kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Gość   
Gość
21 minut temu, Zbych6622 napisał:

Dzisiaj przyszła pozytywna decyzja:) łódzkie

Szybko. Też bym tak chciał 😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307
25 minut temu, Zbych6622 napisał:

Dzisiaj przyszła pozytywna decyzja:) łódzkie

 Szybko 👍 Jakieś poprawki miałeś?Sam pisałeś wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thebestacc    22

@Zbych6622 u mnie zero odzewu z ich strony również łódzkie. Wniosek zawoziłeś na początku naboru czy pod koniec? Byłem tam w Łodzi u nich miesiąc temu w innej sprawie i pytałem się o MR to powiedzieli tylko żeby uzbroić się w cierpliwość i że lista ma być do końca stycznia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezczelny    0

Czy w przypadku jak ktoś dzierżawił pole jednorazowo na rok, 1,2 ha 2 lata temu ode mnie, to teraz już z "młodego rolnika" nie skorzysta w przyszłych latach? To było samo pole. Dzierżawa zgłoszona do gminy. Ja rozumiem to tak, że musi minąć 5 lat. Kolega skończy 40 lat jeśli będzie musiał tyle czekać.  Chciał zobaczyć jak to jest robić na swoje, a nie tylko u rodziców. Ani on, ani jego rodzice nie są za majętni i trochę niesprawiedliwe by to było, aż mi głupio że mój syn się złapał, a on się nie załapie o ile dobrze interpretuję te wymogi.

Edytowano przez Bezczelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbych6622    0
adam131 napisał:

25 minut temu, Zbych6622 napisał:

Dzisiaj przyszła pozytywna decyzja:) łódzkie

 Szybko 👍 Jakieś poprawki miałeś?Sam pisałeś wniosek?

Ja składałem wniosek w ubiegłym naborze, dostałem pozytywna decyzję, ale zdecydowałem się wycofać wniosek z prostego powodu, mianowicie w naborze z 2019 było więcej kasy, co daję wieksze możliwości😊 Składałem wniosek pod koniec terminu .W obecnym naborze musiałem wprowadzić drobne poprawki w uprawach, zmienić właścicieli ziemi, wybrałem też nieco inne maszyny😁 w sumie składałem jedną poprawkę, dotyczyła zmian powierzchni niektórych działek, ktore nie zgadzały się z wnioskiem o dopłaty, musiałem dostarczyć umowe dzierżawy, chcieli abym zmienił maszyny na mniejsze, ponieważ według przeliczników wybrałem za duże na swój areał, ale uzasadniłem ich wybór i przeszło;) Były jeszcze jakieś drobiazgi w biznesplanie, ktorych się czepiali😋 Informację o poprawkach dostałem telefonicznie. Oczywiście w Łodzi byłem ze trzy razy bo zawsze coś mi brakowało, a chciałem wszystko dostarczyć za jednym razem😁 Na szczeście udało się otrzymać pozytywną decyzje, pozostaje złożyć wniosek o pierwszą rate😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

No to fajnie,że tak szybko poszło.Ciekawi mnie ile jest takich jak Ty co wycofali wniosek z 2018r i ponownie złożyli w 2019.Ja też tak zrobiłem właśnie ze względu na większe możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

Bezczelny czy na to pole brał on dopłatę czy ty? Figurował w krus? Jeżeli na któreś pytanie odpowiedz brzmi tak to nie weźmie młodego rolnika ani w nowym naborze, ani za 5 lat ani za 15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

witam kolegów :)

jestem w trakcie wypełniania ankiety monitorującej działanie (tej końcowej ) z naboru 2007-13  i mam pytanie . W polu "c. inwestycje " wpisujemy tylko te inwestycje, które były związane z biznesplanem i wydaniem pieniędzy z młodego rolnika ? bo w między czasie dokupiłem trochę gruntów i nie wiem czy trzeba to wpisywać ?

z góry dziękuje za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xkar    0

Możesz dorabiać umowę zlecenie ale nie możesz przekroczyć jeśli się nie mylę dochodu połowy najniższej krajowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Czy osoba, która przekazała gospodarstwo SENIOR może przed upływem 5 lat od wypłacenia pierwszej raty następcy wznowić prowadzenie gospodarstwa (zakupić ziemię, bydło)? Dodam, że były naliczone punkty za przekazania gospodarstwa w całości. Jakoś mogą się do tego przyczepić przy końcu trwania biznesplanu? Jak uważacie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo266    2
19 godzin temu, Xkar napisał:

Czy można za pieniądze z premii zakupić ziemię  od rodziców?

Można. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, azzadek napisał:

Poprawki oddane, teraz tylko czekać i oby nie na kolejne poprawki :D

Do Białegostoku czy gdzieś indziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, azzadek napisał:

dolnośląskie

Czyli jak do końca grudnia nie dostanę poprawek to albo wniosek będzie bez poprawek albo nie mam co liczyć na premię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
4 minuty temu, rolas360 napisał:

Czyli jak do końca grudnia nie dostanę poprawek to albo wniosek będzie bez poprawek albo nie mam co liczyć na premię?

Wiesz co, nie wiem, może też być tak że jeszcze twojego wniosku nie ruszyli, bo czas na zweryfikowanie wniosków mają ustawowo 210 dni od ostatniego dnia naboru czyli od 1 lipca do końca stycznia. Jak by ruszyli Twój wniosek to na bank dostał byś jakieś pismo, tak jak co niektórzy wyżej, poprawki albo już pozytywna decyzja :), tak więc po prostu czekaj 👍👍.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, azzadek napisał:

Wiesz co, nie wiem, może też być tak że jeszcze twojego wniosku nie ruszyli, bo czas na zweryfikowanie wniosków mają ustawowo 210 dni od ostatniego dnia naboru czyli od 1 lipca do końca stycznia. Jak by ruszyli Twój wniosek to na bank dostał byś jakieś pismo, tak jak co niektórzy wyżej, poprawki albo już pozytywna decyzja :), tak więc po prostu czekaj 👍👍.

Prawdę mówiąc to ja już powoli straciłem nadzieję. Obym się mylił Ale realne  myślenie podpowiada że już marne moje szanse. 😥😥

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Weź człowieku przestań jęczeć, przyjdzie czas to się do Ciebie odezwą. 

Albo sam łap telefon i dzwoń i pytaj do kogo przedzielony Twój wniosek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

Weź człowieku przestań jęczeć, przyjdzie czas to się do Ciebie odezwą. 

Albo sam łap telefon i dzwoń i pytaj do kogo przedzielony Twój wniosek. 

Tak się składa że już łapałem za telefon koło 20 listopada i miał być rozpatrywany koło 25 listopada i dlatego się martwię. 

A tak wgl to trochę mniej hamsko proszę bo ja tutaj nikogo nie obraziłem i trochę mogłbyś spóścić z tonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pieniędzy dla każdego starczy. Nie ma co się przejmować. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj