kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

matek89121    2280

wydaje mi się że zasady zostaną jak w 2019 przecież co roku nie będą zmieniać zasad czyli średnia około 10 ha  wzrost 10 % i 70 proc powierzchni własnych lub dzierżaw z agencji nieruchomości rolnych na 10 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Coś pewnie pozmieniają jak co roku.

https://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/mlody-rolnik-przyspieszy,90796.html

farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bajbek800    0

witam mam 4lata jako domownik płace krus.muszę robić kwalifikacje na młodego rolnika. chcę wystartować na mr w 2020 pytanie ile lat muszę być ubezpieczony w Krus żeby nie musieć robić tych kwalifikacji? dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
11 godzin temu, bajbek800 napisał:

witam mam 4lata jako domownik płace krus.muszę robić kwalifikacje na młodego rolnika. chcę wystartować na mr w 2020 pytanie ile lat muszę być ubezpieczony w Krus żeby nie musieć robić tych kwalifikacji? dzięki

Według mnie to możesz byc 30 lat ubezpieczony w KRUS ale kwalifikacje to i tak musisz zrobić jak dla mnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

wykształcenie rolnicze powinno być uznawane tylko w formie  szkoły rolnicze (minimum 2  letnie ) lub studia a nie takie kursy 5 minutowe 

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4

we wrześniu kończy mi się MR ostatni nabór 2007-13 i mam pytanie odnoście posiadanej ilości sztuk, zadeklarowałem zwiększenie o kilka sztuk, czy Agencję będzie brała dane na dzień wypłaty we wrześniu 2020 czy wcześniej np z dopłat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4
25 minut temu, matek89121 napisał:

wszędzie agencja wydaje zaświadczenia  na dzień 1 styczeń  np do zwrotu vat 

no tak rozumiem, ale chodzi mi że trzeba spełnić założenia od 5 lat od daty wypłaty, tylko nie wiem kiedy agencja to sprawdzi czy we wrześniu czy wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
Dnia 28.12.2019 o 09:47, Bolek96 napisał:

Według mnie to możesz byc 30 lat ubezpieczony w KRUS ale kwalifikacje to i tak musisz zrobić jak dla mnie 

wykształcenie inne niz rolnicze srednie + 3lata jako domownik w KRUS itosie liczy jako wykształcenie rolnicze nie musisz robic kursów itd i chyba dostaniesz 5pkt przy naborze

sam czekam az mina mi 3 lata i składam na mr

Dnia 27.12.2019 o 22:13, bajbek800 napisał:

witam mam 4lata jako domownik płace krus.muszę robić kwalifikacje na młodego rolnika. chcę wystartować na mr w 2020 pytanie ile lat muszę być ubezpieczony w Krus żeby nie musieć robić tych kwalifikacji? dzięki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Ciekawy przypadek wykształcenie a MR

https://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/kiedy-mlody-rolnik-jest-wyksztalcony-wedlug-arimr,90612.html

farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Współczuję, generalnie w kwestii studiów i wykształcenia to zarówno uczelnie jak i agencja maja żałosne podejście. U mnie uczelnia wystawiła tytuł inzyniera,, w obszarze nauk rolniczych, weterynaryjnych, technicznych " ale nie chciała już potwierdzić że to jest wykształcenie rolnicze. Bo chemia nie jest związana z produkcją rolnicza a chemia rolna tak. Żal tych ludzi, cieszę się że dobierają się do tyłka tym uczelniom i obcinają kasę gdzie się da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian55    12

Witam, czy w ewidencji przychodów i rozchodów, wpisujemy także kwoty ze sprzedaży towaru na giełdach, gdzie nie dostaję się żadnych faktur ani paragonów. Czy zaksięgowaniu podlegają tylko wszelkie faktury, np. sprzedaż na skup.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian55    12

No tylko że w takim wypadku przychody wyjdą nikłe, bo bedą same wydatki, w przypadku gdy ktoś uprawia głównie warzywa i sprzedaje na giełdach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tą wypłata pieniędzy ? Faktycznie po 3 miesiącach od wniosku o 1 ratę wypłacaja? Czy realnie jest to dłuższy czas ? I czy z wniosku 2019 realne jest że jeśli złożę 15 stycznia o wypłatę 1 raty to do 15 kwietnia pieniądze będą na koncie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak mówi rozporządzenie. A w praktyce różnie to bywa. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeszcze nie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, przemek111447 napisał:

jest jakas lista ogloszona na mr z naboru 2019?

Pod koniec stycznia ma się chyba pojawić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pieniędzy starczy dla wszystkich więc nie macie się co przejmować i wyczekiwać list.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, freetaxi napisał:

Pieniędzy starczy dla wszystkich więc nie macie się co przejmować i wyczekiwać list.

Nawet jak ktoś nie miał jeszcze poprawek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Być może masz wszystko w porządku z wnioskiem. Chociaż bardzo rzadko się to zdarza. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    228
freetaxi napisał:

Być może masz wszystko w porządku z wnioskiem. Chociaż bardzo rzadko się to zdarza. 

mam do Ciebie pytanie. Czy złożenie wniosku na OSN teraz nie wyklucza mnie z możliwości złożenia wniosku na młodego w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz składać wniosek na MR o ile oczywiście spełniasz warunki. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj