kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

SZKOPSSON    41

Nie 3 lata tylko do połowy roku 2023 ma być już wszystko, czyli mogą go rozpatrywać 2 lata takim tempem jak teraz i nagle polroku będziesz miał na przetarg kupno i rozliczenie wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomekq    3

Panowie a jak wyglada sprawa darowizny ziemi od wuja (2 stopień pokrewieństwa), łapie się na zwolnienie de minimis ? Czy czeka mnie opłacanie nie małego podatku ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Umowa dożywocia i podatku nie płacisz. Sam to przerabiałem.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomekq    3

Tylko, że w biznesplanie mam podana darowiznę i nie wiem czy agencja akceptuje dożywocie jeżeli chodzi o młodego rolnika. Ty umowę dożywocia zabierałeś w związku z młodym rolnikiem ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmfun    0

Świętokrzyskie, dzisiaj telefon o poprawki, brak oświadczenia o działach specjalnych, umowy użyczenia sprzętu oraz jakieś błędy we wniosku, 3 dni na korektę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Spokojnie sobie działaj. Niech nie straszą, że parę dni na poprawki. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
15 godzin temu, ankasmi napisał:

Dzisiaj pismo o niezałatwieniu sprawy w terminie ze względu na skomplikowany charakter sprawy.

mi też tak napisali ale jestem z poprzedniego naboru, a pisałem o zwrot 2 raty i zaraz kończy im się ponownie czas jaki podali i pewnie znow przyjdzie pisemko 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
5 godzin temu, ziomekq napisał:

Tylko, że w biznesplanie mam podana darowiznę i nie wiem czy agencja akceptuje dożywocie jeżeli chodzi o młodego rolnika. Ty umowę dożywocia zabierałeś w związku z młodym rolnikiem ? 

Przecież to inna forma darowizny.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer19900    2
Napisano (edytowany)

2 tygodnie decyzja o przyznaniu. woj. świętokrzyskie 
Znajomi z tego samego woj. dostali pismo o przedłużeniu rozpatrywania.

Edytowano przez Farmer19900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

z de miniminis zwrot jakis kosztow notarialnych jest za darowizne ziemi od rodzicow nz mlodego rolnika?orientowalem dzis sie co fo kosztow to sa dosc znaczace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Mam pytanie, ktos z was po otrzymaniu decyzji kupowal maszyny na kredyt a po otrzymaniu kasy splacil kredyt? Bo ja zastanawiam sie czy dostane kredyt CNH na prase pod decyzje z MR, bo prasa na zniwa potrzebn a znajac agencje to pieniadze moze beda do zniw a moze na jesien 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Poczekaj na kasę i wtedy kup. Ja tak zrobiłem

Dla bezpieczeństwa też będzie to lepiej wyglądać jak faktura będzie z datą późniejsza niż przelew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin181    117

Od jakiego roku istnieje program Młody Rolnik ?


Nie moc ciągnika lecz technika zrobi z ciebie zawodnika !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Inwestycję można realizować już po złożeniu wniosku o przyznanie pomocy. Nie trzeba czekać na decyzję czy przelew premii. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
1 godzinę temu, Piotrass napisał:

Mam pytanie, ktos z was po otrzymaniu decyzji kupowal maszyny na kredyt a po otrzymaniu kasy splacil kredyt? Bo ja zastanawiam sie czy dostane kredyt CNH na prase pod decyzje z MR, bo prasa na zniwa potrzebn a znajac agencje to pieniadze moze beda do zniw a moze na jesien 

Tylko pamiętaj że jak weźmiesz finansowanie fabryczne to bank będzie widniał na umowach, a ty musisz przedstawić dowód zapłaty ze swojego konta.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Można a nawet trzeba zacząć realizować biznesplan przed przelewem pieniędzy z arimr. W decyzji jest napisane w którymś podpunkcie : Rozpocząć realizacje biznesplanu. W moim przypadku kupię po prostu najtańszą maszynę, dołączę fakturę do aktów notarialnych i wniosku o 1 rate i tyle w temacie. Ale jak chcesz brać na kredyt to nie wiem jak to zadziała, może być tak jak dzikidaniel mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie musisz kupować maszyny przed przelewem. Dokumentem potwierdzającym rozpoczęcie realizacji biznesplanu może być też faktura proforma czy umowa przedwstępna. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

faktura na paliwo za 200 zl   wystarczy za początek realizacji biznesplanu bo  chyba każdy uwzględniał koszty oleju napędowego 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48
1 godzinę temu, matek89121 napisał:

faktura na paliwo za 200 zl   wystarczy za początek realizacji biznesplanu bo  chyba każdy uwzględniał koszty oleju napędowego 

 

Nie bardzo bo taka fakturę cofnęli i koniecznie zamówienie sprzętu z pieczątka sprzedawcy proforma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewnie nie miałeś paliwa w środkach obrotowych w biznesplanie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xkar    0

Witam. Decyzje otrzymalem tydzień temu- wielkopolska. Za tydzień planujemy przekazać działki, zarejestrowac sie w krus i złożyc wpis do ewidencji producentów.

A jak wygląda sprawa opodatkownia, oraz prowadzenia ksiegi rozchodów i przychodów?

oraz drugie pytania. Jak rozumie sie rozpoczecie realizacji biznesplanu, jesli w planowanych zakupach mam tylko zakup ziemi?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer19900    2

Jeśli jesteś na ryczałcie to musisz prowadzić ewidencje przychodów i rozchodów ( na stronie CDR masz całkiem sympatyczną aplikację do tego). Jeśli sprzedajesz np. ziemniaki/ warzywa na lokalnych giełdach i nie wystawiasz żadnego dokumentu kupującemu to na wszelki wypadek prowadź ewidencję sprzedaży (oprócz ewidencji przychodów i rozchodów). Jeśli Twoja sprzedaż odbywa się na zasadzie faktur RR to nie jest to konieczne.
Natomiast jeśli jesteś "na Vacie" , to biuro zajmuje się ewidencjonowaniem (chyba ,że sam się podejmiesz rozliczania z US, ale nie polecam :) 

Odnośnie drugiego pytania , możecie napisać umowę przedwstępną na zakup ziemi . Jeśli masz wpisane wykonywanie planu nawozowego- to plan jak najbardziej można uznać za rozpoczęcie biznesplanu (sam tak robię ). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma188199    11

Witam. 

Jak to jest jeśli otrzyma się decyzję pozytywną MR, zrobić trzeba biznesplan i zgromadzić inne dokumenty. Po wysłaniu do nich tych dokumentów ile czasu trzeba czekać na pierwszą ratę.? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj