kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

norbi9032    5

Czy ktoś będzie składał z młodych rolników z naboru 2019 na modernizację obszar d?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Ja się zastanawiam nad tym.

 

Edytowano przez DamianRolnikSkup

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekstok    37

Też będę składał na mgr w tym roku czekam na decyzję z młodego rolnika i działamy z doradcą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
Mohyl napisał:

5 pkt  Jednak mazowieckie uwaza inaczej. świadectwo ukończenia szkoły w zawodzie technik rolnik nie równa się świadectwu ukończenia szkoły z uzyskanym tytułem technik rolnik. Da sie jakoś im to uzasadnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Masz świadectwa potwierdzające kwalifikacje R3 i R16?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Nie mam. Ale czy świadectwo ukończenia szkoły w zawodzie technik rolnik nie jest potwierdzeniem uzyskania tytułu zawodowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
Napisano (edytowany)
7 godzin temu, norbi9032 napisał:

Czy ktoś będzie składał z młodych rolników z naboru 2019 na modernizację obszar d?

Ja, już nawet wiem na jakiego kuca pociągowego postawie :D

Edytowano przez azzadek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbi9032    5
azzadek napisał:

Ja, już nawet wiem na jakiego kuca pociągowego postawie  Ja myślałem o plugu i przyczepie ale te maszyny nie są punktowane więc będę musiał coś dobrać z punktowanych 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
1 minutę temu, norbi9032 napisał:

 

Mi już tylko ciągnika brakuje, na razie obrabiam MTZ82. W MR kupuje 8 maszyn, wiec teraz tylko ciągnik. Też jest nie punktowany, ale co tam, trzeba spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
Napisano (edytowany)

W sumie to wymiana 90% parku maszyn: siewnik, agregat upr, brona talerzowa, przyczepa, pług, dmuchawa, siewnik do poplonów i wały cambridge

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119
2 godziny temu, azzadek napisał:

Mi już tylko ciągnika brakuje, na razie obrabiam MTZ82. W MR kupuje 8 maszyn, wiec teraz tylko ciągnik. Też jest nie punktowany, ale co tam, trzeba spróbować.

Mi ledwie na 3 maszyny te 150tyś wystarczy i to też bez jakiś fajerwerków z wyposażenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beekeper    5

Czy w świetle obecnych przepisów o obrocie ziemią możliwy jest zakup ziemi od ojca przez syna, który właśnie rozpoczyna działalności rolniczą (przy wykorzystaniu MR, ale to raczej poboczny temat) ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonio    2

Panowie a czy na młodego wystarczy ukończona szkoła średnia z maturą+świadectwo kwalifikacji R3, no i krus opłacam 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

ile placiloscie notariuszowi za przepisanie ziemi z ojca na syna i czy te koszty sa jskos zwracane z puli de minimins czy jak to wyglada??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolek123    6

Notariusz za akt darowizny pobiera takse notarialną, nie pamietam czy jest to procentowy stosunek do wartości tego co jest przekazywane, czy jest ona określona na zasadzie że do danej wartości w twoim przypadku gospodarstwa nie może przekraczać kwoty ustalonej odgórnie. Ściślej zależy to od notariusza, jak wracasz do jednego kilka razy to masz taniej, jak idziesz z marszu do pierwszego lepszego to możesz trafić na zdziercę, ja przed opisami zrobiłem rozeznanie i jeden notariusz zaśpiewał mi że w 10tyś możemy się nie zmieścić, a ostatecznie udałem się do Pani notariusz z polecenia i opisy gospodarstwa około 24ha udało się zrobić za około 2tysiące (dokładnie nie pamiętam, nie chce mi sie szukać) no i oczywiście plus papiery do tego, czas i jazda, więc można powiedzieć że u mnie było to max 2,5tyś zł. No i oczywiście w przypadku darowizny z ojca na syna nie trzeba płacić podatku, bo jakby ktoś obcy Ci przekazywał darowizną, albo sprzedawał to wtedy jeszcze plus podatek :D

Oczywiście te koszta nie są zwracane, ale żeby dostać dofinansowanie (MR 150 tyś) to wydać te parę tysięcy to chyba nie majątek

Dnia 4.02.2020 o 23:19, slonio napisał:

Panowie a czy na młodego wystarczy ukończona szkoła średnia z maturą+świadectwo kwalifikacji R3, no i krus opłacam 3 lata

Twoje wykształcenie jest wystarczające, tylko nie pamiętam dokładnie ile czasu przed złożeniem wniosku nie możesz być na krusie/prowadzić działalności rolniczej, ale to chyba rok albo dwa, bo na pewno jak dostaniesz pierwszą ratę to musisz być rok na krusie.
Zajrzyj do rozporządzenia tam jest wszystko wyjaśnione😀... no prawie wszytko 😅

Dnia 4.02.2020 o 11:32, norbi9032 napisał:

Czy ktoś będzie składał z młodych rolników z naboru 2019 na modernizację obszar d?

Rozważam to poważnie i raczej złożę, bo potem można się wycofać, ale wniosku złożyć już nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbi9032    5

Tu masz rację. Nie jestem pewien ale chyba są trzy lata na zrealizowanie tego wniosku, oczywiście jeśli przejdzie pozytywnie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankasmi    0
Dnia 4.02.2020 o 09:59, Damiano19899 napisał:

Wielkopolska ktoś jakiś odzew miał? Czy cisza?

Dzisiaj pismo o niezałatwieniu sprawy w terminie ze względu na skomplikowany charakter sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj