kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

lexiflexi    20

Cześć. Mam takie pytanko odnośnie MR mianowicie czy Ojciec może przepisać mi część gospodarstwa ??? Bo on jest na Krusie i nie ma jeszcze wieku emerytalnego ... Drugie pytanie jest odnośnie programów rolnosrodowiskowych... Czy jak przepisalby mi część gospodarstwa to można rozbić jeden pakiet który ma teraz, na dwa ( część ja część ojciec) ??? Bo tak średnio mi się opłaca zwracać za dwa lata p9nad 20 tyś złotych... A chciałbym w maju przyszłego roku złożyć wniosek i czy to właśnie nie przeszkadzaloby ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ojciec może przekazać Ci gospodarstwo w całości a Ty ubezpieczysz go jako domownika. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20
1 godzinę temu, freetaxi napisał:

Ojciec może przekazać Ci gospodarstwo w całości a Ty ubezpieczysz go jako domownika. 

I nic w tym nie przeszkodzi? A może coś wiesz na temat drugiego pytania ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przejmiesz zobowiązania rolnośrodowiskowe i nie będzie problemu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Jeśli dobrze pamiętam to na przejęcie zobowiązań rolnosrodowiskowych masz  6 miesięcy miałem kiedyś ten sam problem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
20 godzin temu, RolnikTivi napisał:

Mazowieckie nabór 2018 w piątek kasa z pierwszej raty wpłynęła :)

jak długo czekałeś od złożenia wniosku o wypłatę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy jeśli zadzwonię na infolinię do ARIMR to udzielą mi informacji o moim wniosku(czy już został wzięty do weryfikacji)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48

Na infolinii nie powiedzą ci nic konkretnego dzwoń do oddziału wojewódzkiego tam gdzie skladaleś wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobol69    0
Dnia 21.10.2019 o 20:10, arofarmer napisał:

Mazowieckie też dziś poprawka, podobno są szanse na decyzje jeszcze w tym roku

Łódzkie cisza

Co w tym poprawkach mieliście? 

Jeśli chodzi o unijne dotacje to zielony jestem tak wiec chciałbym dopytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Mam takie pytanie korzystałem z młodego rolnika z naboru 2017 i zagubiłem decyzje. Będzie ona potem do czegos potrzebna? wydadzą mi odpis jej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    89

Drodzy użytkownicy może ktoś miał do czynienia albo jest w stanie udzielić odpowiedzi:

4 listopada mija mi 5 rok młodego rolnika (w tym tygodniu składałem ostatnią ankietę monitorującą i oświadczenia),

Miałem spóźnienie niecały miesiąc (donieść miałem do 03.01.2016 a przyniosłem 11.02.2016) z doniesieniem zaświadczenia z  krus. Pisałem wtedy odwołanie od tego po prostu zapomniałem (a byłem w agencji w grudniu rozliczać się z faktury zakupu i szkoły - krus przegapiłem) ale terminu nie wydłużyli. Do dziś nie mam żadnej informacji odnośnie sankcji 3%, dostanę coś - sam mam to opłacić czy jak to wygląda ?

 

Może ktoś coś podpowiedzieć.

Z góry dzięki

 

Edytowano przez lukasz493

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Czekać. Przypomną się.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    89
No ale nawet po tym jak minie już 5 lat od daty wypłaty pomocy i będę rozliczony ?
No ale nawet po tym jak minie już 5 lat od daty wypłaty pomocy i będę rozliczony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankasmi    0
Dnia 4.10.2019 o 00:30, przemek111447 napisał:

wielkopolska ktos juz jakis odzew dostal z naboru 2019??u mnie nadal cisza

U mnie również cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafmax    16

Czesc, jestem z naboru 2016. Bede teraz skadam wniosek o wyplate II raty wraz z rozliczeniem I raty. Czy agencja moze zakwestionowac zakup ziemi za gotowke? W akcie notarialnym mam zapis ze zaplacono gotowka...  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    49
Dnia 21.10.2019 o 06:26, Elvis1090 napisał:

jak długo czekałeś od złożenia wniosku o wypłatę??

Wnisoek złożyłem 26 czerwca więc długo czekałem :)

Panowie a wpisywać w księgę przychodów i rozchodów zakup maszyn z pieniedzy z premii? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj