kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dodi    296

@Majsteroo7 Możesz odliczyć, ale kolega @El_Grande ma rację. Kupujesz maszynę, odliczasz VAT i z Młodego rozliczasz się w kwotach netto czyli robisz zmianę do biznesplanu, na mniejsze kwoty, a brakująca sumę uzupełniasz w środki obrotowe. I wszystko przejdzie bez przeszkód. Księga przychodów i rozchodów vatowcy też mają mieć w kwotach netto.

adam131    298

Wykaz inwestycji w zakresie ochrony środowiska i klimatu

-wymiana eternitowych pokryć dachowych budynków gospodarskich,zakup blachy.

Pytanie-potrzebny jakiś papier np z urzędu gminy o utylizacji eternitu?

Wiadomość z agroFakt.pl

waldii1    112
25 minut temu, sumek666 napisał:

Znowu to samo. BRUTTO! z Arimr rozliczamy się BRUTTO! 

Można rozliczyć się z brutto ale jak skarbówka się zorientuje że do refundacji było w całości to zwrot VAT razem z odsetkami i sprawa o wyłudzenie. Więc chyba lepiej rozliczyć netto i spać spokojnie. Obrotowych i tak w roku kupujesz na 30tys. Lub więcej. Ale to zależy kto co lubi: jest ryzyko jest zabawa.

Gość   
Gość
29 minut temu, waldii1 napisał:

Można rozliczyć się z brutto ale jak skarbówka się zorientuje że do refundacji było w całości to zwrot VAT razem z odsetkami i sprawa o wyłudzenie. Więc chyba lepiej rozliczyć netto i spać spokojnie. Obrotowych i tak w roku kupujesz na 30tys. Lub więcej. Ale to zależy kto co lubi: jest ryzyko jest zabawa.

A jak ja mam maszyne za 200netto to musze wgl cos zmieniac w biznesplanie jak sie bede rozliczać??

waldii1    112

Przy pierwszej kontroli skarbówki jak ktoś jest na VAT i faktury z pieczątką arimr idą do gruntownego sprawdzenia. Jeśli cena maszyny będzie wyższa od 100tys. Netto to takiego sprawdzania nie ma. Bo wtedy i tak VAT był z naszej kieszeni.

sumek666    4986

Ja już miałem kontrolę ze skarbówki. Bo na vacie już pół roku jestem a pierwszej raty jeszcze nie dostałem. 

Dodi    296

ARiMR interesują kwoty netto jeśli przeszedłeś na VAT przed realizacją biznesplanu czyli zakupem maszyn. Składałem wniosek o drugą ratę to wymagali ode mnie kwot NETTO! i księgi przychodów i rozchodów w kwotach netto. Większość osób dopiero na tym etapie dowie się, że wpajanie nam, że młodego rozliczamy w brutto nie miało racji bytu.

Maksu    7

ARiMR kwoty netto powinny interesować w MGR, a nie w MR. Czy może Pan/Pani z Agencji podało Ci podstawę rozliczania dotacji w kwocie netto? Moim zdaniem nie ma takiej podstawy w rozporządzeniu, co potwierdza treść formularza biznesplanu.

Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Dodi    296

Podwójne finansowanie. Nie zmuszam nikogo by w to wierzył. Jednak nie tylko ja miałem z tym problem przy drugiej racie. Na uczelni mam beneficjentów z woj. Podlaskiego, Mazowieckiego, Łódzkiego, Kujawsko-pomorskiego i wszyscy musieli robić zmiany na  kwoty netto i co niektórzy dokupywać środków trwałych żeby przekroczyły 70% inwestycji. 

Edytowano przez Dodi

sumek666    4986

To was w ch*ja zrobili ;)

OR Poznań guzik interesuje czy my VAT odliczamy czy nie. Z resztą na logikę po 5 latach jak będziesz chciał sprzedać to US zmusi Cię do naliczenia VATu

Dodi    296

Może i nas w chu.. zrobili. Lub robią tak tych, którym w terminie 90 dni kasy na konto nie mogą przelać.

• Like 1

Maksu    7

Dodi, nie twierdzę, że w US na pewno nie będzie problemów - to inna kwestia, ale żaden przepis nie daje OR prawa do rozliczania nas w kwotach netto w MR. Ja rozliczyłem drugą ratę w kwotach brutto w moim OR chociaż jestem na VAT i nikt nie robił mi z tym problemów.

Dodi    296

Ale czy ja napisałem gdzieś że US robi problem? Nie. To agencja na etapie sprawdzania realizacji biznesplnów to wyłapywała i domagała się zmian.

Maksu    7

Szczecin

waldii1    112

A może te oddziały które chciały netto po prostu chciały oszczędzić problemów swoim beneficjentom.

sumek666    4986

Co nie zmienia faktu, że nie ma takiej postawy prawnej. Przynajmniej ja nie znam ;)

Maksu    7

A kredytował ktoś z Was inwestycje z MR? Tzn - biorę kredyt na wartość inwestycji, za te pieniądze kupuję sobie sprzęty, składam wniosek o płatność i po płatności spłacam kredyt? 

Byłby problem?

Maksu    7

Okej, napisałem, dzięki

fendt309c    41

Witam. Jestem z woj opolskiego, jestem po szkole rolniczej mam zdaną kwalifikacje R.03. Rodzice chcą mi przepisać gospodarstwo o pow. 11,50ha  mają 54 lata czy mam szanse ubiegać się o premie? Przyszłość wiąże z gospodaratwem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?

• Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj