Fifarifa    16
3 godziny temu, daroo9876 napisał:

Dzis pytałem w agencji i potrzebna jest faktura proforma lub umowa przedwstępna na jakoś maszynę.

Dobrze wiedzieć. Mi na początku składania wniosku mówiono o obrotowych, ale nie ma się co dziwić, Agencja to jeden wielki burdel.

adamn999    275

Jestem 244 na liscie  wlkp

Sprzęt  zamówiony i tera zastanawiam  się  nad MODERNIZACJĄ GOSPODARSTWA obszar d

w ramach Prow

I zastanawiam się  czy wy też myślicie juz o kolejnych inwestycjach i w ktorym naborze moge wystartować  2018 czy lepiej poczekac na 2019 rozglądam  sie troszke i wziolbym ciagnik 120 km (prawdopodobnie  zetor) przyczepe 10 t i plug obrotowy

Jak wyglada łączenie  mlodego rolnika z modernizacją gospodarstw?  Pewnie przed zakupem maszyn z mlodego dobrze przejsc na vat

Edytowano przez adamn999

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?

• Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj