kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matek89121    2280

już nie pisz durnot ze na 18 ha dostał 180km i może jeszcze przy samej produkcji roślinnej  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Raczej ma takich przelicznikow, z tym że kolegę chyba fantazja poniosła. Dwóch znajomych brało wozy paszowe 10 m3 i jeden i drugi mieli,, customowe" tabliczki z wybita pojemnością 8m3. Na pewno jest łatwiej niż na modernizację ale bez przesady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
2 godziny temu, poziomka napisał:

@damianzetor9540 pokaz jakis punkt z młodego rolnika jaki jest przelicznik bo to ciekawe co piszesz

To jest ta sama tabela co przy modernizacji 

1 godzinę temu, matek89121 napisał:

już nie pisz durnot ze na 18 ha dostał 180km i może jeszcze przy samej produkcji roślinnej  

Dokładnie to warzywa. Znam jego gospodarstwo, sam byłem oglądać ten ciągnik to nie wiem czemu miałbym kłamać. 

Dużo zależy od osoby prowadzącej, czy sprawdza to z głową, i myśli logicznie. A że Wy nie potraficie uzasadnić doboru maszyn to nie mój problem. 

@ThePerkins Składać zawsze warto, i warto zaczynać od faktycznie dużych maszyn w zależności jakie są potrzebne, zmniejszyć zawsze można a nóż widelec się uda i jest maszyna na lata, a nie za 5 lat zmiana na większą i tak całe życie. 

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Ja na 12ha moglem wziasc 120km. Licza jak daleko jest oddalony najdalszy kawalek i na terenach górskich 30% mocniejszy mozna ale i tak wzialem 86km wystarczajacy na taki areal 180km to jedynie zeby wiecej do baku lal a 90km by mu obrabialo te 18ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Nie znasz profilu gospodarstwa to po co tak mówisz? 

Samolotu do zbioru kapusty nie zapniesz na byle jaki mały ciągnik, w 2017 jesienią jak deszcze spadły to 90 km mogłoby wyciągać z pola kapustę na taczkach a nie przyczepach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

czekam na drugi , punkty za szkole złapie A i może jeszcze rzuca 200 tyś. Nie chciałem na krowy Ale będę musiał bo z ziemi i cielakow nie wyjdzie mi 13tys. Tak rozmyślam nad ciągnikiem że 110km, ale trochę sporo trzeba dołożyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

witam wiem że premie można rozliczyć zakupem gruntu, a jak wygląda zakup 1/3 własności w działce rolnej? Jest trzech właścicieli jeden nr ewidencyjny, i jeden z właścicieli chce sprzedać swój udział, dodam że obecnie dzierżawę całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Odpada.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

W założeniach mam Plan Nawozowy NPK przez 5lat, ubiegły rok był rokiem docelowym dostałem już 2 ratę, plan nowozowy robił mi doradca, chciałbym zrobić plan na kolejny rok unikając opłaty w ODR, czy np. plan na podstawie tego kalkulata będzie prawidłowy http://iung.pulawy.pl/Nawozenie/Nawozenie.php Może ktoś już przechodził przez ten etap i zna inne rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padykilos    4

Dziś otrzymałem pismo o „niezałatwieniu sprawy w terminie” poczekam sobie jeszcze miesiąc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malesis    0
10 minut temu, Padykilos napisał:

Dziś otrzymałem pismo o „niezałatwieniu sprawy w terminie” poczekam sobie jeszcze miesiąc....

Oni nie załatwili czy Ty nie załatwiłeś ? 😆 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padykilos    4
55 minut temu, Malesis napisał:

Oni nie załatwili czy Ty nie załatwiłeś ? 😆 

Państwo podzieliło mi działkę i zabrało jeden ar na wody płynące. Musiałem to wyprostować, jednego dnia pani zadzwoniła z ta poprawką a drugiego niala już wyprostowane dokumenty na biurku. Ale przywalili mi odrazu miesiąc zwłoki bo czemu niby nie 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
Dnia 1.07.2019 o 22:19, marluk napisał:

Na jakiej zasadzie się to odbywa? Można ot tak oddać komuś innemu obowiązki?

Pismo do agencji z takim pomysłem i nie zawsze musisz przejąć całe gosp. zależy od kilku czynników.


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy moglym sie starac o młodego rolnika jesli mam 12 ha woj. mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. O ile spełniasz pozostałe warunki. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale wcześniej z taka mała iloscia hektarów jak 12 bardzo ciężko było się wystarać o premię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak będzie mniej kasy jak wniosków to zawsze będzie ciężko. W tej chwili jest jeszcze na tyle pieniędzy, że starczy dla wszystkich.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizon89    0

Witam. Mam zamiar w przyszłym roku ubiegać się o MR. Całość środków zamierzam przeznaczyć na budowę budynku inwentarskiego. Czy ktoś z forum budował i czy mógłby podzielić się informacjami na temat potrzebnych dokumentów,zezwoleń ewentualnych kontroli? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9

Witam, wziałem MR w 2017 i miałem w biznes planie wysokobiałkowe i sieje obecnie łubin i moje pytanie czy w to miejsce mogę posiać lucernę na pow. 1ha, które jest wymagane i utrzymywać przez 4-5 lat i bedzię się zaliczało aby spełnić ten warunek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek901215    0

Witam jestem z naboru z wrzesnia 2015 i nie dlugo mija mi termin realizacji biznesplanu i mam takie pytanie czy mozna wydłużyc ten termin do 4 lat? Jak to uzasadnic? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy to prawda że kwota pieniędzy ma zostać jeszcze zwiększona nawet do 250 tyś? Tylko nie wiadomo czy za rok czy już z nowego PROWu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj