kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

kuba3211    0

To prawda że ARiMR nie uznaje już umów dzierżawy zawartych w Gminach? Znaczy potwierdzonych przez Wójtów, tylko notariusz podobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    561

3 letnie umowy z kowr też pewnie nie wchodzą?

Edytowano przez Troker1979
literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6
2 godziny temu, kuba3211 napisał:

To prawda że ARiMR nie uznaje już umów dzierżawy zawartych w Gminach? Znaczy potwierdzonych przez Wójtów, tylko notariusz podobno

na pewno?  pierwsze słysze 🙄
Było przyjęte z datą pewną czyli notarialnie lub zarejestrowane przez starostwo lub (przeczytaj ze zrozumieniem rozporządzenie dot. Młodego Rolnika)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

A jak mam podpisane w gminie i potwierdzone pieczątkami, lecz nie zgłaszane do starostwa to przejdzie? Dopłaty składam na te działki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanekdeutz    88
kuba3211 napisał:

To prawda że ARiMR nie uznaje już umów dzierżawy zawartych w Gminach? Znaczy potwierdzonych przez Wójtów, tylko notariusz podobno

Nie prawda bo w zeszłym tygodniu dostarczyłem taką umowę do ARiMR i zaakceptowali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba3211    0

Dzięki Wam za info bo taką odpowiedź otrzymałem dzisiaj w Gminie, że mam iść do notariusza bo Wójt już nie ma mocy prawnej do potwierdzania takich umów. Widać nie chciało im się załatwiać i mnie puścili w maliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beekeper    5

U mnie w gminie to samo - starostwa i gminy już nie chcą potwierdzać podpisów na umowach dzierżawy - podobno prawo zmieniło się w lipcu zeszłego roku. 

Zostaje notariusz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopiko    10

W styczniu 2021 mama podpisywała umowę dzierżawy z rolnikiem na całe gospodarstwo, żeby mógł otrzymać pełną emeryturę z KRUS i wójt przystawił pieczątkę bez problemu.W KRUSie też tą umowę przyjeli bez zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1271

Czy osoba składająca wniosek o premię dla Młodego Rolnika może być na ZUSie ? I czy po nabyciu gruntów ma obowiązek przejścia na KRUS czy może być pracownikiem innej firmy i być w ZUS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacha00    6

W momencie składania wniosku możesz być w ZUS. 

Na KRUS-ie musisz być przez 12 miesięcy od dnia wypłaty pierwszej raty

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

Od momentu składania wniosku o płatność pierwszej raty należy być na krus

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopiko    10

Pamiętajcie, że ubezpieczenie w KRUSie musi być z mocy ustawy i w pełnej wysokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Mam pytanie, ponad 3 miesiące temu składałem wniosek o płatność drugiej raty MR (nabór 2018) do tej pory nie dostałem przelewu. W rozporządzeniu jest napisane że na przelew mają 90 dni a minęło już więcej, czy to oznacza że mam jakieś błędy w wniosku lub planują  kontrole? Czy po prostu agencje terminy nie obowiązują tak jak nas i robią co chcą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacha00    6
10 godzin temu, daroo9876 napisał:

Ostatnie pytanie to dobre podsumowanie

 Czy po prostu agencje terminy nie obowiązują tak jak nas i robią co chcą. 

 

Edytowano przez czacha00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zadzwoń do Agencji. Nikt tam nie ugryzie przez telefon :) 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proximaplus    11

Panowie czy punkty za przygotowanie i stosowanie planu nawozowego będą przyznane i zatwierdzone jeśli ziemia jest w ekologii, są to trawy na gruntach ornych, gospodarstwo posiada bydło a tym samym nawóz naturalny. 


Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6
22 godziny temu, proximaplus napisał:

Panowie czy punkty za przygotowanie i stosowanie planu nawozowego będą przyznane i zatwierdzone jeśli ziemia jest w ekologii, są to trawy na gruntach ornych, gospodarstwo posiada bydło a tym samym nawóz naturalny. 

NIE.
Plan nawozowy to badania gleb, opracowanie planu nawożenia (mineralnego i naturalnego) przez np ODR i rejestr zabiegów agrotechnicznych. Proszę mnie poprawić jeżeli coś się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2408    0

Witam. Czy budował ktoś dom będąc beneficjentem młodego rolnika? Jak to wygląda z punktu widzenia arimr? Czy można wykorzystać cześć gruntu pod budowę A dobrać np dzierżawę żeby ilość ziemi pod uprawę się zgadzała? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

90 dni minęło, 2-giej raty jak nie było tak nie ma, żadnego pisma też nie ma. Ciekawe czy agencja w ogóle wie, że wniosek złożyłem 3 miesiące temu, może leży sobie gdzieś zakurzony i nawet nie ruszony...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Bierz telefon w rękę i dzwoń z rana. Prędzej się dowiesz co i jak. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1271

są jakieś terminy ustalone nt wniosku Premie dla młodego rolnika? Miały być w marcu ,ale jakoś nie słyszałem ,żeby coś ruszyło. Wiecie coś nt temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
1 godzinę temu, freetaxi napisał:

Bierz telefon w rękę i dzwoń z rana. Prędzej się dowiesz co i jak. 

Taki mam plan, ale trochę człowieka denerwuje ta bezradność w kontaktach z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63
Troker1979 napisał:

czy można złożyć zmianę biznesplanu z jednoczesnym wnioskiem o II ratę płatności?

Nie. Niedawno zmieniła się interpretacja przepisów. Najpierw składasz zmianę Biznesplanu, a jak dostaniesz odpowiedź to wniosek o drugą ratę, albo odczekaj z 2 tygodnie od złożenia zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj