kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Tak, możesz. Ale nie możesz przekroczyć pewnej kwoty zarobków, bo potem automatycznie ZUS przejmuje Ciebie jako ubezpieczonego

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-rolnik-i-dzialalnosc-gospodarcza-zus-czy-krus


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Panowie dzieje się coś w Pomorskim z wnioskami z tego rocznego naboru na młodego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem działalność i byłem na ZUS, i niestety musiałem firmę przepisać na żonę i przejść całkowicie na KRUS.

 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel12xd    10

Jeśli 19.12.18 dostałem I ratę pomocy to do kiedy muszę dostarczyć do ARIMR, że nadal jestem ubezpieczony w KRUS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    440

W mazowieckim w styczniu maja być wydane decyzje a przynajmniej część z nich. Swoją drogą, jestem jedną z niewielu osób które same zrobiły i prowadzą swój wniosek. 90% robią doradcy/odr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
39 minut temu, masa24 napisał:

 To chyba jakiś nabór do pracy

To chyba jest związane z MR tylko nie wiem o co chodzi w tych listach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Może każdy kto dostanie dofinansowanie musi odpracować w agencji,a tam się z wioskami nie wyrabiają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Odzywają się. Już dobry kawałek czasu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Decyzje mają ponoć hurtowo puszczać w styczniu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@freetaxi czyli że będzie decyzja albo pozytywna i dalsze procedury albo negatywna i koniec tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

W tamtym roku mialy byc do konca lutego a 4wojewodztwa tylko mialy reszte marzec kwiecien a kase lipiec sierpien zalezy komu sie udalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian55    12

lódzkie pozytywna. 

A może mi ktoś wytułumaczyć czy jeśli w biznesplanie, miałem przykładowo uprawę 2ha bobu, to czy można to zamienić, bądź ograniczyć na coś co daje co najmniej taki sam przelicznik w kalkulatorze.so? Czy wszystkie podane uprawy w biznesplanie to świętość i nie można nic zmieniać? A moze liczy się tylko wzrost ekonomiczny gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, damian55 napisał:

lódzkie pozytywna. 

A może mi ktoś wytułumaczyć czy jeśli w biznesplanie, miałem przykładowo uprawę 2ha bobu, to czy można to zamienić, bądź ograniczyć na coś co daje co najmniej taki sam przelicznik w kalkulatorze.so? Czy wszystkie podane uprawy w biznesplanie to świętość i nie można nic zmieniać? A moze liczy się tylko wzrost ekonomiczny gospodarstwa?

Dostałeś już decyzję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja dziś dostałem poprawki. Woj lubelskie 

Ale tym się Lublin nie zajmuje. Mój wniosek np jest w Białej Podlaskiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pacifiko    2

witam .proszę o pomoc.w biznes planie miałem zaposane dwie działki kotrych posiadaczem samoistnym jest ojciec placi podatek itp. w agencji zazadali umowy dzierżawy lecz wlasciciele nie zyja,da się jakos z tego wybrnąć.dzialki maja powierzchnie 1ha .przy akcie zawarłem dodatkowa  umowedzierzawy na 1ha należący do rodzicow czy da się ten hektar dopisać do biznes planu zlozyc korektę tak by mieć wymagana powierzchnie gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

To jak ojciec jest właścicielem i żyje to niech Ci podpisze umowę jaki problem. Jak właściciele nie żyją. To postępowanie spadkowe i jak wszyscy spadkobiercy się zgodzą na dzierżawę dla Ciebie swoich części to możesz te działkę w Bp umiescic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pacifiko    2

ojciec zawarl umowę ustna z matka wlasciciela (zmarlą) i został w gminie ustanowiony jako posiadacz samoistny oplacajac podatek.i ten hektar podalem w biznes planie.czyliomoge  na ten ha spisac umowę z ojcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj