kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
axe300    6
11 godzin temu, freetaxi napisał:

Miałeś przy tej inwestycji kosztorys inwestorski?

nie. Nie jest to budowa wiec ze starostwa powiatowego nic nie potrzebowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Witam

Panowie mam pytanie. Czy jest możliwość przepisania gospodarstwa rolnego z rodziców na dziecko przed czasem emerytalnym rodziców? I jak będzie wyglądała kwestia emerytury z KRUS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Ubezpieczasz ich jako domownika w KRUS i do emerytury normalnie składki płacą.

  • Like 1

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Ja dowiadywałem się u takiego , co wypelnia wnioski na prow, to mówił, że nie trzeba całości gospodarstwa przepisywać, częsć mogą mieć rodzice, a czesc młody rolnik

A jak jest z punktami za wykształcenie ? Za świadectwo szkolne z egzaminami jest wiecej pkt niż za same egzaminy, czy świadectwo szkolne wgl się nie wlicza do tego? W tym roku kończę edukację, w kwietniu dostanę swiadectwo, to będę składał w pierwszym terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
4 minuty temu, lexiflexi napisał:

Ja dowiadywałem się u takiego , co wypelnia wnioski na prow, to mówił, że nie trzeba całości gospodarstwa przepisywać, częsć mogą mieć rodzice, a czesc młody rolnik

A jak jest z punktami za wykształcenie ? Za świadectwo szkolne z egzaminami jest wiecej pkt niż za same egzaminy, czy świadectwo szkolne wgl się nie wlicza do tego? W tym roku kończę edukację, w kwietniu dostanę swiadectwo, to będę składał w pierwszym terminie

Ja też w tym roku kończę szkołę, rozpocząłem kurs r03. Ile jest za to punktów? I czy ktoś wie ile jest jeszcze kasy do wydania z działania młody rolnik? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

za r.03 jest chyba 3 pkt, a jak to jest np w moim przypadku jak ma r.03 i r.06? Mogę liczyc na więcej pkt ? Jest 150 tyś, 120 dostajesz na początek, 30 jak wypełnisz biznesplan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307
10 minut temu, lexiflexi napisał:

Ja dowiadywałem się u takiego , co wypelnia wnioski na prow, to mówił, że nie trzeba całości gospodarstwa przepisywać, częsć mogą mieć rodzice, a czesc młody rolnik

A jak jest z punktami za wykształcenie ? Za świadectwo szkolne z egzaminami jest wiecej pkt niż za same egzaminy, czy świadectwo szkolne wgl się nie wlicza do tego? W tym roku kończę edukację, w kwietniu dostanę swiadectwo, to będę składał w pierwszym terminie

Nikt nie mówi że trzeba w całości przepisać,trzeba tyle żeby spełnić warunki z powierzchnią własnego gospodarstwa.Przepisanie w całości ma tę zaletę,że daje 3 punkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Czy w poprzednich latach ci którzy uzyskali minimalną liczbę punktów tj.8 dostali dofinansowania? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja w naborze 2019 miałem 9 i dostałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

 Tak 8 punktów wystarczy.Jest taki mit,że jak więcej punktów to szybciej wszystko,ale składałem 2 razy i nie potwierdzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Ma ktoś tabelę punktów za maszyny i wzór do przeliczenia??? Chciałbym sobie przeliczyć ile mniej więcej mógłbym mieć punktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Dalej cisza z decyzją w sprawie zmiany maszyn w biznesplanie ;/. 18 marca minął miesiąc. Diler czeka, nie wiem czy zamawiać maszyny czy nie :(. Wyjdzie tak że prędzej dostanę hajs na konto niż tę decyzję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

W roku bazowym jest wymagane SO gospodarstwa powyzej 13 tys.

czy w kazdym kolejnym roku tez musi byc ono powyzej 13 tys? Czy tylko w okresie docelowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

W okresie docelowym i wzrost należy utrzymać do końca 5 letniego okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thebestacc    22

Oddział Łódź - 6 marca złożony wniosek o 1 ratę MR, 16 marca telefon w sprawię poprawek we wniosku i wczoraj wniosek zlecony do płatności więc coś tam działają. Powiedziano mi, że w ciągu 30 dni pieniądze będą na koncie. ;) 

Edytowano przez thebestacc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O to szybko się uwineli.  Ja składałem 28 lutego i narazie cisza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Ja wysłałem pocztą 4 lutego i też cicho,ale luzik dają darmo to się poczeka.

Zaglądam dziś na konto (27 marca) a tam przelew 1 raty z 19 marca,no i nie ma co narzekać 🙂

Edytowano przez adam131
dodano nowe info
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat2000_2000    37
20 godzin temu, adam131 napisał:

Ja wysłałem pocztą 4 lutego i też cicho,ale luzik dają darmo to się poczeka.

Zaglądam dziś na konto (27 marca) a tam przelew 1 raty z 19 marca,no i nie ma co narzekać 🙂

Jakie województwo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 26.03.2020 o 10:24, thebestacc napisał:

Oddział Łódź - 6 marca złożony wniosek o 1 ratę MR, 16 marca telefon w sprawię poprawek we wniosku i wczoraj wniosek zlecony do płatności więc coś tam działają. Powiedziano mi, że w ciągu 30 dni pieniądze będą na koncie. ;) 

Czego dotyczyła poprawka i jakie dokumenty składałeś razem z wnioskiem o wypłatę 1 raty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1167

freetaxi

wczoraj w agrobiznesie mówili o zawieszeniu kontroli ARiMR na miejscu , czy w przypadku gdy złożyłem wniosek o 2 ratę to nie będę  miał kontroli na miejscu wogle czy może ona być przełożona  i jakie dokumenty wymagają przy kontroli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thebestacc    22
12 godzin temu, rolas360 napisał:

Czego dotyczyła poprawka i jakie dokumenty składałeś razem z wnioskiem o wypłatę 1 raty?

Osoba która zajmuje się moim wnioskiem zapomniała o numerze konta bankowego i musiałem napisać oświadczenie. Kopie aktu notarialnego i musiałem potwierdzić oryginałem, chyba tylko to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ktoś z Podlaskiego dostał już pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj