kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rob334    68

Witam, mija mi teraz 5lat od dostania młodego i musze im wysłać tą Ankietę monitorującą. Jeśli jej nie wyśle to 3% zwrotu pomocy i czy jak jej nie wyśle i dostane tą kare to i tak będą ode mnie jej wymagali czy juz nie bede musiał jej robić? bo mi sie zmiejszyła powierzchnia gospodarstwa w tym roku o 1ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

Ponad miesiąc temu. Wszystkie papiery (badania gleby, faktury, plan nawożenia azotem, wykaz działań agrotechnicznych) plus pomiary pól i zdjęcia maszyn. Ze względu na plan nawozowy przeliczali nawożenie na dokładne dawki składników i czy nie zostały przekroczone.

Edytowano przez maniek0987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wniosek wyslelm około7 lipca. Około 9 października dzwoniłem to dopiero zajęli się moim wnioskiem. Wszystko jest ok ale przedazali mój wniosek do weryfikacji czy będę miał kontrolę czy nie. W tym tyg mam zadzwonić może się dowiem coś więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacha00    6
Dnia 18.10.2020 o 11:27, Czajnik12345 napisał:

Wniosek wyslelm około7 lipca. Około 9 października dzwoniłem to dopiero zajęli się moim wnioskiem. Wszystko jest ok ale przedazali mój wniosek do weryfikacji czy będę miał kontrolę czy nie. W tym tyg mam zadzwonić może się dowiem coś więcej. 

Też tak mialem. Po trzech tygodniach i wielu telefonach, polecenie przelewu wysłali w poniedziałek do Warszawy. 

Panowie mam dwa pytania:

Czy będąc na Vacie muszę jeszcze prowadzić jakis dodatkowy rejestr przychodów i rozchodow. 

Drugie. Zadeklarowalem plan azotowy. Mam go mieć robionego przez 5lat czy tylko w roku docelowym? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

Jeżeli przechodzisz na vat przed otrzymaniem premii nie musisz prowadzić rejestru, bo księgowa robi to za Ciebie. Plan azotowy robisz przez 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopiko    10

16 paz list z ARiMR o uzupełnienie dokumentów dotyczących kosztorysu inwestorskiego budowy wiaty i  prośba o przesłanie oryginałów aktów notarialnych.Nabór z sierpnia 2020.Więc coś się zaczyna dziać.Dodatkowo sprawa przeniesiona do prowadzenia z biura regionalnego do powiatowego, także bliżej i szybciej będzie można działać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Witam zlozylem wnisek o druga rate 15 lipca pieniazkow brak do dzisiaj spodziewac sie kontroli czy to normalne bo maja chyba 90 dni na kase???

Jakies wyjasnienie poszlo koncem sierpnia takze wniosek w obrocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacha00    6
Dnia 18.10.2020 o 11:27, Czajnik12345 napisał:

Wniosek wyslelm około7 lipca. Około 9 października dzwoniłem to dopiero zajęli się moim wnioskiem. Wszystko jest ok ale przedazali mój wniosek do weryfikacji czy będę miał kontrolę czy nie. W tym tyg mam zadzwonić może się dowiem coś więcej. 

Też tak mialem. Po trzech tygodniach i wielu telefonach, polecenie przelewu wysłali w poniedziałek do Warszawy. 

Panowie mam dwa pytania:

Czy będąc na Vacie muszę jeszcze prowadzić jakis dodatkowy rejestr przychodów i rozchodow. 

Drugie. Zadeklarowalem plan azotowy. Mam go mieć robionego przez 5lat czy tylko w roku docelowym? 

Wczoraj przelew. Od wniosku o pierwsza ratę minęło 8 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Czytać co otrzymaliście w papierach za 150 tysięcy.

Jak masz ewidencję VAT to nie musisz innej ewidencji prowadzić.

Plan nawozowy musisz mieć w momencie składania wniosku o 2 ratę i prowadzić uprawę wg niego do końca programu.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Mam taki problem. Jakiś czas temu przeprowadzono weryfikacje granic działek w naszym regionie(Polsce?) i mocno się u mnie pozmieniało w wypisach ewidencji gruntów. Czy muszę robić zmianę do wniosku na nowo opisując działki? A tak w ogóle to jaka instytucja robiła tą weryfikację bo napisałbym zapytanie do arimru ale nie wiem jak sformułować pytania.

Doszła mi też dzierżawa z KOWRU na 3 lata. Czy mogę ją wliczyć do wzrostu esu? Czy to za krótki termin mimo że kończy się później niż 5letnie zobowiązania z Młodego Rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
Dnia 21.10.2020 o 01:18, mtz55 napisał:

Witam zlozylem wnisek o druga rate 15 lipca pieniazkow brak do dzisiaj spodziewac sie kontroli czy to normalne bo maja chyba 90 dni na kase???

Jakies wyjasnienie poszlo koncem sierpnia takze wniosek w obrocie.

nie licz na szybką kasę, mi 22 września minął równy ROK od złożenia wniosku o drugą ratę, na końcu września się odezwali że potrzebują tabliczek znamionowych maszyn i wystrczy jak e mail wyślę aby było szybciej tak radzili xd. Dodam że co mniej więcej 2 miesiące osoba prowadząca wniosek dzwoniła do ARIMR na jakim są etapie. Więc tak jak pisze praktycznie bez poprawek tylko tabliczki do weryfikacji maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20
Dnia 17.10.2020 o 17:03, mateo105 napisał:

Lubelskie pieniadze przelane w srode a wniosek zlozony w pierwszej polowie 

Kiedy nabór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75
Dnia 23.10.2020 o 13:40, Bolek96 napisał:

nie licz na szybką kasę, mi 22 września minął równy ROK od złożenia wniosku o drugą ratę, na końcu września się odezwali że potrzebują tabliczek znamionowych maszyn i wystrczy jak e mail wyślę aby było szybciej tak radzili xd. Dodam że co mniej więcej 2 miesiące osoba prowadząca wniosek dzwoniła do ARIMR na jakim są etapie. Więc tak jak pisze praktycznie bez poprawek tylko tabliczki do weryfikacji maszyn

TYLKO ZE MI MINELO 3 LATKA od przelewu pierwszej premii 16 LIPCA WIEC CZEKAMY ... 

Edytowano przez mtz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak z teraz z wypłatami pierwszej raty? U mnie mija 90 dni od złożenia wniosku o wypłatę i cisza, dzwoniłem do agencji i podobno nadal w weryfikacji jest wniosek i nie jest wysłany do przelewu. Ile czekaliście na wypłatę pieniędzy? Województwo lubelskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Różnie. To już loteria czasami. Jedni dostali w 1,5 miesiąca, niektórzy w ostatnie dni przed 90 a reszta po terminie. Dzwoń do Agencji na bieżąco i dowiaduj się. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj