kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

sony87    47

Dziękuję Panowie za odpowiedź, nadal jednak mam problem z takim faktem:

czy w przypadku, gdy oboje rodzice są współwłaścicielami działki która będzie przekazana to w tabeli 4 w BP w ostatniej kolumnie tzn Nazwisko właściciela w roku składania wniosku trzeba wpisać oboje rodziców (w jednej komórce),  czy jednego jednego z nich  czy  może wpisać dwa razy tą samą działkę i podzielić jej powierzchnię na 2 wpisując raz jednego właściciela a potem drugiego (jeśli to małżeństwo i maja 50:50) ?

 

to samo dotyczy wniosku - wpisując dane drugiego przekazującego gospodarstwo czy trzeba dzielić powierzchnię użytków na pół i wykazywać część od "taty" i część od "mamy" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wpisz obydwoje rodziców. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256
3 godziny temu, tumiwisizm napisał:

W rozporządzeniu nie ma ani słowa że punkty za różnice wieku są zależne od tego czy gospodarstwo jest przekazane w całości więc tak, też się liczą

W poprzednim naborze zabrali mi punkty za to, że gospodarstwo nie było przekazywane w całości pomimo, że różnica wieku wynosi ponad 25 lat, co urzędnik to obyczaj...

3 godziny temu, tumiwisizm napisał:

W rozporządzeniu nie ma ani słowa że punkty za różnice wieku są zależne od tego czy gospodarstwo jest przekazane w całości więc tak, też się liczą

W poprzednim naborze zabrali mi punkty za to, że gospodarstwo nie było przekazywane w całości pomimo, że różnica wieku wynosi ponad 25 lat, co urzędnik to obyczaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A z czym masz problem z naliczeniem punktów za przekazanie w całości ?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Mama mi nie przepisywala calosci a za roznice pkt miałem za przekazywanie w calosci sa osobne pkt za to dodatkowe 3pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307
Dnia 30.05.2019 o 23:11, Maksu napisał:

Falcon ma rację :)  nie można wycofać wniosku w sprawie, która została już zakończona wydaniem decyzji przyznającej premię, należy złożyć wniosek o uchylenie decyzji.

Niby nie można,a ja dziś dostałem decyzję wycofania wniosku.Jak pisałem wysłałem wycofanie wniosku zgodnie z instrukcją plus 3 zdania uzasadnienia.

Dnia 4.06.2019 o 14:42, adam131 napisał:

 

Ja czekam na decyzję,jakakolwiek będzie pochwalę się czy wtopiłem czy nie.

Więc decyzja odmowna wniosku z 2018 jest i dziś poczta idzie nowy wniosek.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Panowie mam problem jestem z naboru 2018 i byłem pewny że ojca zobowiązania są do sierpnia a zapis w umowie ma do końca wypłaty pieniędzy a miał druga turę pieniędzy wypłacona w lutym 2015 więc do lutego 2020 nie może ruszyć pola co zrobić jak to rozegrać najlepiej jak młody rolnik kończy mi się w październiku ( decyzja) ??? 

Ojciecusi mieć 35 ha a aktualnie ma 40 więc tylko 5 ha mam a muszę mieć 10 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przejmij całość ziemi od ojca i zobowiązania.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Na jakiej zasadzie się to odbywa? Można ot tak oddać komuś innemu obowiązki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Według rozporządzenia wypłata środków nastąpi w ciągu 90 dni od złożenia wniosku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekbz2    9

Panowie czy przejmując gospodarstwo w całości muszę przejąć gospodarstwo całe w raz z budynkami? Bo zostało mi miesiąc do wypłaty pierwszej raty i dzwonili do mnie z agencji że nie moga być umowy dzierżawy na 10lat maszyn i przechowalni tylko muszę wycofać wniosek o płatność 1 raty przejąć budynki i dopiero złożyć, decyzje dostałem, wniosek o 1 ratę złożyłem i było niby wszystko dobrze, ktoś to przecież sprawdzał, A Pani prowadząca wniosek sama mówiła żebym robił umowy.. Nie rozumiem tego..

Ps punkty za przejęcie w całości dostałem z tymi umowami bo rodzicom niby może zostać do 0.5ha A działka z domem i budynkami ma 0.27..

Edytowano przez misiekbz2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malesis    0
Dnia 23.06.2019 o 08:34, Padykilos napisał:

@freetaxi pytanie do Ciebie. Złożyłem wniosek o wypłatę pieniędzy 5 kwietnia. Agencja ma 90 dni na przelanie pieniędzy, czy chodzi tu o dni robocze ? 

@Padykilos a dostałeś już pierwsza ratę ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Ja otrzymałem pieniądze po 99 dniach mimo ustawodawczych 90. I nie, nie są to dni robocze. Jeśli kończy się termin to zadzwonić do prowadzącego i się dowiedzieć co się dzieje.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Czy w MR obowiązuje dobór maszyn z rozporządzenia ?, Łącznie mogę mieć 8ha swojego i 2 dzierżawy, planuję dokupić co się będzie dało. z punktami raczej nie powinno być problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RadekGawryluk    213
1 minutę temu, ThePerkins napisał:

Czy w MR obowiązuje dobór maszyn z rozporządzenia ?, Łącznie mogę mieć 8ha swojego i 2 dzierżawy, planuję dokupić co się będzie dało. z punktami raczej nie powinno być problemu.

Musisz stworzyć gospodarstwo 8.6ha w tym 70% własnej i 30% dzierżawy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
4 minuty temu, ThePerkins napisał:

Czy w MR obowiązuje dobór maszyn z rozporządzenia ?, Łącznie mogę mieć 8ha swojego i 2 dzierżawy, planuję dokupić co się będzie dało. z punktami raczej nie powinno być problemu.

W MR nie patrzą na dobór maszyn. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

W MR nie patrzą na dobór maszyn to za dużo powiedziane.Nie trzymają się sztywno doboru,ale trzeba realnie dobierać maszyny i ewentualnie uzasadniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Z areału takiego ciężko będzie realnie dobrać maszyny , bo jak w tym roku mam 2 ha qq na swoim i do tego nowy siewnik to trochę kupy się trzymać nie będzie , no ale zobaczymy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Dlaczego niby nie? Znajomy co mi siał dostał 6 rzedów siewnik na 10 ha swojej qq, i to na modernizacje. 

Inny zaś kolega na 18 ha dostał ciągnik 180 km ( w tym przypadku mlody rolnik). 

@ThePerkins składałes w tym roku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj