kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

John23    19

Panowie i Panie mam takie pytanko czy kurs R3 wystarczy by ubiegać się o premie bo mi kolega mówi ze trzeba mieć przynajmniej R16 bo on jest w trakcie składania wniosku i tez ma wykształcenie R3 i mu w odr powiedziano ze może składać ale w ciągu 3 lat musi uzupełnić wykształcenie R16 jak z tym jest?

kuba24051    474

wystarczy wykszt min srednie plus zdany egzamin r3 w rozporzadzeniu jest wykaz dokumentow potwierdzajacych wyksztalcenie niech sie w ODR zapozna ;)
min. zawodowe*****

John23    19

Ok dzięki  :)   To jak jestem po liceum i mam R3 to mogę śmiało się ubiegać?

Edytowano przez John23

freetaxi    947

Caryx poszukaj sobie kogoś innego raczej... Żadne oświadczenie nie na ten 1 ha. Trzeba mieć tytuł prawny przed złożeniem wniosku. Najszybciej trzeba będzie to zrobić na umowę dzierżawy.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

John23    19

Ja za rok będę składać to się jeszcze może wiele zmienić he. Bo kolega tak się przejął ze już na kurs R16 chce się zapisywać.  

kuba93    3

Witam. Chciałbym Was o coś zapytać. Mianowicie. Czy jeżeli wychodzi mi średnią ekonomiczną 11 tys To czy będę mógł ubiegać się o MR A poznie z tych pieniędzy kupić jałówki hodowlane i zwiększyć ta średnia? Czy jak bym mógł to jeszcze zrobić? Dziękuję i Pozdrawiam :)

eMTi    1
Napisano (edytowany)

A ile jest punktów za wykształcenie nie rolnicze i 4 letni staż pracy w rolnictwie?

A ile jest punktów z

A ile jest punktów za wykształcenie nie rolnicze i 4 letni staż pracy w rolnictwie?

a wykształcenie nie rolnicze i 4 letni staż pracy w rolnictwie?

A ile jest punktów za wykształcenie średnie nie rolnicze i 4-letni staż pracy?

Edytowano przez eMTi

Caryx321    2

Witam. Czy przed złożeniem wniosku muszę posiadać numer ARIMR czy wystarczy tylko tytuł prawny na ten 1ha a numer potem ?? Pytam bo mi powiedzieli że trzeba czekać na to 2tyg i nie wiem czy sie wyrobią z tym.

maniek0987    13

nie trzeba mieć numeru. Ten numer jest potrzebny do złożenia wniosku na dopłaty na działkę, na która masz tytuł prawny.

dlugi91    0

Panowie czy nabory będą co roku do 2020 włącznie? 

Jak to jest z MR gdy płacę ZUS? 

Mam jeszcze pytanie odnośnie stażu do MR. 

Czy w rozumieniu poniższych słów odnośnie 3-letniego stażu pracy, zalicza się do tego bycie ubezpieczonym w KRUSie pod rodzicami do 25 roku życia (aż skończyłem studia). Czyli posiadanie dyplomu z kierunku innego niż rolniczy + ubezpieczenie w Krusie jako domownik (dziecko uczące się) zalicza się do stażu pracy w gospodarstwie rolniczym? 

Poniżej interpretacja ze strony: http://www.agrofoto.pl/finanse/mlody-moze-urzadzac-gospodarstwo-od-roku-i-miec-3-lata-stazu,59894.html

"Natomiast osoba legitymująca się dyplomem innym niż rolniczy – wszystko jedno z jakiego poziomu nauczania – może mieć uznane swoje wykształcenie za spełniające wymóg posiadania niezbędnych kwalifikacji zawodowych tylko wtedy, gdy jednocześnie ma określony, 3- lub 4- letni, staż pracy w rolnictwie.

Za staż pracy w rolnictwie – zgodnie z tym samym rozporządzeniem - uznaje się okres, liczony do dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy, w którym wnioskodawca:

1)      podlegał ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie jako rolnik lub domownik lub ubezpieczeniu społecznemu z tytułu prowadzenia działalności rolniczej w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej lub państwie członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA)"

maniek0987    13

napisałem ci odpowiedź na to pytanie w innym temacie więc po co tutaj to powtarzasz? Przeczytaj sobie ustawę a wszystkiego się dowiesz. Nie możesz być ubezpieczony w ZUS-ie po otrzymaniu premii, ponieważ przez 12 miesięcy musisz prowadzić gospodarstwo rolne. Z umową zlecenie do pewnej kwoty chyba tylko możesz, ale ja nie pamiętam dokładnie co i jak.

józefina80    2

Ale po co skoro ci wystarcza R3

No i tu trochę się mijasz z prawdą.

Wszystko zależy od wykształcenia wyjściowego. Fakt jak masz skończone tylko gimnazjum to wystarczy R3 (trochę ironia z mojej strony - z góry przepraszam ale nie mogłam się powstrzymać).

Natomiast jeśli masz np tytuł magistra z jakichkolwiek studiów wyższych to samo R3 ci nic nie daje, musisz zrobić R16.

kuba24051    474

zadne gimnazjum i r3 nie wprowadzaj ludzi w blad....

jest wykaz dokumentow potwierdzajacych wyksztalcenie na koncu rozporzadzenia MR wiec kazdy moze sie zapoznac i dowiedziec

józefina80    2

zadne gimnazjum i r3 nie wprowadzaj ludzi w blad....

jest wykaz dokumentow potwierdzajacych wyksztalcenie na koncu rozporzadzenia MR wiec kazdy moze sie zapoznac i dowiedziec

Czytałam całe rozporządzenie łącznie z załącznikami. Oczywiście zgadzam się z tobą i wg mnie też powinno to wystarczyć ale rozporządzenie rozporządzeniem a interpretacja rozporządzenia to już inna sprawa. To jest jakiś stary cytat ale znam kilka osób, które musiały zrobić obydwa kursy bo interpretacja rozporządzenia była taka  "W celu uzupełnienia wykształcenia osoby posiadające wykształcenie średnie inne niż rolnicze, a także wyższe nierolnicze mogą ukończyć technikum uzupełniające".  Wg mnie idealnym rozwiązaniem jest wystosowanie pisma do instytucji i otrzymanie pisemnej odpowiedzi - tego nikt nie podważy.

kuba24051    474

byc moze masz racje ale nie mowimy o wykszt srednim rolniczym tylko zawodowym

piteroo    4

freetaxi ja mam taką samą sytuacje jak Caryx. Mój doradca powiedział żeby narazie nie przepisywać tego 1ha tylko sporządzić między sobą jakoś umowę

freetaxi    947

Przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy trzeba mieć tytuł prawny do minimum 1 ha. Najprościej zrobić to w formie umowy dzierżawy.

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?

• Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj