kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Maksu    7

Zgoda KOWR nie jest wymagana z uwagi na to, że transakcja wewnątrz rodziny.

Fizycznie pieniądze muszą pójść z konta na konto. Można ziemię kupić po otrzymaniu 1 raty, więc 30 tysięcy z własnej kieszeni trzeba byłoby wyłożyć, a nie 150.

Edytowano przez Maksu

Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arofarmer    22

Czekam od końca lutego na przelew bo wniosek złożony, wątpię żeby w 90 dni przelali w takich okolicznościach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja składałem 28 lutego i czekam narazie. Ciekawe czy jeszcze pieniądze nie zostaną cofnięte na walkę z tym nieszczęsnym wirusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Jak myślicie mogą w tym roku przesunąć termin składania wniosków ze względu na sytuacje która aktualnie się dzieje? U mnie np marna szansa jak narazie na wystartowanie w terminie ponieważ sądy zawiesiły sprawy z powodu epidemii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil960210    1
3 godziny temu, adam131 napisał:

Ja wniosek złożyłem początek lutego i 1 rata w połowie marca.

Ja decyzje miałem 28 stycznia ale robiłem zmianę w bp i nie wiedziałem że można było już składać i dopiero 29 lutego chyba wysłałem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vaapor    0

Robiłem zmiany w bp po wydaniu decyzji, teraz wydadzą mi drugą decyzję czy jak to działa? I ile mają czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Agencja ma 30 dni na zatwierdzenie zmian według rozporządzenia. Dostaniesz potwierdzenie listownie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert2329    0

Witam. Czy przed złożeniem o 2 ratę muszę mieć już faktury na te 80tyś?czy może być np. na 70tyś a 10 później? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przed złożeniem wniosku o drugą ratę musisz wydać całość premii. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vaapor    0
17 godzin temu, freetaxi napisał:

Agencja ma 30 dni na zatwierdzenie zmian według rozporządzenia. Dostaniesz potwierdzenie listownie. 

To trochę się im przeciąga, 28 stycznia składałem poprawki. Po tygodniu dzwoniłem do prowadzącej co i jak, powiedziała mi że mają 90 dni i że trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil960210    1
9 godzin temu, freetaxi napisał:

Przed złożeniem wniosku o drugą ratę musisz wydać całość premii. 

Mam 150 na zakup ziemii czyli muszę wydać 120 czy 150 na te ziemię? Czy np kupić za 120 A potem jak dostanę resztę dokupić za te 30 plus swoich dołożyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Masz udokumentować to co zapisałeś w biznesplanie.Zrealizujesz biznesplan i składasz papiery o 2 ratę i dostaniesz zwrot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1634U    6

Zgadza się, zależy co masz w biznesplanie , ja za 150 kupuje ziemię po otrzymaniu pierwszej raty , czyli pierwsza rata 120 +30 ze swoich i po realizacji biznesplanu dostaję drugą ratę czyli swoje 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159

Czy agencja teraz wypłaca pieniądze na MR czy nie bo słyszałem że wszystkie działania są wstrzymane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thebestacc    22

Dzwoniłem około tygodnia wstecz się dopytać jak to właśnie z tym jest i rzekomo wypłacają. Pani powiedziała że terminy które zostały zawieszone dotyczą rolnika tj. ma więcej czasu na załatwienie spraw, a jak to w praktyce jest to oni sami chyba pojęcia nie mają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil960210    1

Wysłałem pocztą no i było coś źle wysłałem poprawki no i coś znowu było źle ale się mnie dopytała więc prosto z mostu mówię to dzisiaj Pani zleci płatność a ona że tak no i już więcej nic nie dzwoniłem tylko czekałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

rok docelowy to rok w ktorym osiagne wartos wzrostu 10% min i nie pozniej niz 3 lata od zlozenia bp(rok wyjsciowy tak)?? zmiana upraw wzgledem bs np mniej lub wiecej innego gatunku zboza byleby nie spasc ponizej wartosci ekonomicznej w bp podanej jest mozliwa czy zmiane bp trzeba jakas robic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielek161    189

Gdy gospodarstwo ma pole w 2 województwach to nr. gospodarstwa zakładam w województwie gdzie jestem zameldowany czy w województwie gdzie składałem wniosek i tam mam większa część gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk7134    0

Koledzy mam takie pytanie,  rodzice mi przepisuja cale gospodarstwo, ale do mlodego brakowalo mi 2.5 ha , wiec w biznesplanie mam wpisane ze bede dzierzawil dzialke 2.5 ha od wujka, dzierzawa ta ma byc u notariusza, czy moge zrobic ja u wojta? W decyzji mam napisane ze u notariusza lub z data pewna, i nie wiem jak rozumiec to date pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj