kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Xkar    0

Czajnik12345 Umowa zlecenie lub o dzieło ale nie można przekroczyć średniej krajowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

no dobra do wet trzeba zglosic chyba jesli sie trzyma zwierzeta tak bo jal sama ziemie to po co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2211    0

A poprzedni wlasciciel mial zwierzeta? Jesli tak to na podstawie tamtej decyzji wydadza Ci na twoje dane. 

Edytowano przez Przemek2211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48

Jak sprzedajesz zboże też jest ci potrzebny nr producenta pasz od weterynarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

Witam

W BP nie deklarowałem planu nawozowego  nie dostałem też za to żadnych pkt. W decyzji natomiast zapomnieli mi wykreślić punktów dotyczących realizacji planu nawozowego czyli tak jakby muszę go spełnić. CZy muszę jakoś interweniować w tej sprawie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Przeczytaj co dokładnie pisze, bo jeśli pamięć mnie nie myli to jest tam stwierdzenie "jeśli dotyczy". Na razie zbieraj papiery do wniosku o płatność, wyślij i w razie czego przy rozmowie z prowadzącym zaznacz że ciebie to nie dotyczy.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orjetuje się ktoś jaki jest koszt przepisu gospodarstwa około 20ha z ojca na syna? Chciał bym to załatwić jakoś w miarę szybko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    440

U mnie 15ha wyjdzie ok. 2tys zł więc u Ciebie nie powinno być jakoś wiele więcej. Zależy jeszcze od notariusza w sumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie. Dostałem teraz w styczniu pozytywną decyzję, nabór 2019. Ojciec w lutym przepisał mi pole, które było uwzględnione w biznes planie. 2ha z tego pola jest jeszcze nieobsiane. Muszę obsiać to kwalifikatem żeby w razie czegoś wykazać się faktura? Czy mogę wziąć np jęczmień od ojca albo od znajomego owies i zasiać to zbożem od rolnika? Podkresle że zbożem od rolnika bo przecież rolnik nie sprzeda mi materiału siewnego bo to chyba nie jest do końca legalne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6
2 minuty temu, RadosawAgatowski napisał:

Takie pytanie. Dostałem teraz w styczniu pozytywną decyzję, nabór 2019. Ojciec w lutym przepisał mi pole, które było uwzględnione w biznes planie. 2ha z tego pola jest jeszcze nieobsiane. Muszę obsiać to kwalifikatem żeby w razie czegoś wykazać się faktura? Czy mogę wziąć np jęczmień od ojca albo od znajomego owies i zasiać to zbożem od rolnika? Podkresle że zbożem od rolnika bo przecież rolnik nie sprzeda mi materiału siewnego bo to chyba nie jest do końca legalne. 

Jeżeli nabywasz kwalifikat to naturalnie że również do tego masz FV. A czy musisz siać kwalifikat? Nie sądze żeby to był święty obowiązek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

RadosawAgatowski, obsiewasz czym chcesz, a fakturę na rozpoczęcie działalności za paliwo im pokaż. Nie szukajcie problemu gdzie go nie ma.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy przy składaniu wniosku o wypłatę 1 raty muszę mieć ze sobą decyzje o ubezpieczeniu z Krusu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48
23 minuty temu, rolas360 napisał:

Czy przy składaniu wniosku o wypłatę 1 raty muszę mieć ze sobą decyzje o ubezpieczeniu z Krusu?

Nie sami sprawdzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ok dzięki, więc jutro jedziemy składać wniosek 😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

niby maja dostęp ale gość który mi pisał chciał abym złożył  zaświadczenie z krusu mają wtedy mniej roboty i szybciej się uwiną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

a czy jesli dostane decyzje poytywna to moge zmienic maszyne ktora mialem kupic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy jak dołączyłem do wniosku o 1 ratę akt notarialny, fakturę przedwstępną na maszyny, fakturę zaliczkową,  jeszcze 3 inne faktury z zakupu paszy i materiału siewnego, ewidencji przychodów i rozchodów lecz jeszcze nie podliczonej bo nie ma jeszcze końca miesiąca to będzie dobrze czy jeszcze czegoś będzie brakować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Dla pewności weź zaświadczenie z KRUS. Reszta chyba jest. Sprawdź BP czy nie ma gdzieś błędów bo będą cię wzywać o poprawki i przedłuży się wypłata kasy.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Już dzisiaj zawiezione. 

Edytowano przez rolas360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj