kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

tak, 70% średniej krajowej musisz mieć na własność, w użytkowaniu wieczystym lub dzierżawie z ZSWR lub od jednostek samorządu terytorialnego. Umowa dzierżawy musi być na okres co najmniej 5 lat od daty wypłaty I raty. Pozostała część może być w dzierżawie od innych podmiotów, jednak te umowy muszą mieć datę pewną albo formę aktu notarialnego oraz być zawarte na co najmniej 10 lat....Od 2023 rusza nowa ,,Restrukturyzacja małych gospodarstw" z PROW 2023-2027. Będzie do zgarnięcia 150 000. Też w formie premii płatnej w dwóch ratach. Preferowane będą gospodarstwa będące w systemach jakości. Takim systemem jakości jest np. rolnictwo ekologiczne. Trzeba będzie zobowiązać się do zwiększenia produkcji o 30 % i zobowiązać się do sprzedaży jakiejś- bliżej jeszcze nieokreślonej- części produkcji. Może warto zaczekać ....? Słonecznik bez problemu. Tylko na fakturze musi być, że kupiony ozdobny albo zwyczajny. Z przeznaczeniem  na kwiaty. Ja osobiście w swoim godpodarstwie miałem kupiony słonecznik ozdobny na kwiat cięty TAIYO, miałem też dynię ozdobną (różne odmiany). Wszystko spełniło warunki, wymagania, działanie już dawno rozliczone

Edytowano przez sadsadgreylife

Jestem prawnikiem, doradcą rolnośrodowiskowym, ekspertem przyrodniczym, inspektorem rolnictwa ekologicznego. Mam uprawnienia do obsługi aplikacji eWniosekplus. Wypełniam dokumentacje oraz doradzam z zakresu działań premiowych PROW 2014-2020 oraz układam strategie rozwoju gospodarstw pod PROW 2023-2027. Działam pod firmą EkoAgronom Piotr Kisiel. Jestem też oczywiście rolnikiem i  korzystałem/korzystam z różnych form wsparcia oferowanych przez WPR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus2609    72
3 godziny temu, michal_19 napisał:

Dziś dostałem drugą ratę po 109 dniach od złożenia wniosku

Miałeś w tym czasie jakieś kontrole lub musiałeś dostarczać jeszcze jakieś inne dokumenty do agencji? Czy po prostu tyle agencji zeszło na wypłatę kasy? Sam czekam na wypłatę drugiej raty ale dopiero minęło ok 30 dni od złożenia wniosku i jak na razie cisza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Żadnych kontroli , jedna rzecz tylko telefonicznie wyjaśniłem , tyle się zeszło bo covida mieli pracownicy i kwarantanna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaSD    0

O kurde, jeśli by było 150 tysięcy za dwa lata to może i warto poczekać A jeśli wujek na sb by wziął teraz RMG to za pięć lat ja bym mógł też lub MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma jeszcze przepisów krajowych. Teraz trudno powiedzieć jakie będą założenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

niektórym powinno się  test IQ robić przed złożeniem jakiegokolwiek wniosku o fundusze publiczne

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

To już nie o to chodzi, ludzie poprostu widząc jakiś dokument czy budynek urzędu dostają paraliżu, a czasami wystarczy tylko podać swoje dane i kilka isków postawić.

Wielkość masz podnieść w roku docelowym i utrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś pomysł chce zrobić nabic punktów inwestycja budowlana związana z produkcją rolniczą. Co zrobić żeby było tanio? Resztę chce przeznaczyć na zakup ziemi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Silos mam akurat na tapecie u jednego z klientów.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jakieś budynki przejmujesz?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak budynki tak mniej wiecej 900mkw

15 minut temu, dzikidaniel napisał:

Silos do 30m3 masz na zgłoszenie.

Ten mały na zgloszenie przejdzie w wniosku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewnie, że przejdzie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem paszowe 3 tonowe skoro mówisz że przejdzie 🙂

A czy zakup ziemi oddalonej odemnie jakieś 35 km przejdzie inny powiat? 

Edytowano przez barczjano1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Oczywiście. Miałem przypadki gospodarstwa, które było "rozrzucone" na terenie kilku województw.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Masz wszystko napisane w decyzji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam . Czy dzierzawa krótko terminowa rok - 3 lata zrobi mi wzrost gva w mlodym rolniku ? Czy tylko umowa dlugo terminowa ? I ile lat to umowa dlugo terminowa ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82
Napisano (edytowany)

Wniosek napisany na grunty orne. Na razie jescze nie udało się kupić. Kupuję teraz maszynę nie ujętą w biznesplanie. Jakby nie udało mi se znaleźć gruntów to będę mógł to maszyne wrzucić do wniosku? Czy najpierw muszę zrobić zmianę? Pozniej można złożyć ale jest prawdopodobieństwo, że wzgledem wielkości gospodarstwa mogą nie zaakceptować maszyny? Tylko o to chodzi czy jeżeli kupie maszynę przed złożeniem o zmianę to już na 100% jest odrzucona?

Edytowano przez gabrysiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

 po zadawanych w tym wątku pytaniach wydaje mi sie że aby ubiegać sie o jakakolwiek pomoc publiczna warto by było robić testy na inteligencje 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj