kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

dzikidaniel    227
1 godzinę temu, Farmer19900 napisał:

Czy mogę kupić maszynę po otrzymaniu decyzji ale przed złożeniem wniosku  płatność ?

Ja kupiłem talerzówkę zanim otrzymałem decyzję.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolek123    6

przemek111447

A co to jest BS ??


Oczywiście że musisz złożyć wniosek o zmianę do BP i poczekać na decyzję o akceptacji/odrzuceniu zmian bo przecież mogą Ci nie pozwolić kupić tak skonfigurowanej maszyny, ale takie zmiany to raczej powinni zaakceptować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonatan    1

Witam!

W 2019r. składałem na Młodego Rolnika. SO gospodarstwa 15.000 + 10% powiększenie

W 2020r. składam na Modernizacje obszar D. +20%

Interesuje mnie od jakiego SO Gospodartwa będzie liczony w Modernizacji żeby powiększyć o 20%?? Czy od bazowej 15.000 czy od 16.500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

To są 2 inne programy to niby dlaczego miałoby się liczyć  od wyższego.  Moim zdaniem będzie się liczyć to co zadeklarujesz we wniosku o dopłaty na 2020 rok.

A że załóżmy zrobisz jeden wzrost na tym samym na 2 programy to inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Ja z poprzedniego naboru. Skkadalem wniosek o płatność 22 listopada za kilka dni mika 3 miesiące czyli termin wypłaty jak to wygląda jak do 22 lutego nie wypłaca pieniędzy to co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Czekać na pismo o trudnym charakterze sprawy.

A bardziej poważnie to zadzwoń do agencji i spraw co jest. U mnie na wypłatę czekał 99 dni, a winne były jakieś procedury których pracownik nie dochował i się zrobiła obsuwa.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blawatek98    386

Witam, planuje złożyć wniosek w nowym naborze który ma być w maju, w związku z za małym areałem gruntów własnych planuje dokupić ziemię za premię. I tu jest moje pytanie, czy mogę tak zrobić ? Co w przypadku gdy spełniam wielkość ekonomiczną w roku wyjściowym ale brakuje mi 1,5 ha gruntów własnych które planuje dokupić ? Z góry dzięki za podpowiedzi :) 


KPZ "Zetor Team"-Prezes
http://www.agrofoto....adaczy-zetorow/ Posiadacze zetorów zapisywać się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Jak najbardziej premia może iść na zakup gruntów.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was brał MR i w wymaganym areale na własność ma   jedną działkę która jest na współwłasność, niby orientowałem się agencji i jest to dozwolone ale chciałbym was zapytać jak to wygląda od strony praktycznej, czy są jakieś utrudnienia dodatkowe z tego tytułu itd. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Wniosek złożony na działki o współwłasności. Decyzja 10 lutego. Teraz mam 9 miesięcy do uregulowania wszystkiego. Dopiero pół czerwca będę mógł notarialnie  przejąć wszystko na własność (nieletni wspolwłasciciel) i startować o pierwsza ratę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xkar    0

Witam. Po jakim czasie od złożenia wniosku o płatnosć pierwszej raty można liczyc na pieniądze? Jak to wygląda w praktyce? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

20 listopada złożony wniosek, brak info o decyzji to sam widzisz jak to wygląda


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Ja jeszcze raz mam pytanie. Złożyłem wniosek o płatność 22 listopada razem ze zmianą bo jedna działka się zmieniła na inną i moje pytanie jest czy najpierw muszą rozpatrzyć zmianę i dopiero trzy miesiące od tego pieniądze czy od 22 listopada liczy się trzy miesiące na wypłatę pieniędzy? Co powinien teraz zrobić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak złożyłeś razem z wnioskiem o wypłatę pierwszej raty i jeszcze nikt do Ciebie nie dzwonił to raczej jesteś jeszcze w kolejce i nikt do Twojego wniosku nie usiadł. Najlepiej jak zadzwonisz do swojego oddziału i zapytasz kto się zajmuje Twoim wnioskiem, a potem bezpośrednio z pytaniami do tej osoby.


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy jeśli we wniosku mam wpisany rozrzutnik marki Jolmet A dostałem korzystniejszą ofertę na rozrzutnik marki Roltrans O takich samych parametrach to muszę robić jakieś korekty w agencji żeby kupić tego roltransa zamiast jolmeta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48
1 godzinę temu, rolas360 napisał:

Czy jeśli we wniosku mam wpisany rozrzutnik marki Jolmet A dostałem korzystniejszą ofertę na rozrzutnik marki Roltrans O takich samych parametrach to muszę robić jakieś korekty w agencji żeby kupić tego roltransa zamiast jolmeta?

Jak ja zmieniałem markę ciągnika to musiałem km te same 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Mohyl zmieniłeś to przed czy po składaniu wniosku o wypłatę 1 raty? Czy to opuźniło wypłatę pieniędzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48

Zmieniałem przy okazji poprawek ale z pierwsza rata też można po tym przychodzi ci pismo że akceptują zmiany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostalem decyzję pozytywną. Teraz jak bym chciał pójść do pracy to tylko umowa zlecenie lub o dzieło? Czy jest jakiś limit ile mógł bym zarobić czy nie ma to znaczenia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj