kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

damianos95    436

Czyli przed zlozeniem wniosku musze miec 13tys euro esu pozniej moze mi spasc np do 12 tys a przed zlozeniem o 2 rate musze zrobic wzrost o 10% i mam na to 3 lata ? A przez ile musze utrzymac ten wzrost o 10 % ile lat ? 

I kolejne pytanie czy kupujac cieleta moge je później sprzedawac jako odsadki ? Np mamie ktora ma swoje gospodarstwo z innym numerem ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

Mam pytanie odnosnie młodego rolnika, wcześniejszego naboru 2019 ewentualnie nowego 2020. W tym roku będę składał wniosek na młodego rolnika i teraz pytanie. Planuje kupić maszyny i czy mając nie wiele powyżej  średniej w woj łódzkim to są limity co do wielkości maszyn, np pług 3 a nie 4 korpusy, nap przyczepa 5 ton a nie 10 jak ja bym chciał, bo chodzi o to że własnej ziemi jest mało a dzierżawy na 2-5 lat i tak kazdy przedłuza więc ich nie wrzuce we wniosek i boję się ze będe musiał kupić maszyny wedłuh np produkcji opasów lub ilości ha bo takie maszyny nie za wiele mnie uratują wtedy według kryterium wielkości gosp, poza tym młody rolnik jak sama nazwa wskazuje dziś ma 12ha a za 3 lata może mieć 40 bo zaczyna i mnie to zastanawia, ponieważ kolega z wioski ma przyznany i agencja niby mu zabroniła kupić pług 4 skibowy, kosiarkę dyskową tylko 2,2m i mnie to trochę zaszokowało.... Może mieliście jakieś doświadczenie w tym temacie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Znajomy bral tez z lodzkiego jestem to wiem ze troche sie da naciagnac ale troche jesli masz np nir wiem strzelam podaje przyklad ze od 14ha mozesz miec 4 skibowy plug to majac 12ha troche da sie naciagnac zalezy od uzasadnienia i tego kto pisze wniosek no i agencji ale nie kupisz duzej przyczepy na mala ilosc hekatrow albo duzej kosiarki na 5ha laki 

Dzierzawy nie pisane umowa tylko na gebe albo papierek miedzy soba sa nic nie warte i lepiej sie nie przyznawaj do nich 

Jak cos podpisuj dzierzawy na 10 lat w gminie i wpisuj we wniosek 

Jak moge wiedziec skad jestes bo ja tez łódzkie moze ta sama agencja to cos podpowiem bo tez mam zamiar skladac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39
1 godzinę temu, damianos95 napisał:

Znajomy bral tez z lodzkiego jestem to wiem ze troche sie da naciagnac ale troche jesli masz np nir wiem strzelam podaje przyklad ze od 14ha mozesz miec 4 skibowy plug to majac 12ha troche da sie naciagnac zalezy od uzasadnienia i tego kto pisze wniosek no i agencji ale nie kupisz duzej przyczepy na mala ilosc hekatrow albo duzej kosiarki na 5ha laki 

Dzierzawy nie pisane umowa tylko na gebe albo papierek miedzy soba sa nic nie warte i lepiej sie nie przyznawaj do nich 

Jak cos podpisuj dzierzawy na 10 lat w gminie i wpisuj we wniosek 

Jak moge wiedziec skad jestes bo ja tez łódzkie moze ta sama agencja to cos podpowiem bo tez mam zamiar skladac 

powiat Kutno

no wiem że do tych dzierżaw sie nie ma co przyznawać itp

to jestem ciekaw na co w ogóle bym się załapał z maszyn bo myslę kupić siewnik agromasz nabudowany- agregat graczki i siewnik stopki ale w tym układzie o słabo to widzę...., przyczepę 10t z metal fachu, beczkę, kosiarkę, agregat uprawowy i takie pierdoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawo1906    0

Mam pytanie odnośnie ankiety monitorującej. Za miesiąc mija 5 lat od wypłaty, może ktoś wie czy do wyliczenia esu mam brać pod uwagę poprzedni rok czy bieżący? Bo niestety gościu który mi pisał miał wypadek i muszę sam napisać.

Edytowano przez slawo1906

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Poprzedni rok.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
25 minut temu, rafix255 napisał:

powiat Kutno

no wiem że do tych dzierżaw sie nie ma co przyznawać itp

to jestem ciekaw na co w ogóle bym się załapał z maszyn bo myslę kupić siewnik agromasz nabudowany- agregat graczki i siewnik stopki ale w tym układzie o słabo to widzę...., przyczepę 10t z metal fachu, beczkę, kosiarkę, agregat uprawowy i takie pierdoły

Na 12 ha napewno nie dostaniesz 10t przyczepy i siewnika nadbudowanego moj znajomy ma 18ha i nie chcieli mu dac 3m siewnika bo za malo hektarow uzasadnil to ze ma agregat 3m i do niego chce siewnik i dlatego mu dali tylko 

Z maszyn mozesz sprawdzic jest rozpiska na ile ha jaka szerokosc maszyny to jest dobor maszyn i czy na modernizacje czy na mlodego rolnika to te same kryteria

No chyba ze masz pola mega daleko od domu to tez mozna soe starac o wieksze maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

no to to mi trochę poprawi sytuację, jest jeszcze alternatywa kupić ciagnik 75km bo myslałem o nim Majora z ładowaczem, kasa bedzie wydana a spełni funkcję... Ale zauważcie mówiąc teoretycznie ktoś rozpoczyna gospodarzenie i na start ma 12 ha i maszyny mu dają na 12ha według kryteriów a załózmy za 3 lata będę miał 35ha i te maszyny są już o kant tyłka.... więc ich interpretacja jest jaka jest chyba że budowa garażu b wchodziła  w rachubę i część na opasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz zawsze docelowo dodać ziemię do tych 35 ha. Wtedy będziesz miał liczony dobór maszyn do tej powierzchni.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

tzn wiesz mi chodziło teoretycznie bo mój ojciec teraz łącznie obrabia 35 ha z czego własności mamy 14ha i teraz jak się mają maszyny na te załózmy gdybym miał 12ha do tego co obrabiamy, są po prostu za małe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Będą liczyć Ci z tego na co masz tytuł prawny. Umowy ustne niestety nie będą brane pod uwagę.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

a umowa dzierżawy na okres 10 lat wystarczy podbicie w gminie czy u notariusza lepiej to wygląda??

a co w sytuacji gdy np mam z kimś umowę dzierżawy notarialną, wziąłem młodego rolnika, minęło te 5 lat i ten ktoś chce np w 6 lub 7 roku wypowiedzieć mi tą dzierżawę?? co wtedy Agencja powie?? np mówie o sytuacji po 5 latach od wzięcia pomocy bo to sa rózne sytuacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Coś się ponoć pozmieniało i niektóre gminy nie poświadczają podpisów. Dokładnie nie wiem. Wszystkich wysyłam zawsze do notariusza. Technicznie każdy może wypowiedzieć Ci umowę, nawet przed okresem 5 lat. Skończą Ci się zobowiązania z młodego rolnika i jesteś "czysty". 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolek123    6
6 minut temu, freetaxi napisał:

Coś się ponoć pozmieniało i niektóre gminy nie poświadczają podpisów. Dokładnie nie wiem. 

Już od paru lat podpisy poswiadczone w gminie lub u sołtysa nie są prawnie uznawane. Jedyna opcja to notariusz, a niektóre gminy robią to z pewnego rodzaju braku doinformowania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

ja pisalem na 13ha na opryskiwacz 1000l i 2 przyczepy 10t...uprawa kukurydza na ziarno i ziemniaki wiec zakladane plony dosc wysokie.W sumie 2 przyczepa finanosowsna w 3/4 z wlasnych srodkow patrzac na ceny obecne maszyn i oby przeszlo bo mniejsze mi po prostu nie potrzebne sa w dodatku nie mam zadnej przyczepy do transportu ani opryskiwacza...zobaczymy czy dostane bo w sumie co za roznica czy wydsm te 150k na sprzet ten czy inny skoro rozlicze sie i wzrost esu wykaze🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

o to będziesz miał podobna ilość:) a z jakiego województwa jesteś?? to może mi też się uda pokręcić i ładnie to opiszę i coś sie wykołuje... Czekam do maja:) moja przygoda z PROWem i chce gosp rozwijać itp wbrew teu ze rodzice na moim miejscu daliby sobie spokój, tak mi mówią.

A jakie przyczepy byś wybierał??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141
rafix255 napisał:

o to będziesz miał podobna ilość:) a z jakiego województwa jesteś?? to może mi też się uda pokręcić i ładnie to opiszę i coś sie wykołuje... Czekam do maja:) moja przygoda z PROWem i chce gosp rozwijać itp wbrew teu ze rodzice na moim miejscu daliby sobie spokój, tak mi mówią.

A jakie przyczepy byś wybierał??

pronarki ja z wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podlaskie dzisiaj przyszła pozytywna decyzja u znajomego z sąsiedniej wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Witam, miesiąc temu odesłałem poprawki podobno już wszystko ok i ma przyjść pozytywna decyzja, teraz moje pytanie przy skladaniu wniosku o wyplate 1 raty co musze wiedziec? oferta maszyny wystarczy czy kopia zamowienia? czy co? i obecnie mam sztuki na sb ale ziemi nie przepisali mi jeszcze czy przy wniosku o płatnosc musze miec juz przepisana czy mam na to jakis czas a wniosek juz moge skladac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankasmi    0

Witam. Czy miał ktoś taką sytuację. W kwietniu 2019 roku nadałam numer ewidencji producentów w ARiMR, w maju kupiłam krowy na siebie a w czerwcu wydzierżawiłam ziemię od rodziców. Czy ta dzierżawa ziemi musi być przed kupnem krów? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Zawisza napisał:

Wczoraj decyzja pozytywna, podlasie

Były jakieś poprawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotrass napisał:

Witam, miesiąc temu odesłałem poprawki podobno już wszystko ok i ma przyjść pozytywna decyzja, teraz moje pytanie przy skladaniu wniosku o wyplate 1 raty co musze wiedziec? oferta maszyny wystarczy czy kopia zamowienia? czy co? i obecnie mam sztuki na sb ale ziemi nie przepisali mi jeszcze czy przy wniosku o płatnosc musze miec juz przepisana czy mam na to jakis czas a wniosek juz moge skladac?

Do płatności o 1 rate musisz mieć fakturę pro forma od dealera (tak tu na forum wczesniej pisano) a co do ziemi to już musisz mieć chyba na siebie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj