kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Mohyl    48

No znam przypadek że koleś brał ciągnik z dopłatą do oprogramowania x ARiMR i chciał to rozliczyć kasa z MR i mu przy wypłacie 2 raty odrzucili 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1167

 będąc na vacie kupując  ciągnik na modernizację   po upływie 5 lat będąc już na ryczałcie  chcąc sprzedać ten ciągnik muszę wystawić na niego fakturę i oddać vat do urzędu  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopiko    10
Dnia 17.12.2020 o 13:17, Xkar napisał:

Czy przyznany mlody rolnik nie wyklucza z ubiegania sie o Mrcsk?

Nie wiem czy przyznany MR blokuje ubieganie się o kredyt z linii MRcsk.Osobiście mam złożony wniosek o MR jeszcze bez decyzji i o kredyt z linii MRcsk mogę się ubiegać.Doradca jedynie wspominał, że nie można przekroczyć kwoty 70000 euro z pomocy w ciagu 5 lat.Tylko w MR jest to pomoc ze środków PROW, natomiast z czego jest finansowana linia MRcsk to dokładnie nie wiem.W trakcie rozmowy ze specjalistą do kredytów z linii MRcsk z ARiMR padło stwierdzenie, że najpierw środki na kredyty MRcsk miały zostać wykorzystane do końca roku 2020 a akt notarialny przeniesienia własności sporządzony do końca listopada 2020.Pózniej nastąpiła korekta i wydłużono czas na sporządzenie aktu notarialnego do 31.12.2020, a wypłata I raty ma nastąpić do 31.01.2021, a wszystko ze względu na zmianę zródeł finansowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Nabór 2015, wypłata sierpień 2016, jakie dokumenty trzeba i w jakim terminie złożyć w agencji? Czy coś więcej jak ankieta monitorująca?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Też jestem z 2015. Temat mam już z głowy. Tam rok docelowy jest 2020, ale w ankiecie monitorującej jest uwzględniane do maja 2021..Skoro wypłata I raty to sierpień 2016 to też powinieneś mieć temat zamknięty. Jak masz szczegółowe pytania to pisz na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

ja też 2015 ale wypłata koniec marca 2017 i przedłużenie o rok terminu na rozliczenie. Ciężko mi to idzie ale zbieram się pomału. Koledze może chodzi o te 5 lat od wypłaty pierwszej raty. Też może jakieś kwity się wypełnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

tak dla przypomnienia:
3lata od dnia otrzymania decyzji - uzupełnienie wykształcenia
3lata (4lata po zezwoleniu na przedłużenie) od dnia wypłaty 1raty - wniosek o płatność 2raty (wniosek, sprawozdanie  i inne dokumenty potwierdzające realizacje biznesplanu)
po 4latachi10mc do 5lat - ankieta monitorująca + dokumenty towarzyszące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

Witam wszystkich mam pytanie odnosnie mlodego rolnika otoz jestem z naboru 2019 i decyzje dostalem w lutym 2020 a przelew 1 raty w pazdzieniku 2020. I teraz mam pytanie o podniesienie ekonomicznosci czy jezeli mam okolo 14 hektarow wlasnosci to moge dobrac teraz w dzierzawe 2 hektary aby zaliczalo mi sie do wielkosci ekonomicznej? Jezeli tak to dzierzawa musi yc na 10 lat czy moze byc tylko na 5 bo z tego co wiadomo to aby dostac mlodego trzeba miec umowe na min. 10 lat a ja juz dostalem wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Najważniejsze aby mieć 10% wzrost SO czyli wielkości ekonomicznej gospodarstwa. Twoje gospodarstwo wiec możesz robić co chcesz. W dzienniku ustaw jest zapis określający że zmiany większe niż ~10-30% co do zadeklarowanego biznesplanu trzeba zgłosić o zgodę na zmianę złożeń realizacji biznesplanu. W Twoim interesie jest pilnowanie tego i należy najpierw przeczytać dziennik ustaw by później nie zadawać tutaj bezsensownych pytań. ;) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

co będzie jak nic nie zgłoszę. Planowany wzrost miałem 12 % jest 35%?(więcej krów niż zakładałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347
1 godzinę temu, axe300 napisał:

Najważniejsze aby mieć 10% wzrost SO czyli wielkości ekonomicznej gospodarstwa. Twoje gospodarstwo wiec możesz robić co chcesz. W dzienniku ustaw jest zapis określający że zmiany większe niż ~10-30% co do zadeklarowanego biznesplanu trzeba zgłosić o zgodę na zmianę złożeń realizacji biznesplanu. W Twoim interesie jest pilnowanie tego i należy najpierw przeczytać dziennik ustaw by później nie zadawać tutaj bezsensownych pytań. ;) 

 

Prosze podać dokładna podstawę prawna tego ze takie zmiany trzeba zgłaszać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielek161    189
arek2108 napisał:

Dostałeś już I rate? Ja składałem w październiku i też narazie nie widać. Czy w moim przypadku gdy podczas składania wniosku na MR miałem większość gospodarstwa w lubelskim, a teraz doszło mi pola ze względu na nowe dzierżawy, które są udokumentowane na papierze i zakup pola nie będzie to przeszkadzało Agencji? Dodam, że jestem zameldowany w mazowieckim, ale ze względu na to, że miałem wtedy większość pól w lubelskim to i tam poszedł wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek2108    176

Danielek161 napisał:

Tak 16 grudnia dostałem. Pisz do nich e-maila co i jak bo się nie dodzwonisz. Myślę że nie przeszkadzają nowe dzierżawy bo przecież jak składałeś wniosek to jeszcze ich nie miałeś. Zapytaj się w agencji o to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6
1 godzinę temu, masa24 napisał:

Prosze podać dokładna podstawę prawna tego ze takie zmiany trzeba zgłaszać 

podstawę prawną 😂 od straszenia to są np duchy
Specjalnie poszukałem i masz to w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 13lipca 2015roku Na podstawie art.45 ust1 pkt ustawy z dnia 20 lutego 2015roku
§27. pkt 3 
Nie sprawdzałem późniejszych zmian do dziennika ustaw z Poz.982

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cześć panowie może mi coś podpowiecie żeby sobię drogi nie zatorować .

Na jesień 2021 prawdopodobnie będę miał przepisywaną ziemię (ok 7 ha z budynkiem inwentarskim+ 7 ha umowy wieczystej od rodziców ) + 8 ha umowy dzierżawy na 10 lat od sąsiada , na wiosnę 2022 prawdopodobnie jak nic się nie stanie będę kończył studia  (kwalifikacje rol 03 będę miał w tym roku na wiosnę) , 

Czy będę mógł ubiegać się o młodego rolnika w 2022 jeśli będę mieć już gospodarstwo oraz nr gospodarstwa na siebie już na jesień ? 

Czy dostanę 5 pkt za różnice wieku we wniosku jeśli już teraz mi tato przepisze ziemie na jesień ?

Czy mogę ze spokojną głową składać wniosek o dopłaty w 2022 roku aby później się o MR starać ? 

Czy dostanę pkt za przekazanie w całości ( mamy 14 ha własności 7 ha dostanę na siebie 7 ha umowy wieczystej bo to działka z domem i nie chcemy jej dzielić narazie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek2108    176

Składaj już w tym roku na wiosnę bo ziemię i tak będziesz mógł aż w przyszłym roku przepisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie jest w tym problem że nie dostane punktów za wykształcenie ani za te kwalifikacje z tego co mi wiadomo , a ja chcę na ciągnik składać , i nie wiem jak to ugryźć bo mi by lepiej planowo w przyszłym roku było z kompletem punktów żeby się stricte na ciągniku skupić ,

wiecie może czy mogę przejąć działkę z botaniką  która ma program botaniczny na inną osobę i kontynuować go ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

jezeli masz wyksztalcenie zawodowe srednie lub wyzsze i bedziesz zaraz mial r 3 to masz juz 4 pkt za szkole. mniemam ze teraz miales egzamin skoro mowisz ze na wiosne beda kwalifikacje. jak dobrze to rozegrasz to zalicza pky

do tego punkty za roznice wieku miedzy przekazujacym

jest sporo mozliwosci, skladaj teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, masa24 napisał:

jezeli masz wyksztalcenie zawodowe srednie lub wyzsze i bedziesz zaraz mial r 3 to masz juz 4 pkt za szkole. mniemam ze teraz miales egzamin skoro mowisz ze na wiosne beda kwalifikacje. jak dobrze to rozegrasz to zalicza pky

do tego punkty za roznice wieku miedzy przekazujacym

jest sporo mozliwosci, skladaj teraz

no właśnie ,że na wiosnę dopiero będę miał egzamin  bo kwalifikacje rol 03 robię przez internet a mam średnie technik informatyk , a w2022 będę kończył studia więc juz 5 pkt by było pewnie .  chodzi mi bardziej o to czy nie zrobie błędu przepisując na jesień już te ziemie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopiko    10
14 godzin temu, Palmiszon napisał:

Właśnie jest w tym problem że nie dostane punktów za wykształcenie ani za te kwalifikacje z tego co mi wiadomo , a ja chcę na ciągnik składać , i nie wiem jak to ugryźć bo mi by lepiej planowo w przyszłym roku było z kompletem punktów żeby się stricte na ciągniku skupić ,

wiecie może czy mogę przejąć działkę z botaniką  która ma program botaniczny na inną osobę i kontynuować go ?

Tak możesz przejąć działkę z botaniką i kontynuować PRŚK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347
30 minut temu, Palmiszon napisał:

no właśnie ,że na wiosnę dopiero będę miał egzamin  bo kwalifikacje rol 03 robię przez internet a mam średnie technik informatyk , a w2022 będę kończył studia więc juz 5 pkt by było pewnie .  chodzi mi bardziej o to czy nie zrobie błędu przepisując na jesień już te ziemie 

Kolego opisz wszystko . Jakie województwo , jakie gospodarstwo przejmujesz . Twój wiek i wiek przekazującego . Czy przekazujący zostawia sobie grunty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj