kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

pablo266    2

@dzikidaniel no ja z tego co pamiętam miałem tak jak mówię. 

 

A ogólnie to właśnie otrzymałem decyzję. 

Wydana 21.01, wysłana 22.01 A doręczona  dziś, tj 28.01.  Dzwoniłem do Pani prowadzącej, i mówi że z pocztą są jakieś problemy znowu. Decyzja wydana w woj. Łódzkim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Płn mazowsze decyzja doszła. 

Ktoś pytał się odnośnie kupna ziemii od rodziców i liczenia jej w biznesplanie. Tak więc ta ziemię można wziasc w dzierżawie i liczyć od początku biznesplanu , albo tak jak mi doradziła babka z agencji wpisać dopiero w końcowym okresie biznesplanu, i wtedy wyjdzie wzrost ekonomiczny od razu 😅😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo266    2

@masa24 zrobiłem bo nigdy nie wiadomo co kiedyś wymyśla. Może się nie przydać nigdy, ale nie kosztowało to nie wiadomo ile czasu i kasy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek3125    41

Nabór 2018 
Dziś mija 90 dni od złożenia wniosku o pierwszą rate no i przyszło... ale przedłużenie terminu o kolejne 90 dni . Porażka !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435
3 godziny temu, Egzo napisał:

Płn mazowsze decyzja doszła. 

Ktoś pytał się odnośnie kupna ziemii od rodziców i liczenia jej w biznesplanie. Tak więc ta ziemię można wziasc w dzierżawie i liczyć od początku biznesplanu , albo tak jak mi doradziła babka z agencji wpisać dopiero w końcowym okresie biznesplanu, i wtedy wyjdzie wzrost ekonomiczny od razu 😅😅

Czyli nie wpisuje tego co chce kupic od rodziców w biznasplan ? Tylko pozniej dopisujekupuje i ta ziemia daje mi wzrost ekonomiczny tak ?

Kolego bedziesz kupował ziemie od rodziców miałbym pare pytań

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekspire90    17

Witajcie, nurtuje mnie pewna kwestia odnośnie tego że chciał bym skorzystać z młodego rolnika a ojca trzyma świeży prow żeby mi mógł coś przepisać pola, a gospodarujemy razem, znaczy się ją w 80% obskakuje wszystkie prace związane z obróbką pola.. mam możliwość kupić hektar pola tak żebym miał na start żeby zlozyc na dotacje. Żebym uzyskał średnia wojewódzka to coś by się jeszcze po kombinowało, ale mniejsza z tym, najważniejsze pytanie mam takie że kupiliśmy w tym roku większego konia 150km i jak bym składam na młodego rolnika na maszyny do tego traktora jak by na mnie go ojciec przepisał to przyznali by mi takie duże maszyny jak bym za deklarował że mam tylko taki ciągnik a pola miał bym kilka ha jakie obowiązuje w moim województwie. Przecież nie dali by mi chyba plog 2 zagonowa, talerzowe 2 metry itd. bardzo bym bym wdzięczny jak by mi ktoś kto się orientuje powiedział czy by to przeszło... Myślałem też żeby teraz razem z ojcem jak będzie nabór na prow skorzystać z racji tego że jemu nie wiele zostało z limitu, ale z drugiej strony jego udzial gruntów był by większy a ja nie mam jeszcze numeru gospodarstwa a z tego co słyszałem to trzeba mieć minimum rok własne gospodarstwo żeby z prowu skorzystac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2211    0
1 godzinę temu, darekspire90 napisał:

Witajcie, nurtuje mnie pewna kwestia odnośnie tego że chciał bym skorzystać z młodego rolnika a ojca trzyma świeży prow żeby mi mógł coś przepisać pola, a gospodarujemy razem, znaczy się ją w 80% obskakuje wszystkie prace związane z obróbką pola.. mam możliwość kupić hektar pola tak żebym miał na start żeby zlozyc na dotacje. Żebym uzyskał średnia wojewódzka to coś by się jeszcze po kombinowało, ale mniejsza z tym, najważniejsze pytanie mam takie że kupiliśmy w tym roku większego konia 150km i jak bym składam na młodego rolnika na maszyny do tego traktora jak by na mnie go ojciec przepisał to przyznali by mi takie duże maszyny jak bym za deklarował że mam tylko taki ciągnik a pola miał bym kilka ha jakie obowiązuje w moim województwie. Przecież nie dali by mi chyba plog 2 zagonowa, talerzowe 2 metry itd. bardzo bym bym wdzięczny jak by mi ktoś kto się orientuje powiedział czy by to przeszło... Myślałem też żeby teraz razem z ojcem jak będzie nabór na prow skorzystać z racji tego że jemu nie wiele zostało z limitu, ale z drugiej strony jego udzial gruntów był by większy a ja nie mam jeszcze numeru gospodarstwa a z tego co słyszałem to trzeba mieć minimum rok własne gospodarstwo żeby z prowu skorzystac

Nie liczy sie jakego masz konia tylko ile hektarow obrabiasz. Ja mam 150 km i 15h a musialem zejsc do 2,7 talezowka i 3 skiby plug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

Witam. W maju planuje składać wniosek na młodego rolnika.moj brat też będzie składał wniosek na młodego rolnika. Moje pytanie czy możemy złożyć razem wniosek o kupno większego ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

Dzięki. Mam skończone technikum mechaniczne które nie liczy się do młodego rolnika. Ale pracuje w gospodarstwie od kilku lat i jestem ubezpieczony w KRUS jako domownik już z 6lat. Czy będę musiał robić jeszcze ten kurs r 03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekspire90    17
1 godzinę temu, Przemek2211 napisał:

Nie liczy sie jakego masz konia tylko ile hektarow obrabiasz. Ja mam 150 km i 15h a musialem zejsc do 2,7 talezowka i 3 skiby plug

A masz inne ciągniki oprucz tego 150 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
7 minut temu, Grzegorz83 napisał:

Dzięki. Mam skończone technikum mechaniczne które nie liczy się do młodego rolnika. Ale pracuje w gospodarstwie od kilku lat i jestem ubezpieczony w KRUS jako domownik już z 6lat. Czy będę musiał robić jeszcze ten kurs r 03

Kiedyś to by starczyło, teraz musisz wejść na stronę arimr i poszukać czy staż w krus wystarcza.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435
15 minut temu, Grzegorz83 napisał:

Dzięki. Mam skończone technikum mechaniczne które nie liczy się do młodego rolnika. Ale pracuje w gospodarstwie od kilku lat i jestem ubezpieczony w KRUS jako domownik już z 6lat. Czy będę musiał robić jeszcze ten kurs r 03

srednie inne niz rolnicze i 3 lata jako domownik starcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek14059    3

Decyzja Lubuskie :) 27.01

 

Mam pytanie, we wniosku mam wpisane 26ha własności resztę jako inne ( bez umów dzierżawy ), wpisałem ciągnik NH TD 85 ( 86km) jednak dostałem lepszą ofert na T5 95 ( 99km ) którego już prawie kupiłem :/ i nie wiedziałem ,że  trzeba zapytać Agencje o zgodę na zmianę .... myślicie że na moje gospodarstwo pozwolą te parę koni więcej  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

Raczej tak ale nie wiem czy z oferta najpierw do agencji nie terzeba. Rowniez mam pytanie startowalem z naboru 2019 na mlodego i nic jeszcze nie dostalem ani poprawek ani decyzji, a do armir Poznan za chiny nie idzie sie dodzwonić... ktos q podobnej sytuacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

Kurde mam 100km ale moze jutro sie tam udam... a tobie dlaczego nie przysylali i czemu 2 razy byłeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kejt99    1

Pomorskie zawiadomienie z 24.01 "niezałatwienie sprawy w terminie ze względu na skomplikowany charakter sprawy"... ARIMR to sobie jaja robi.. przy składaniu wniosku w czerwcu zadzwoniłam do osoby odpowiedzialnej za MR i Pan miło poinformował "pieniążków jest więcej jak wniosków więc wszystko będzie załatwione w przeciągu maksymalnie 6 tygodni" bylo to 7 miesiecy temu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek14059    3

Ogólnie wiadomo pytań było dużo , więc wolałem zapytać u źródła :) ja mam 50km więc wolałem podjechać jak dzwonić ( wiesz jak to przez telefon ) decyzja wydana 27 .01 myślę ,że dostał bym ją do końca tygodnia pocztą , byłem przy okazji to odebrałem  

Ogólnie to muszę pochwalić pracowników armir oddział Gorzów Wielkopolski , bardzo miła obsługa , za każdym razem z uśmiechem :) .... już nie wspomnę ,że każdy problem czy pytanie fachowo obsłużone.   

Kurs r03 wystarcza daję 4pkt w tabeli ...

oczywiście przy średnim nie rolniczym + ukończony egzamin 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek538    15

W tej uproszczonej rachunkowości do której jesteśmy zobowiązani prowadzić w którejś z tych tabel wpisywać co zostało zakupione czy wystarczy data i kwota ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk7134    0

Powiat białostocki, dzwonilem pytalem o decyzje to powiedziano mi ze maja jeszcze 2-3 tygodnie na wydanie decyzji........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, RadosawAgatowski napisał:

Dolnośląskie przyszła decyzja w końcu 

O to może ja będę miał niedługi a kiedy była nadana? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj