kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

michal_19    181

Czy jeśli w biznesplanie uwzglednilem ze w roku docelowym będę miał 19szt krów mlecznych, a obecnie mam 17 szt ze względu posypania sie stada , czy mam możliwość złożenia wniosku o 2 ratę i otrzymania jej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli wzrost wielkości ekonomicznej Ci wyjdzie, to nie będzie problemu. 

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, MarekDFagrofarm410 napisał:

I jak z teraz z wypłatami pierwszej raty? U mnie mija 90 dni od złożenia wniosku o wypłatę i cisza, dzwoniłem do agencji i podobno nadal w weryfikacji jest wniosek i nie jest wysłany do przelewu. Ile czekaliście na wypłatę pieniędzy? Województwo lubelskie 

Dzwoniłem do ARiMR w piątek i pani mi powiedziała że mój wniosek jest w weryfikacji w centrali. Mają tam jakieś problemy czy coś i do 6 listopada wszystkie mają zablokowane. Od złożenia wniosku minęło 4 miesiące. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

Mam takie pytanko: w 2015r dostałem premie na młodego, w 2018r za premie zakupiłem maszyny i czy teraz po upływie 5lat od wypłaty pomocy mogę sprzedać te maszyny? Bo są dwie wersje że 5 lat od dnia wypłaty pomocy i 5lat od daty zakupu, chciałem sprzedać część maszyn gdyż poprstu są dla mnie za małe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
21 godzin temu, Bolek96 napisał:

po 1 roku i 1 miesiącu od wniosku  wpłynęła 2 rata za MR :)

A kiedy ostatnie poprawki do tegoż wniosku składałeś?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
1 godzinę temu, dzikidaniel napisał:

A kiedy ostatnie poprawki do tegoż wniosku składałeś?

w marcu :) 

20 godzin temu, maniek0987 napisał:

Miałeś kontrole? To widzę, że raczej szybko nie dostane kasy.

bez kontroli, tylko na e mail jakies nie całe 2 miechy temu chcieli zdjęcia maszyn na podwórku xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48

Dzwoniłem do Poznania pani powiedziała że mają małe moce przerobowe i ona sama dopiero zaczęła sprawdzać wnioski z czerwca tak że ten 😬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21damiano21    10

Wniosek o płatność w czerwcu, dwa tygodnie temu pismo z agencji o niezalatwieniu sprawy w terminie A dziś już kasa na koncie, lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, wczoraj minęły 3 miesiące ale zadzwoniłem do agencji w poniedziałek i okazało się że mój weryfikator nie pracuje juz... Zajęła sie moim wnioskiem inna osoba, zweryfikowała i niby wszystko ok i za 2 tygodnie pieniądze. Ciekawe czy tak będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48

Potrzebuje porady kogoś mądrego przy wpłacie 1 raty musiałem mieć na dzień składania wniosku mr umowę dzierżawy z kowr na 7 lat teraz po dwóch latach przy wypłacie 2 raty znowu chcą bym miał na dzień dzisiejszy 7 lat jak to jest i o co tu chodzi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na ile czasu masz umowę dzierżawy jeszcze?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Niedługo będę składał wniosek o płatność II raty MR2015 po przedłużeniu terminu. Mam dzierżawę na 3 lata z kowru(kończy się we wrześniu 2022 a zobowiązania z MR w marcu 2022) czy mogę ją wliczyć do wzrostu esu? Napisałem do nich pismo z tym zapytaniem ale nie dostałem odpowiedzi. Nie muszą odpowiadać na takie pytania? Bo jak nie mogę tego wliczyć to mam to traktować jakby tego nie było? Nie uwzględniać w planie nawozowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidpl    21

Dostałem decyzję o przyznanie młodego rolnika w styczniu 2019, podczas analizy wniosku o 2 ratę pani z agencji chce fv lub paragon zakupu worków raszlowych sprzed przyznania decyzji, jak ja worki ostatnio kupiłem w lecie sprzed składaniem wniosku i nie zachowałem paragonu. Co zrobić? 

 


-Ursus C-360
-Władimirec T25-A2
Siła robocza na 5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma188199    11

Witam.  Słyszał ktoś jaki budżet będzie MR na kolejne lata? Dalej 150 tys czy są jakieś zmiany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
Dnia 6.11.2020 o 14:25, dawidpl napisał:

Dostałem decyzję o przyznanie młodego rolnika w styczniu 2019, podczas analizy wniosku o 2 ratę pani z agencji chce fv lub paragon zakupu worków raszlowych sprzed przyznania decyzji, jak ja worki ostatnio kupiłem w lecie sprzed składaniem wniosku i nie zachowałem paragonu. Co zrobić? 

 

napisz zeby sie uderzyla w glowe

oddzial powiatowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kros    8
Dnia 6.11.2020 o 14:25, dawidpl napisał:

Dostałem decyzję o przyznanie młodego rolnika w styczniu 2019, podczas analizy wniosku o 2 ratę pani z agencji chce fv lub paragon zakupu worków raszlowych sprzed przyznania decyzji, jak ja worki ostatnio kupiłem w lecie sprzed składaniem wniosku i nie zachowałem paragonu. Co zrobić? 

 

A skąd o tych workach wie? Jak rozumiem miałeś wpisane je w biznes plan jako wydatki w środki obrotowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopiko    10
Dnia 11.11.2020 o 06:23, Miran napisał:

Czy ktoś coś wie czy będzie płatność dla MR w nowym prow? 

Z tego co mi doradca mówił ostatnio, wynika, że w lutym ma być nowy nabór na MR.Czy to będzie już z nowego PROW czy przedłużenie starego to ciężko mi powiedzieć.Nie wiem czy ktokolwiek wie, na dzień dzisiejszy.Proponuję kontakt z ARiMR w tej sprawie.Może rozjaśnią Ci temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Mam taki problem, we wniosku mam wpisaną datę rozpoczęcia działalności tą samą co na akcie notarialnym ale w agencji im wyskakuje, że byłem ubezpieczony wcześniej, ponieważ skończyłem szkołę to byłem ubezpieczony jako domownik ale nie miałem żadnej ziemi na siebie, jak napisać aby wydali zaświadczenie żeby to wyprostować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Jeśli chodzi o sytuację w KRUS, nie wiem jak w sytuacji domownika, ale musisz im udowodnić, że w okresie o którym mowa nie pracowałeś w gospodarstwie itp. Jak to zrobić? Oświadczenie Twoje, właścicieli gospodarstwa o którym  mowa, 2 sąsiadów i sołtysa. Wszystko pod groźbą odpowiedzialności karnej o składaniu falszywych zeznań w celu osiągnięcia korzyści materialnej. KRUS ma takie druki i jeśli normalny pracownik to wytłumaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj