kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Konrad531    63

Takie info dostałem w ODRze, a oni niby z Łódzkiego oddziału regionalnego


*pod koniec stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Spotkałem się z podobną interpretacją. Oczywiście w zależności od województwa. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    226

te rozliczenie do 5 lat - mam plan nawozowy i w 5 roku wysyłam tylko ten plan za rok 5 czy wszystkie od wypłaty drugiej raty? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    561

a jaka jest kara za przekroczenie o ponad 10 % zmian w strukturze zasiewów i rocznym obrocie stada? Esu spełniam profil gospodarstwa się nie zmienił. Mam nóż na gardle  z czasem bo przespałem sprawę z różnych powodów. 20 dni mi zostało na rozliczenie.

Ten plany nawozowe to samemu trzeba skserować czy w agencji to zrobią za zgodność z orginałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    226

strukturę zasiewów chyba dopiero się zmienia w biznesplanie jak przekroczysz o 30 % i za to kar nie ma, chyba że nie o to chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    561

no u mnie jest większa zmiana niż 30 procent. Miałem 4 ha zbóż a teraz mam 88 arów. Zboża na dzierżawach 3letnich których nie mogę wliczyć do esu. Wzrost esu mam ponad 35 procent. Za niezgłoszenie zmiany serio jest kara? Mogą nie wypłacić II raty? Krów też mam nie 20 a 26 reszta młodzieży podobnie i co ukarają mnie za rozwój większy niż planowałem? Zresztą w sprawozdaniu są rubryki planowany wzrost i osiągnięty, w kalkulatorze so wprowadza się stan faktyczny zwierząt i upraw. W rozporządzeniu nie znalazłem nic o karach za zmianę upraw i stanu zwierząt no chyba że nie ma esu +10 procent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    226

żadnej kary nie dostaniesz za to tylko raczej będzie trzeba zmianę zrobić i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    561

W rozporządzeniu zmieniającym jest o kopi planu. Ja mam teraz plan nawozowy a zabiegów praktycznie zero. Dopiero pójdzie wiosenne zawożenie, więc potrzebuje go by na bieżąco prowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xpaxpa    13

Taka sytuacja przez przypadek oderwala się tabliczka znamionowa od maszyny. Z firmy otrzymałem duplikat naklejkę. Czy ARiMR będzie robiła z tego tytułu jakieś problemy? Jestem z naboru 2017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie będzie problemów. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2408    0

Witam. Czy jest ktoś kto przepisywal gospodarstwo umową dożywocia? Czy podawaliscie dużo zaniżone wartości gospodarstwa? Żeby nie było problemu z urzędem skarbowym. Jeżeli u nas koszt 1ha to około 50 tyś to ile można podać żeby nie było problemu ze skarbówką? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

W tym wypadku nie płacisz, zresztą w przypadku umowy dożywocia przekazania gospodarstwa podatku się nie płaci (ja przejmowałem tak gospodarstwo 6 lat temu od wujka). Co innego działki nie rolne, wtedy dochodzi podatek.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2408    0

A co z nieruchomościami? Bo w skład gospodarstwa wchodzi też dom i inne budynki gospodarcze, czy od tego tez nie płaci się podatku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    561

orientuje się Ktoś jakim hasłem jest zabezpieczony skoroszyt biznesplanu MR2015? Chodzi o to że muszę zrobić zmianę w opisie inwestycji w środki trwałe z ochrony środowiska a że jest to też inwestycja budowlana to muszę też ten opis zmienić w zakładce  pozostałe informacje w punkcie 16 a nie można jak nie zdejmie  się ochrony skoroszytu a to jest zabezpieczone hasłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanekdeutz    88
Nie jestem pewien ale może miejsce gdzie próbujesz wpisać wypełnia się automatycznie( przepisuje się) po wpisaniu opisu w całkiem innym miejscu biznesplanu. Zobacz czy nie ma gdzie indziej miejsca na opis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwecki97    0

Czy mogę starać się o dofinansowanie na młodego rolnika, w sytuacji kiedy w moim gospodarstwie byłyby stawy hodowlane? Dotacje chciałbym przeznaczyć na opryskiwacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A grunty jakieś przejmiesz zgodnie z przepisami? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacha00    6
13 godzin temu, Szu15000 napisał:

czy rozliczał już ktoś swoje mr i miał robić plan nawozowy? pozdrawiam :)

A dlaczego pytasz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj