kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Sobo    3

Czy można dostać punkty za zorganizowane formy współpracy producentów rolnych będąc w związku hodowców bydla mięsnego pilne pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Witajcie. 

Mam pytanie. Chciałbym skorzystać z premi dla młodego rolnika po 2020 roku, moje pytanie brzmi czy jest to możliwe jeśli kupię od rodziców ziemie 10 hektarów i złoże wniosek , jeśli oni skorzystali w 2013 roku bodajże z tej premi. W rozporządzeniu jest zapis , ze nie obejmuje gruntów rolnych na ktore został zlożony juz wniosek w poprzednich latach. Tylko czy tu chodzi o przekazanie gospodarstwa czy zakup ziemi ? Mógłby ktoś mi jakoś wyjaśnić 😉

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo266    2

Po otrzymaniu decyzji o przyznaniu pomocy , jeśli nie masz ubezpieczenia w krus masz 9 miesiecy na zrobienie tego. Ale jeśli masz ubezpieczenie w krus no to chyba temat jasny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
6 godzin temu, RadosawAgatowski napisał:

Dolnośląskie dzisiaj przyszły poprawki, parę podpisów i kilka szczegółów 

Normalnym listem czy polecony? Bo nie wiem czy jechać orać czy siedzieć w domu i czekać na list :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, azzadek napisał:

Normalnym listem czy polecony? Bo nie wiem czy jechać orać czy siedzieć w domu i czekać na list :D

Polecony oczywiście ;) Tak wolno to szło, że myślałem, że gołębiem wysłali, bo wszyscy dookoła już coś dostawali a na dolnym śląsku cisza :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
18 godzin temu, RadosawAgatowski napisał:

Polecony oczywiście ;) Tak wolno to szło, że myślałem, że gołębiem wysłali, bo wszyscy dookoła już coś dostawali a na dolnym śląsku cisza :D 

Jak dzwoniłem do Arimr Wroc. to powiedzieli mi tam, że zaczną rozsyłać decyzje/poprawki w okolicach 22.11, ale na rozpatrzenie i tak mają 210 dni od ostatniego dnia naboru.

U mnie dalej cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert2329    0

Witam wszystkich. Mam takie pytanko. Jeśli złożyłem już papiery na pierwszą ratę to przyjdzie jeszcze jakaś decyzja znaczy pismo czy już tylko czekać na przelew? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 godzin temu, robert2329 napisał:

Witam wszystkich. Mam takie pytanko. Jeśli złożyłem już papiery na pierwszą ratę to przyjdzie jeszcze jakaś decyzja znaczy pismo czy już tylko czekać na przelew? 

Z naboru 2019?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Dziś poprawki poleconym.Brak podpisów brata i siostry czyli 4 kartki muszę odesłać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert2329 napisał:

Witam wszystkich. Mam takie pytanko. Jeśli złożyłem już papiery na pierwszą ratę to przyjdzie jeszcze jakaś decyzja znaczy pismo czy już tylko czekać na przelew? 

ja od zlozenia wniosku o 1 rate czekalem 5 msc na kase. po drodze jeszcze byla poprawka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Bo się liczy 90 dni od złożenia poprawnego wniosku.

 

U mnie 10 sierpnia złożony wniosek o 2 ratę, poprawki telefonicznie zgłoszone, 28 listopada pieniądze na koncie.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Przelew miałem 11 sierpnia 2016 a 10 sierpnia 2019 wysłałem wniosek o 2 ratę.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, dzikidaniel napisał:

Przelew miałem 11 sierpnia 2016 a 10 sierpnia 2019 wysłałem wniosek o 2 ratę.

Ale kolega wyliczył dzień i była by kara 

Ja po wielkich przebojach rozliczyłem się ostatecznie chyba było to w styczniu teraz czekam na 90 dni przed 5 rokiem i spokój z tym dziadostwem 

tylko ja dostałem dosłownie miesiąc wcześniej pierwszą ratę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Było pismo przypominające miesiąc przed terminem ostatecznym że czas się kończy, a jeśli noga się powinie to można prosić o przedłużenie terminu o 30 dni jeśli dobrze pamiętam. Najważniejsze że nikt nie znalazł problemu ;)


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, dzikidaniel napisał:

Było pismo przypominające miesiąc przed terminem ostatecznym że czas się kończy, a jeśli noga się powinie to można prosić o przedłużenie terminu o 30 dni jeśli dobrze pamiętam. Najważniejsze że nikt nie znalazł problemu ;)

To  tyle dobrze bo u mnie był taki cyrk że mogło z roboty wylecieć przez to 6 osób ale nie będę tego publicznie pisał  bo teraz mi nie wypada bo  w końcu teraz  jemy z tej samej miski .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj