kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

c1224    1

Jeżeli w marcu 2023r. kończy się 5 lat od wypłaty pierwszej raty, to czy w tych 3 pierwszych miesiącach 2023 r. będzie ktoś sprawdzał ilość sprzedanych i urodzonych zwierząt jeżeli w biznesplanie miałem określoną minimalną roczną sprzedaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c1224    1

Pytam się, ponieważ w decyzji pisze, że zwiększoną o 10% wartość ekonomiczną gospodarstwa musimy utrzymać minimum przez 5 lat, więc nie wiem czy będą sprawdzać jeszcze urodzenia i sprzedaż zwierząt w tych 3 pierwszych miesiącach 2023 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma188199    11

Witam. Mam pytanie czy wzrost 10 % wartości ekonomicznej gospodarstwa powinien być tylko raz i utrzymać go do końca młodego rolnika, czy co roku trzeba co 10% zwiększać wielkość ekonomiczną. Pytam bo ostatnio znajomy mi powiedział i byłem zdziwiony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

osiągnąć wzrost o te 10 procent w roku docelowym i utrzymać

15 godzin temu, c1224 napisał:

Pytam się, ponieważ w decyzji pisze, że zwiększoną o 10% wartość ekonomiczną gospodarstwa musimy utrzymać minimum przez 5 lat, więc nie wiem czy będą sprawdzać jeszcze urodzenia i sprzedaż zwierząt w tych 3 pierwszych miesiącach 2023 r.

Na logikę to raczej nie bo ten wzrost wyliczą Ci za rok 2022 ale nie jestem pewien, lepiej upewnij się w agencji. Po kasacji bydła mogą uznać że zmienił się kierunek produkcji, profil gospodarstwa czy jakoś tak. Na pewno trzeba prowadzić księgowość do końca 5latki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c1224    1

Ja akurat mam trzodę, nie będę miał urodzeń, ale jakaś mała ilość tuczników będzie na stanie i oczywiście stado podstawowe, bo to było celem, czyli można uznać, że oprócz znacznego zmniejszenia pogłowia kierunek produkcji się nie zmieni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

Końcem kwietnia złożyłem wniosek o drugą rate od tej pory nic nie przyszło z ARiMR, ile mają czasu na wydanie decyzji, czy w ogóle będzie jakaś decyzja ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

chyba nie ma decyzji z tego co pamiętam. Decyzję już Dostałeś wcześniej. Może ewentualnie przyjść pismo o niezałatwieniu sprawy w terminie. W sumie kasa już powinna być na koncie 3 miechy bodajże mają czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

No właśnie gdzieś teraz na dniach będzie mijało te 3 miesiące, po niedzieli zadzwonię do ARiMR i spytam jak ta sprawa wygląda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

U mnie mija też już trzy miesiące od wysłania wniosku do wypłaty. Były poprawki, przyjęte i wniosek zaakceptowany  25.04.2022.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

U mnie trzeba jeszcze robić poprawki ale wyszedł problem ze kupiłem od prywatnej osoby  1/2 części działki która drugą połowa należy do kowru i użytkowałem tylko połowę ta co kupiłem czyli od 2019 roku a w 2021 dopiero kupiłem drugą połowę od kowru bo nie dało się tego wydzierżawić, i w agencji mówią że jest problem i nie wiadomo co z tym jeszcze zrobić, miał ktoś kiedyś taki problem ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Mam pytanie orientuje się ktoś czy przed upływem 5 lat można sprzedać działkę leśną? Kupuje ziemię rolna i w rozliczeniu zamieniam się za kawałek lasu i stąd moje pytanie czy agencja ma coś do lasów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam 0.25 ha na którym chciałbym posadzić borówkę amerykańską do podbicia wielkości ekonomicznej gospodarstwa. Orientuję się ktoś czy jest gdzieś w jakimś rozporządzeniu wpisana jakaś minimalną obsada którą musiałbym zachować? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateooo952    0

Orientuje się się może czy zakup komputera sterującego do starego opryskiwacza sadowniczego zaliczone będzie przez agencję jako inwestycja w środek trwały ?

A jak to będzie z ładowaczem czołowym do ciągnika ?

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Przyszedł mi protokół z kontroli i mam opisane przy kosiarce, że numer fabryczny różni się ten z tabliczki i ten co we wniosku, najwidoczniej gościo co mi robił wniosek pomylił się, grożą mi za to jakieś kary??? Niżej w podsumowaniu jest jednak wpisane że wszystko się zgadza, budynki, maszyny, dzialki itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
Dnia 26.10.2022 o 20:27, lexiflexi napisał:

Przyszedł mi protokół z kontroli i mam opisane przy kosiarce, że numer fabryczny różni się ten z tabliczki i ten co we wniosku, najwidoczniej gościo co mi robił wniosek pomylił się, grożą mi za to jakieś kary??? Niżej w podsumowaniu jest jednak wpisane że wszystko się zgadza, budynki, maszyny, dzialki itp

Też mam różnice w raporcie po kontroli. Głownie pierdoły wśród maszyn użyczonych mi przez rodziców typu rok przyczepy (podałem 1979 a jest 1978). Dzwoniłem do Pani która prowadziła kontrole, to powiedziała że w takim przypadku agencja może żądać wyjaśnień, albo nic nie będą robić :D. Ale drugiej raty dalej nie ma. Kontrola początek sierpnia, raport 18.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elamir    1

Kupiłem ziemię na młodego rolnika i teraz się czepiają, że nie mam nr ewidencyjnego dokumentu. Nie rozumiem jak oni chcieliby ujmować zakup grunty rolnego, de facto zwolnionego z podatku vat, na podstawie aktu notarialnego do ewidencji vat. Miał ktoś taki przypadek co by tu zrobić? Może fakturę vat od notariusza wykazać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kvl    66

Czy mogę usunąć z biznesplanu prowadzenie planu nawozowego jeśli mam wystarczająca liczbę punktów? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Po decyzji nie 

A przed decyzją to zależy o ARiMR u ,mnie znajomy nie mógł wykreślić czegoś mimo że punktów by mu starczyło babka co miała jego wniosek się uparla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Damianos przestań kolejny raz opowiadać bzdury. Można po decyzji usuwać zobowiązania jeżeli nie spadniemy poniżej progu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Zapraszam do mojego ARiMR zobaczysz co ci powiedzą jak masz np punktów na 11 a później chciałbyś no z 2 zrezygnować bo i tak byś dostał kasę to nie możesz ewentualnie wymienić ale nie możesz mieć mniej niż te 11

Info od kierownika 

Edytowano przez damianos95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kvl    66
3 godziny temu, masa24 napisał:

Damianos przestań kolejny raz opowiadać bzdury. Można po decyzji usuwać zobowiązania jeżeli nie spadniemy poniżej progu 

Czyli mogę bez problemu usuwać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

malo mnie twoj kierownik obchodzi i babka sprawdzajaca wniosek.    pismo o zmniejszenie ilosci pkt , w przypadku odmowy dalsze kroki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj