kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Gość   
Gość
1 godzinę temu, DARIUSZ18 napisał:

Na ile lat musi być dzierżawa na ziemię? Mlody rolnik 2019? 

10 lat, ja miałem na 7 i musiałem zrobić aneks na 10 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankasmi    0

Czy w Wielkopolsce dostał już ktoś poprawki albo decyzję na Młodego Rolnika 2019? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIUSZ18    1

A czy grunty na których jest podwórko wlicza się do wielkości gospodarstwa? Czy tylko grunty orne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Masz w wypisach użytki rolne zabudowane ?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435
18 minut temu, DARIUSZ18 napisał:

A czy grunty na których jest podwórko wlicza się do wielkości gospodarstwa? Czy tylko grunty orne? 

podwórko i gruty pod zabudowaniami sa liczone do wielkosci ekonomicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIUSZ18    1
17 minut temu, freetaxi napisał:

Masz w wypisach użytki rolne zabudowane ?

Mam grunty rolne zabudowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W podkarpackim liczą wielkość gospodarstwa z tego co masz w dopłatach. Reszta województw normalnie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cruel    0

Witam. Moi rodzice chcą mi przekazać grunty obciążone hipoteką w darowiźnie. Czy grunty obciążone hipoteką będą zaliczone do powierzchni gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wille    31

witam jak napisać podanie o przedłużenie realizacji biznesplanu z 3 na 4 lata czy ktoś tak robił i jak to wyszło z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ponoć ciężka sprawa to tak. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma188199    11

Witam. Mam pytanie może ktoś był w takiej sytuacji.

Czy można wziąść na MR suszarnie tytoniu? Co będzie potrzebne papierowo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Czy to prawda ze zmienili zappis mowiacy o wielkosci ekonomicznej jak zrozumiałem chodzi o to ze teraz deklarowało sie jak uzyskamy wzrost np wieksza ilosc bydła albo zasiew czegos co ma wiecej przelicznika a teraz ze liczy sie aby wzrost uzyskac ze np mozna zmniejszyc ilosc bydła ale obsiac pole czyms o wiekszym przeliczniku zamiast owsa np łubin i ze taka zmmiana zostanie i prosciej bedzie wykazac wzrost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj wykonany telefon do wojewódzkiego oddziału ARIMR, tam nie ma mojego wniosku, jest w oddziale regionalnym i dalej nic nie wiadomo narazie.🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Ja wczoraj dzwoniłem i tak u innych decyzja pod koniec stycznia mimo iż wszystko już gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, adam131 napisał:

Ja wczoraj dzwoniłem i tak u innych decyzja pod koniec stycznia mimo iż wszystko już gotowe.

A twój wniosek na jakim etapie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Gotowy,wszystko ok i decyzje dostane pod koniec stycznia-takie info dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po niedzieli zadzwonię do regionalnego to może tam się czegoś więcej dowiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1260

@freetaxi będę wdzięczny gdy podpowiesz;

czy do wyliczeń wielkości ekonomicznej gospodarstwa młodego rolnika (13000 euro)  liczy się bezpośrednio te dane z tabel, uwzględniając region, czy jest do tego jakiś wzór? 

Bo na tę chwilę, widzę to tak;

14,51 ha jęczmienia ozimego, razy 655,81(reg.A) = 9515,80

4 ha kukurydzy na ziarno, razy 889,50 = 3558

razem 13 073,80

tak ma to wyglądać?
 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dobrze liczysz @bezbarwny

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj