kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Bolek96    9
8 godzin temu, Vaapor napisał:

No pani prowadząca twierdzi stanowczo że nie ma opcji na 12t, ale rozmawiałem dziś z panem który robi wnioski na modernizacje, to mówił właśnie że nie mam żadnej przyczepy a nawet według ich tabelki potrzebuje dwie na mój areal, więc jestem dobrej myśli a jak nie to będę uzasadniał dalej..

mi na 12.5ha  ornego dali 10t bez zadnych uzasadnien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vaapor    0

Dzwoniła pani prowadząca że żadna z maszyn które podałem mi nie przejdzie nawet po uzasadnieniu 

A podałem przyczepę 12t 

Agregat do uprawy bezorkowej 3m

Rozsiewacz 1300l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thebestacc    22

@Vaapor ja na 16ha złożyłem na rozsiewacz 900l i nawet mowy nie było. Muszę wziąć 600l, ale we własnym zakresie można sobie kupić nadstawki więc nie jest źle. Agregat uprawowy 4,5m również nie przeszedł, kazali mi sobie 3 metrowy kupić i napisanie uzasadnienia też mi nic nie dało, musiałem zrezygnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ruszyło się coś w decyzjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Średnia wojewódzka dla lubelskiego to 7.86 ha a krajowa to 10.81 ha w 2018r.

Ile będzie puntktow za powierzchnię gospodarstwa jeśli użytki rolne stanowią 14.73 ? 

Nabór 2019 

Edytowano przez sony87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    140
Vaapor napisał:

Dzwoniła pani prowadząca że żadna z maszyn które podałem mi nie przejdzie nawet po uzasadnieniu 

A podałem przyczepę 12t 

Agregat do uprawy bezorkowej 3m

Rozsiewacz 1300l

a masz jakies przyczepy na Mr podane ze na stanie gospodarstwa sa? To jak to jest ze jeden dostal na tyle ha 10 a drugi nie🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vaapor    0
53 minuty temu, przemek111447 napisał:

a masz jakies przyczepy na Mr podane ze na stanie gospodarstwa sa? To jak to jest ze jeden dostal na tyle ha 10 a drugi nie🤔

Nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    140
Vaapor napisał:

53 minuty temu, przemek111447 napisał:

a masz jakies przyczepy na Mr podane ze na stanie gospodarstwa sa? To jak to jest ze jeden dostal na tyle ha 10 a drugi nie🤔

Nie

co teraz masz zamiar zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

Chłopaki w roku 2020 w maju będę składał na ,, MŁODEGO ROLNIKA" a ,, MODERNIZACJA OBSZAR D" w marcu. I z tego co czytałem to modernizacji nie będzie w przyszłym roku w obszarze D??????????!!!

Czy jest mozliwe ze mogę napisać na maszyny na modernizacje teraz a młodego rolnika w maju czy w ogóle nie wchodzi to w rachubę???

Chyba ze jednak w 2021 MODERNIZACJA będzie a ja ślepy jestem..........

Z góry dzieki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vaapor    0
1 godzinę temu, przemek111447 napisał:

co teraz masz zamiar zrobic?

Kupię ziemię od ojca za premie, a ojciec kupi maszyny jakie będziemy chcieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    140
Vaapor napisał:

1 godzinę temu, przemek111447 napisał:

co teraz masz zamiar zrobic?

Kupię ziemię od ojca za premie, a ojciec kupi maszyny jakie będziemy chcieli.

to tak tez mozna zrobic i przejdzie to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327
Vaapor napisał:

1 godzinę temu, przemek111447 napisał:

co teraz masz zamiar zrobic?

Kupię ziemię od ojca za premie, a ojciec kupi maszyny jakie będziemy chcieli.

bardzo mądrze je.ac prawo


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem już jak to jest, w jednej agencji mówią że nie można ziemi od rodziny kupić, w drugiej można. 

Jak by było można to każdy by tak kabinowal, żeby tylko potem Ci nie cofneli tej dotacji 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beekeper    5

Freetaxi orientujesz się czy w łódzkim przechodzi kupowanie ziemi od ojca? 

Miałem brać nowy ciągnik ale koszty są tak olbrzymie że z chęcią bym zrezygnował z tego. Tyle że mam już wydana decyzje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wszędzie można. Województwo nie ma znaczenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

Pytanko takie mam.....

Chłopaki w roku 2020 w maju będę składał na ,, MŁODEGO ROLNIKA" a ,, MODERNIZACJA OBSZAR D" w marcu. I z tego co czytałem to modernizacji nie będzie w przyszłym roku w obszarze D??????????!!!

Czy jest mozliwe ze mogę napisać na maszyny na modernizacje teraz a młodego rolnika w maju czy w ogóle nie wchodzi to w rachubę???

Chyba ze jednak w 2021 MODERNIZACJA będzie a ja ślepy jestem..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz najpierw złożyć wniosek na MGR a potem na MR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
12 godzin temu, matek89121 napisał:

dostają tylko Ci którzy przyniosą do agencji zdjęcie że głosowali na partię rządzącą  

Tak, tak i jeszcze obiecają, że zaglosują na dude, bo im to akurat pomoże 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój doradca mówił, że nie można. Tak to jest, jak bierzesz kogoś z polecenia zamiast samemu poszukać.


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2279

u mnie też doradca mówił że nie można od rodziców kupić ,nawet w biurze na Elizówce pytał -lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można. Nie ma zapisu w rozporządzeniu, który by to wykluczył. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj