kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

axe300    6
1 godzinę temu, beekeper napisał:

Witam, 

mam pytanie dotyczące terminu kiedy najwcześniej można złożyć wniosek o płatność 2 raty w MR

myślę że pieniędzy tak szybko nie dostaniesz. Złożyłem wniosek o 2 rate to po 3 miesiącach dostałem pismo o nie załatwieniu sprawy w terminie z nowym terminem o kolejne 6 miesięcy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy plan nawożenia oparty na analizie gleby mogę robić w każdym dniu w roku? Czy są jakieś wytyczne do kiedy go muszę zrobić w danym roku? 

Edytowano przez Marcinnnnn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

teoretycznie możesz robić  kiedy chcesz ale z logicznego punktu widzenia najlepiej  po żniwach kiedy rośliny schodzą z pola zabierając składniki a zanim wejdą rośliny następcze , pod które możesz zaniżyć lub podnieść zakładaną dawkę npk na podstawie analizy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czy muszę dawać wszystko do odr czy mogę go samemu zrobić z pomocą innych? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Różnie z tym bywa. W kilku województwach chcą mieć podpis osoby uprawnionej. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vaapor    0

Nabór 2019

Decyzja 1 styczeń 2020, we wrześniu chce składać wniosek o pierwszą ratę. 

Czy w takiej sytuacji mogę podjąć pracę na umowę zlecenie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Tam, ja też jestem na umowie zlecenie ale pamiętaj nie możesz przekroczyć najniższej (2000zl z groszami) druga sprawa najpierw przejdź na krus a potem podejmij umowę zlecenie bo inna kolejność nie przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7 października mija 3 miesiące od złożenia wniosku o 1 ratę i nadal cisza 🤷‍♂️ znając życie na dniach przyjdzie pismo o nie załatwieniu sprawy w terminie 😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, 21damiano21 napisał:

Skladałem wniosek w drugiej połowie czerwca i też brak kasy😏

A jakieś informacje z ARiMR dostałeś czy coś? Jakie województwo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek538    15

Jak wpisujecie w tą książkę przychodów i rozchodów np sprzedaż cieląt,zboża będąc na ryczałcie ? Spisujecie jakąś umowę czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domen_24    0

Witam, czy wykształcenie średnie oraz kurs r3 są wystarczające do uzyskania kwalifikacji w zawodzie rolnik? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domen_24    0

Dzięki, jasna sprawa z egzaminem. Pytam, bo u mojego znajomego się doktoryzują w agencji i twierdzą, że ma być wykształcenie zawodowe + r3, średnie ani wyższe ich nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48

Kolega miał średnie i R3 nikt się nie czepiał u mnie średnie i r16 i też bez czepiania 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

po nowym roku będę składał o drugą ratę brałem tylko ciągnik .co kontrolują w takim przypadku i czego się czepiają i czy wogole przychodzą na kontrol czy rzadko się zdarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Panowie czy można za premię młody rolnik kupić pole od ojca? Jeśli tak to jak ojciec pozbędzie się pola część przepisując, część sprzedając mi to jak wygląda wtedy sprawa jego emerytury. Dodam że brakuje mu jeszcze kilka lat do 65. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz kupić grunty od rodziców. Jest możliwość ubezpieczenia rodzica jako domownika. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbi9032    5
Witam mam pytanie prowadzić ewidencję rozchodów i przychodów. Np jak zakupuje cielaki bez faktury to mam je jakoś uwzględnić? Dopłaty bezpośrednie też muszę jakoś uwzględnić?
Witam mam pytanie prowadzić ewidencję rozchodów i przychodów. Np jak zakupuje cielaki bez faktury to mam je jakoś uwzględnić? Dopłaty bezpośrednie też muszę jakoś uwzględnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wpisuj to co masz w biznesplanie w tabeli związanej z zakupem środków obrotowych. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj