kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Gość   
Gość
10 minut temu, pablo266 napisał:

Dzięki, ale jeszcze nie ma decyzji w domu więc jeszcze nie świętuje 😀

Z tego co słyszę to dość prężnie działali. Sporo już decyzji wydanych.  A Ty jaki rejon? 

Podlaskie 

Ty już masz prawie 100% pewności to już w weekend można świętować,  A ja dale nic nie wiem. 

Edytowano przez rolas360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus2609    72

Panowie i Panie, jestem z naboru 2016, pieniądze otrzymałem w połowie 2017 roku. Rok docelowy miałem wpisany 2019, czy istnieje jeszcze możliwość zmiany jednej inwestycji w biznesplanie? (od wypłaty premii nie minęły jeszcze trzy lata ) i czy jest możliwość wydłużenia czasu realizacji biznesplanu do roku 2020 czyli do czterech lat? Ktoś coś takiego przerabiał? W ODR nie mają pojęcia, także może forum coś podpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek14059    3

Cześć 

A wiecie jak to jest z tymi decyzjami , chodzi mi o to czy w pierwszej kolejności wysyłają tym którzy maja większą liczbę pkt ?

ja po rozmowie z panią z agencji mam 9.3 pkt , rozumiem że dostanę na końcu decyzje  tak ? Lubuskie

o ile wystarczy oczywiście pieniążków dla mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawo1906    0
Dnia 14.01.2020 o 14:20, slawo1906 napisał:

Witam. Jakie dokumenty muszę złożyć razem z ankietą monitorującą. Wiem że na pewno oświadczenie o spełnieniu standardów. Czy jeszcze coś trzeba? i czy mogę wysłaś pocztą czy muszę zawieść osobiście?

To jak wie ktoś może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek14059    3

ktoś mi to tłumaczył ,że najpierw jest punktacja wyliczająca wszystkich co mają powyżej 8 pkt ... a później ocena biznesplanu itp i w tej drugiej naliczają też jakieś pkt do kolejności na liście ? czy kolejność jest od tych "pierwszych pkt"  ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, maciek14059 napisał:

Cześć 

A wiecie jak to jest z tymi decyzjami , chodzi mi o to czy w pierwszej kolejności wysyłają tym którzy maja większą liczbę pkt ?

ja po rozmowie z panią z agencji mam 9.3 pkt , rozumiem że dostanę na końcu decyzje  tak ? Lubuskie

o ile wystarczy oczywiście pieniążków dla mnie :)

No to mnie przebiłeś trochę bo ja mam tylko 9.😅😅 A poprawki miałeś już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo266    2

Z tego co wiem, nie patrzą na ilość pkt, biorą wnioski za koleją do rozpatrywania. Jeśli się nie odzywali to ciężko stwierdzić czy bez poprawek, Panowie telefony w dłoń i dzwonić. Naprawdę wszystkiego można się przez tel dowiedzieć. 

1 godzinę temu, rolas360 napisał:

Podlaskie 

Ty już masz prawie 100% pewności to już w weekend można świętować,  A ja dale nic nie wiem. 

Dzwoń, na pewno czegoś się dowiesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, pablo266 napisał:

Z tego co wiem, nie patrzą na ilość pkt, biorą wnioski za koleją do rozpatrywania. Jeśli się nie odzywali to ciężko stwierdzić czy bez poprawek, Panowie telefony w dłoń i dzwonić. Naprawdę wszystkiego można się przez tel dowiedzieć. 

Dzwoń, na pewno czegoś się dowiesz. 

Jutro się okaże bo mam zamiar zadzwonić w końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek14059    3

Poprawkę miałem początek listopada ,wtedy otrzymałem tylko 7.92pkt , przed świętami dzwoniłem do agencji i pani przekazała że jest 9,2 pkt ... po tym oczywiście cisza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo266    2
2 minuty temu, rolas360 napisał:

Jutro się okaże bo mam zamiar zadzwonić w końcu.

Nie ma co się zastanawiać, w razie jakichś komplikacji jeszcze będzie chwila na poprawkę. Bo rzeczywiście do końca miesiąca chcą wydać decyzję. Nie wiem jak u Ciebie, ale w Łodzi ludzie w miarę życzliwi byli, co chciałem to się dowiedziałem telefonicznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek14059    3

Musiałem zaliczkować maszynę i odbiór mam do końca lutego , oczywiście nie liczę na pieniądze z MR do tego czasu , tylko po decyzji będę wiedział czy na pewno mogę wepchać się w kredyt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, pablo266 napisał:

Nie ma co się zastanawiać, w razie jakichś komplikacji jeszcze będzie chwila na poprawkę. Bo rzeczywiście do końca miesiąca chcą wydać decyzję. Nie wiem jak u Ciebie, ale w Łodzi ludzie w miarę życzliwi byli, co chciałem to się dowiedziałem telefonicznie. 

Dzwoniłem około 10 listopada i powiedziano mi że będzie rozpatrywany za tydzień czyli koło 15 i dlatego się martwię bo nie było odzewu jeszcze A teraz dowiedziałem się że nie jest w wojewódzkim Arimr Ale został przesłany do regionalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek14059    3

i tu jeszcze jedno pytanie ktoś z was wie , czy przy zakupie ciągnika może być zastaw rejestrowy ? oczywiście w dowodzie ja będę właścicielem 

zastaw rejestrowy banku ...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo266    2
12 minut temu, rolas360 napisał:

Dzwoniłem około 10 listopada i powiedziano mi że będzie rozpatrywany za tydzień czyli koło 15 i dlatego się martwię bo nie było odzewu jeszcze A teraz dowiedziałem się że nie jest w wojewódzkim Arimr Ale został przesłany do regionalnego.

No to musisz szukac osoby która go rozpatruje, i podstawa to bez nerw. Jeśli tylko punktów miales to minimum to kasy na pewno wystarczy i dla Ciebie 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, pablo266 napisał:

No to musisz szukac osoby która go rozpatruje, i podstawa to bez nerw. Jeśli tylko punktów miales to minimum to kasy na pewno wystarczy i dla Ciebie 😉 

Mam imię, nazwisko i miejscowość w której rozpatrują. A i punktów było 9 A minimum to 8 więc może jutro coś się wyjaśni. Mam taką nadzieję przynajmniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo266    2
4 minuty temu, rolas360 napisał:

Mam imię, nazwisko i miejscowość w której rozpatrują. A i punktów było 9 A minimum to 8 więc może jutro coś się wyjaśni. Mam taką nadzieję przynajmniej. 

No to spoko, tylko niech potwierdza dla swietego spokoju. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer19900    2

Bardzo prosiłbym Was o pomoc, otóż:
Jestem młodym rolnikiem z naboru 2016. W okresie wyjściowym wartość ekonomiczna była u mnie ok. 15 tyś. Rok docelowy, tj. 2018- wartość 28 tyś. Teraz z zasiewów wychodzi mi 27 tyś.... i tu moje pytanie, czy może tak być czy nie. Czy istotne jest, że względem roku wyjściowego moja wartość ekonomiczna jest podniesiona i tak o ponad 75% , czy jednak fakt, że jest trochę niższa niż w roku docelowym. W rozporządzeniu napisane jest ,że należy osiągnąć i podtrzymać wartość ekonomiczną. Tylko nie wiem jak to rozumieć właśnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Wystarczy bo główny wymóg mówił o podniesieniu so o chyba 10%. A ty zrobiłeś to z duza nawiązką . 
nawet pewnie i bez pisma by się obyło ale dla pewności napisz 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer19900    2
1 minutę temu, masa24 napisał:

Wystarczy bo główny wymóg mówił o podniesieniu so o chyba 10%. A ty zrobiłeś to z duza nawiązką . 
nawet pewnie i bez pisma by się obyło ale dla pewności napisz 

 

Dzięki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj sprawa się sama wyjaśniła bo dostałem telefon na poprawki 😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIUSZ18    1

Mazowieckie 3 stycznia miałem kontrolę działek i do tej pory nic się więcej nie dzieje. A jak u was? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vaapor    0

Ja dostałem dziś list z poprawkami, głównie przyczepili się do przyczepy 12t na 12ha gdzie taka przyznawana jest dopiero do 60ha wg. Tabeli doboru maszyn prow 2014-2020. 

Jak skutecznie uzasadnić dlaczego akurat taka jest mi potrzebna, zaznaczę że uprawiam buraki, ziemniaki, pszenice i planuje kukurydzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Doradca mowi ze mozna max wyciagnac maszyne 2 razy wieksza niz tyle co sie ma hektarów czyli jak dobrze uzasadnisz to majac 12ha dostaniesz maszyne na 24 ha a ty chcesz maszyne na 5 razy wiekszy areal wiec raczej szansy nie ma

Najlepsze uzasadnienie to daleko oddalone pola od domu wtedy mozna jeszcze sporo ugrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj