kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

friz    3

Czy można złożyć wniosek o pierwszą ratę przed wejściem w posiadanie gruntów, które sie ma wpisane w biznesplanie? (Sprawa sądowa jest w toku i jeszcze to troche potrwa)

@friz przeczytaj decyzje, tam jest zapis ze trzeba wejść w posiadanie zadeklarowanych działek przed złożeniem wniosku o pierwsza rate.

"Wydawana z zastrzeżeniem dopełnienia przez beneficjenta, w terminie 9 miesięcy od dnia doręczenia tej decyzji, następujących warunków:

jeżeli nie były spełnione w dniu wydania decyzji o przyznaniu pomocy:

nabycia lub wejścia w posiadanie gospodarstwa, którego rozwoju dotyczy biznesplan;"

KPZ "Zetor Team"- Wiceprezes

Milosz91    17
3 godziny temu, friz napisał:

Czy można złożyć wniosek o pierwszą ratę przed wejściem w posiadanie gruntów, które sie ma wpisane w biznesplanie? (Sprawa sądowa jest w toku i jeszcze to troche potrwa)

Zebys się wyrobil z tym przepisem w 9mies bo inaczej ci przepadnie 100

Witam mam maturę i jestem na 2 roku studiów na kierunku agrobiznes za rok będę miał kwit inżyniera i czy mogę składać na młodego rolnika w naborze od 31maja

I czy jak bym mógł składać wniosek nie mam jeszcze przepisanego na siebię hektara i czy jak bym składał to muszę napisać wniosek na dopłaty bezpośrednie na siebie czy mogę pisać jeszcze na mamę a mama przepisze mi te grunty w czerwcu

i czy przy ewentualnym zakupie maszyny są wymogi że np na 15ha nie mogę sobie kupić siewnika 6 rzędowego do kukurydzy i czy mogą się czepiać że np chcę kupić siewnik a niemam na siebie traktora

Arek3125    41

Składać możesz w tym roku, bo masz 3 lata na ukończenie szkoły i zdobycie dyplomu a w dniu złożenia wniosku musisz mieć 1 ha może to być dzierżawa na która w tym roku nie musisz składać wniosku o dopłaty. Co do doboru maszyny to nie wiem zależy na kogo trafisz ;)

pawelwlosty    6
Napisano (edytowany)

Witam mam punkty za udział w zboż w strukturze zasiewów mniejszy niż 66% ,czy kukurydza na kiszonkę też się wlicza jako zboże ?

Edytowano przez pawelwlosty
Błąd ort

Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Mohyl    49

kukurydza na kiszonke to raczej do pastewnych sie zalicza 

PATr    409
Napisano (edytowany)

Czy ktoś z was kupował maszynę na młodego której nie ma w zasadach doboru maszyn? Jak agencja podchodzi do tego? 

Edytowano przez PATr

friz    3
6 godzin temu, Milosz91 napisał:

Zebys się wyrobil z tym przepisem w 9mies bo inaczej ci przepadnie 100

Wyrobie sie bez problemu ale za dlugo zwlekalem z przejeciem bo nie wiedzialem czy decyzja bedzie pozytywna  i teraz trzeba czekac, gdy mozna by juz bylo wniosek o platnosc wysylac

Na środki trwale trzeba przeznaczyc conajmniej 80% czy 70%? Nabor z 2018

adam131    307

Zgodnie z przepisami rolnik musi przeznaczyć całą kwotę 150 tys. zł premii na inwestycje dotyczące działalności rolniczej lub przygotowania do sprzedaży produktów rolnych wytwarzanych w swoim gospodarstwie. Ważne jest, że co najmniej 70 proc. tej kwoty musi zostać przeznaczone na inwestycje w środki trwałe.

Milosz91    17
30 minut temu, friz napisał:

Wyrobie sie bez problemu ale za dlugo zwlekalem z przejeciem bo nie wiedzialem czy decyzja bedzie pozytywna  i teraz trzeba czekac, gdy mozna by juz bylo wniosek o platnosc wysylac

Na środki trwale trzeba przeznaczyc conajmniej 80% czy 70%? Nabor z 2018

Ja zrobiłem w grudniu przepis i juz kasa wydana ma sprzet nawet jak bys mial negatywna to mogl bys probowac w kolejnym naborze

Hubert96    0

Wiekopolska. W czwartek przyszło odroczenie do 31.05.

A jak u innych z wiekopolski?

adam131    307

Jak to jest,że na stronie agencji jest o 150 tys,ale brak nowego rozporządzenia i jest tylko z 24 maja 2018r,a tam brak tych zmian tegorocznych :/

Mohyl    49
14 godzin temu, Hubert96 napisał:

Wiekopolska. W czwartek przyszło odroczenie do 31.05.

A jak u innych z wiekopolski?

wielkopolska to norma ;) u mnie to samo potem przyślą do końca czerwca i tak cały boży rok :P 

Mohyl    49
6 minut temu, damianzetor9540 napisał:

To prawda że biorąc tegoroczny nabór na młodego trzeba wejść obowiązkowo w VAT?

skąd taka informacja ?? jak jeszcze rozporządzenia nie ma 

falcon83p    8

Czy jeżeli złożę teraz rezygnację z naboru 2018 to muszę czekać na dezcyzję z agencji żeby złożyć nowy wniosek czy wystarczy że złoże rezygnację przed złożeniem nowego wniosku?

Qwerty8530    2

Czy przy 8 ha własnych, 4 ha dzierżawionych i około 4 sztukach byków w woj. lubelskim jest szansa na młodego rolnika ? Przewiduję inwestycję budowlaną, tzn. modernizację starej obory,a  za rok kończę technikum rolnicze.

damianzetor9540    2711

Co Wy widzicie w tych modernizacjach? Nie prościej jakąś potrzebną maszynę? Pokazujesz fakturę i papa a weźmiesz budowlanke to będą Ci chodzić i się czepiać, co innego jak nowy budynkek od podstaw stawia firma, ale reanimacja gruzów to według mnie ryzyko

• Like 2

Qwerty8530    2

Wiadomo, ze prościej, ale dlaczego budynek 18 m x 7 m ma stać bezużytecznie i niszczeć ? Wystarczy trochę pieniędzy i na prawdę można to dobrze spożytkować. Szczególnie, że tak czy siak czeka mnie wymiana dachu.

Milosz91    17
2 godziny temu, Qwerty8530 napisał:

Czy przy 8 ha własnych, 4 ha dzierżawionych i około 4 sztukach byków w woj. lubelskim jest szansa na młodego rolnika ? Przewiduję inwestycję budowlaną, tzn. modernizację starej obory,a  za rok kończę technikum rolnicze.

Raczej ci nie wydzie 13tys euro 

freetaxi    947

A jakie są uprawy ?

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

Qwerty8530    2
Napisano (edytowany)

Pszenica ozima 5ha, TUZ 4ha, kukurydza 1ha, ziemniaki 0.5 ha, jęczmień jary 1,5 ha. To na stan obecny, a w związku z powiększaniem stada bydła, ulegnie to zmianie. Mam zamiar w najbliższym czasie zakupić około 10 cieląt. Na pewno będzie więcej kukurydzy, jakaś koniczyna i groch. Co do wielkości ekonomicznej to miałbym też 0.5 ha działki, którą planuję zalesić. Tylko właśnie nie wiem czy mam jakąkolwiek szansę na tę dotację.

Edytowano przez Qwerty8530

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?

• Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj