kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

rolnik039    137
12 godzin temu, Troker1979 napisał:

Ja złożyłem na te 90 dni przed. Tak zrozumiałem z rozporządzenia i innych wytycznych typu jak wypełnić wniosek . Dziś właśnie mija 5 lat od pierwszej transzy. Żadnej kontroli do dziś. Mogą jeszcze kontrolować po upływie 5 - u lat?

W pompkę cie mogą cmoknąć po tym upływie raczej ale znając ich to oni wszystko mogą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomZet    0

Chcę starać się o młodego rolnika lecz mam pewnie wątpliwości co do roku z którego liczą wartość SO.
Gospodarstwo mam od miesiąca, ma 2 hektary. Rok temu tata podawał zasiewy do agencji w tym roku mam to robić pierwszy raz ja.
Załóżmy, że złożę teraz wniosek o młodego rolnika, w ciągu 9 miesięcy od otrzymania decyzji pozytywnej muszę osiągnąć grunty rolne do średniej województwa oraz 13 tys SO.
Grunty jasna sprawa, natomiast to 13 SO dla mnie już nie.  
Bo załóżmy, że decyzję dostanę w grudniu 2022 pozytywna i mam te 9 miesięcy na osiągnięcie tych 13 tysięcy euro. Wiosną 2023 wysieję rośliny ozdobne gruntowe które osiągną tę wymaganą wartość to czy to będzie liczone ? 
Reasumując, chodzi mi o to z kiedy oni tę wartość liczą? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

teraz skladajac wniosek masz podac konkretne dzialki ktore przejmiesz i uprawy ktore znajduja sie obecnie na tych dzialkach. wiec slonecznik musi byc na ktorejs dzialce w tym roku

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomZet    0
1 godzinę temu, masa24 napisał:

teraz skladajac wniosek masz podac konkretne dzialki ktore przejmiesz i uprawy ktore znajduja sie obecnie na tych dzialkach. wiec slonecznik musi byc na ktorejs dzialce w tym roku

Dziękuję, 
mam jeszcze wątpliwość, gdyż młodego rolnika już się składa papiery, zasiewy działek o dopłaty bezpośrednie na 2022 też do maja się składa. Więc gdy teraz składam wniosek o młodego rolnika gdy jeszcze nie ma podanych zasiewów na ten rok to nie policzą mi czasem tego co było na tych działkach w 2021? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137

Witam a jak mam od ojca w dzierżawę na 10 lat to mogę brać młodego ? i jak są przyznawane punkty za różnicę wieku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam, zakładając że dysponuje własną gotówką na zakup maszyn to kiedy mogę je najwcześniej kupić aby nie było żadnych problemów? Od razu po otrzymaniu decyzji? A może można już wcześniej? Jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Możesz kupować na własne ryzyko już po złożeniu wniosku 

A możesz kupować dopiero jak ci dadzą 1 ratę albo po otrzymaniu decyzji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewink    141

Przepraszam za długi post ale chciałem opisać to dość szczegółowo i jeśli by mógł mi ktoś obeznany odpowiedzieć byłbym bardzo wdzięczny 😂 Racji tego że mamy więcej dierżaw na gębę niż własnych gruntów chce przeznaczyć premię na zakup ziemi od taty aby pieniądze trafiły tam gdzie trzeba a nie tam gdzie urzędnik zechce 😅 tylko mam parę kwestii do wyjaśnienia. Mamy tylko 14 ha własnych. Czyli jeśli dobrze myślę to będzie tak wyglądać 1 ha wydzierżawię przed złożeniem wniosku 9 miesięcy od decyzji mam czas na przepisanie 11ha brakujących do śr krajowej i zwierzęta (bydło mleczne) gdy to się zrobi wnioskuje o wypłatę 1 części premii. Potem pozostałe kupuje 2 ha za premię 🤔 Czy to tak mniejwięcej będzie wyglądać? Czy zalicza się to do przejęcia gospodarstwa w całości czyli 4 pkt? 🤔 Jeśli dobrze rozumiem w biznesplanie muszę wyszczególnić jakie działki chce kupić za premię a które odziedziczam(te przejęte do 9 miesięcy od decyzji) ? Jeśli chodzi o wartości ekonomiczną jak to będzie liczone wezmą dane z tego roku w którym jest złożony wniosek czyli 2022r policzą zwierzęta i uprawy na tych 14 ha (wszystkie z tymi które zamierzam kupić) czy za uprawy na tych 12 ha które odziedzicze bo przecież te 2 ha kupuje za premię i mam kilka lat na ich kupno🤔? Jeśli chodzi o ten podział 70% procent własnych gruntów i max 30% dzierżaw to chodzi o wielkość gospodarstwa jakie muszę stworzyć w ciągu 9 miesięcy od decyzji? Czy przez cały okres 5 lat 🤔 Czy zwiększenie wielkości ekonomicznej mogę załatwić przez podpisanie umowy dzierżawy bo obrabiam sąsiada 5ha i tam nie byłoby problemu jeśli chodzi o sformalizowanie tego. Jeśli tak czy w biznesplanie muszę to umieścić że np w roku docelowym wydzierżawię tą akurat działkę sąsiada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
5 godzin temu, kewink napisał:

Przepraszam za długi post ale chciałem opisać to dość szczegółowo i jeśli by mógł mi ktoś obeznany odpowiedzieć byłbym bardzo wdzięczny 😂 Racji tego że mamy więcej dierżaw na gębę niż własnych gruntów chce przeznaczyć premię na zakup ziemi od taty aby pieniądze trafiły tam gdzie trzeba a nie tam gdzie urzędnik zechce 😅 tylko mam parę kwestii do wyjaśnienia. Mamy tylko 14 ha własnych. Czyli jeśli dobrze myślę to będzie tak wyglądać 1 ha wydzierżawię przed złożeniem wniosku 9 miesięcy od decyzji mam czas na przepisanie 11ha brakujących do śr krajowej i zwierzęta (bydło mleczne) gdy to się zrobi wnioskuje o wypłatę 1 części premii. Potem pozostałe kupuje 2 ha za premię 🤔 Czy to tak mniejwięcej będzie wyglądać? Czy zalicza się to do przejęcia gospodarstwa w całości czyli 4 pkt? 🤔 Jeśli dobrze rozumiem w biznesplanie muszę wyszczególnić jakie działki chce kupić za premię a które odziedziczam(te przejęte do 9 miesięcy od decyzji) ? Jeśli chodzi o wartości ekonomiczną jak to będzie liczone wezmą dane z tego roku w którym jest złożony wniosek czyli 2022r policzą zwierzęta i uprawy na tych 14 ha (wszystkie z tymi które zamierzam kupić) czy za uprawy na tych 12 ha które odziedzicze bo przecież te 2 ha kupuje za premię i mam kilka lat na ich kupno🤔? Jeśli chodzi o ten podział 70% procent własnych gruntów i max 30% dzierżaw to chodzi o wielkość gospodarstwa jakie muszę stworzyć w ciągu 9 miesięcy od decyzji? Czy przez cały okres 5 lat 🤔 Czy zwiększenie wielkości ekonomicznej mogę załatwić przez podpisanie umowy dzierżawy bo obrabiam sąsiada 5ha i tam nie byłoby problemu jeśli chodzi o sformalizowanie tego. Jeśli tak czy w biznesplanie muszę to umieścić że np w roku docelowym wydzierżawię tą akurat działkę sąsiada?

odpowiem na jedno pytanie, co znam odpowiedź na pewno że nie dostaniesz tych 4 pkt. za za przekazanie w całości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

3 pkt a nie 4 , ojciec po przekazaniu może zostawić sobie do 0.5 ha bodajże , nie więcej , wtedy pkt będę . Wszystkie pytania można rozwiązać czytając rozporządzenie , pytania i odpowiedzi na stronie Arimr lub ten temat . Ciężko żeby ktoś ci wszystko tłumaczył 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewink    141

🙂👍 Dzięki za odpowiedzi widzę że znacie się na rzeczy, można zamknąć forum bo po co ono jest wszystko mamy w przeróżnych paragrafach rozporządzeniach konstytucjach i urzędniczych hieroglifach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

wszystkie odpowiedzi sa w tym temacie, wystarczy przejrzec.  mozna zapytac o konkretna rzecz ale nie wymagac ze ktos tu bedzie siedzial i caly wniosek analizowal, bez przesady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Masz tabele w rozporządzeniu o modernizacji gospodarstw dobór do areału z tym że na młodego można przepchnąć podobno sporo większe maszyny a na modernizację już tak łatwo nie jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137

Witam mam teraz 7.5ha gruntów ornych w dzierżawę od ojca srednia wojewódzka jest 7.98 mogę się już starać No i czy mogę po otrzymaniu decyzji zwiększyć do średniej wojewódzkiej czy np po otrzymaniu 1 raty jak to jest? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewink    141

Spece z tego wątku odpowiedzą że w rozporządzeniu jest napisana albo wcześniej już to było tu poruszana poczytaj 😵. Ja Ci odpowiem tak że starać się możesz już z 1 ha a zwiększyć musisz w ciągu 9 miesięcy od decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343
Dnia 12.04.2022 o 23:01, rolnik039 napisał:

Witam mam teraz 7.5ha gruntów ornych w dzierżawę od ojca srednia wojewódzka jest 7.98 mogę się już starać No i czy mogę po otrzymaniu decyzji zwiększyć do średniej wojewódzkiej czy np po otrzymaniu 1 raty jak to jest? 

Przecież ci odpisałem na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xkar    0

Witam serdecznie mam pytanie. Premie otrzymałem na początku maja 2020r. Czy wniosek o drugą ratę powinienem złożyć teraz czy za rok? I w jakim terminie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

Witam złożyłem wniosek o drugą ratę końcem lutego, ile czekaliście na  jakiś odzew z ich strony bo narazie dotąd nic nie przyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj