kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

freetaxi    947

Nikt Ci nie będzie sprawdzał wniosku pod kątem merytorycznym na miejscu. Co najwyżej załączniki czy masz wszystkie. A nawet jeśli będzie coś brakować to i tak przyjmą. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Jeżeli u Ciebie średnia wojewódzka to 21,52 a Ty masz mniej czyli 21,5 to nie dostaniesz punktów.Trzeba mieć powyżej średniej wojewódzkiej w Twoim wypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, adam131 napisał:

Jeżeli u Ciebie średnia wojewódzka to 21,52 a Ty masz mniej czyli 21,5 to nie dostaniesz punktów.Trzeba mieć powyżej średniej wojewódzkiej w Twoim wypadku.

A za co można jeszcze uzyskać punkty? Wykształcenia rolniczego nie mam, jestem w trakcie kursu r3 egzamin w grudniu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

KOLEJNOŚĆ PRZYSŁUGIWANIA POMOCY:

Zależy od sumy punktów przyznawanych wg następujących kryteriów wyboru:

 

  • powierzchnia użytków rolnych (do 7 punktów);
  • kwalifikacje zawodowe (od 2 do 5 pkt);
  • inwestycja budowlana związana z produkcją rolniczą (3 punkty);
  • udział w zorganizowanych formach współpracy producentów rolnych (1 punkt);
  • przygotowywanie do sprzedaży produktów rolnych wytworzonych w gospodarstwie (1 punkt);
  • przetwarzanie produktów rolnych wytworzonych w gospodarstwie (1 punkt);
  • przygotowywanie i stosowanie planu nawozowego (2 punkty);
  • inwestycje w zakresie ochrony środowiska i klimatu (do 5 punktów);
  • różnica wieku pomiędzy przekazującym gospodarstwo lub największą część użytków rolnych wchodzących w skład gospodarstwa młodego rolnika a młodym rolnikiem:

     

    • powyżej 15 do 25 lat (2 punkty),
    • powyżej 25 lat (4 punkty);

     

  • przejmowanie przynajmniej jednego gospodarstwa w całości (3 punkty).

 

Plan nawozowy,jakaś prosta budowlanka,opryskiwacz z punktowanymi bajerami,rozsiewacz nawozów i na luzie nazbierasz 8 punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48
9 minut temu, marcin1971992 napisał:

A za co można jeszcze uzyskać punkty? Wykształcenia rolniczego nie mam, jestem w trakcie kursu r3 egzamin w grudniu? 

Dostaniesz punkty bo to jest mierzone do średniej krajowej 10.8 ha więc strzelam 6 lub 7 pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Ja składałem w zeszłym roku i tak ja 25ha ,a wojewódzka średnia ponad 30/zachodniopomorskie/ i zero punktów.

Średnia krajowa obowiązuje w województwach gdzie średnia wojewódzka jest niższa niż krajowa.

 

 

17 minut temu, Mohyl napisał:

Dostaniesz punkty bo to jest mierzone do średniej krajowej 10.8 ha więc strzelam 6 lub 7 pkt

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 18 kwietnia 2019 r.  strona 3 i 4 polecam się zapoznać i nie wprowadzać w błąd dając złudną nadzieję

2. O kolejności przysługiwania pomocy decyduje suma uzyskanych punktów, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, przyznawanych na podstawie następujących kryteriów wyboru: 1) powierzchnia użytków rolnych, o których mowa w § 7 ust. 1, w gospodarstwie wskazanym w biznesplaniepunkty przyznaje się za powierzchnię użytków rolnych powyżej: a) średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie w kraju – w przypadku gospodarstw położonych w województwach, w których średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie jest niższa niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie w kraju,

b) średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie w województwie – w przypadku gospodarstw położonych w województwach, w których średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie jest wyższa niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie w kraju

 

20 minut temu, marcin1971992 napisał:

Dzięki za odp. A czy za prasę zwijającą są punkty bo jeden z odr mowi że nie ma a drugi że są pkt? 

https://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-61-premie-dla-mlodych-rolnikow.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7
1 godzinę temu, marcin1971992 napisał:

Dzięki za odp. A czy za prasę zwijającą są punkty bo jeden z odr mowi że nie ma a drugi że są pkt? 

Nie dostaniesz punktów ani za wielkość gospodarstwa ani za prasę.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam w biznesplanie mam wpisany zakup ziemi będzie to 6,1 ha za 180tyś mama przepisze mi 1,9 ha ja od niej kupie te 6,1 tylko muszę to kupić przed wystąpieniem o pierwszą ratę  wiem że tak przejdzie sprawdzone info  zakup tego 6,1 przed wpłaceniem 1 raty zrealizuje mi cel zakupu w biznesplanie i moje pytanie czy jak będę kupował tą ziemie to potrzebne mi będzie potwierdzenie przelewu czy sam akt notarialny starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48

Dzwoniłem do Poznania jak tam z płatnościami dowiedziałem się że nie wypłacają według rankingu tylko jak leci i że zazwyczaj wysyłają poprawki (nie wiem po co) i jak już będą słać pisma z przedłużonym terminem ogólnie urlopy urlopy w d*pie wszystko mają nawet łaskawie nie idzie się dodzwonić a jak już to dowiedz się kto ma twój wniosek graniczy z cudem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi12    4

W agencji mi powiedzieli, że mogę kupić maszynę na kredyt przed otrzymaniem 1 raty, bo i tak to ja będę go spłacał ze swojego konta. Mieliście podobny przypadek? Myślałem że musi być potwierdzenie przelewu z mojego konta za maszyny dla agencji a powiedział, że tego nie ma w rozporządzeniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48

Można jak dostałeś decyzję ale czy warto płacić prowizje i odsetki bank się ucieszy na moje lepiej poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi12    4

Ale kasa pójdzie od razu z banku do dealera, a nie przez moje konto. To nie będzie problem później? Niestety kosiarka mi się rozsypała i potrzebuję szybko nowej, a mają dokładnie taką jak chcę na placu, tylko kasy brak jeszcze. Poza tym mają dobre finansowanie, więc dużo nie zapłacę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniaa1983    0

Witam wszystkich,

chciałabym prosić o udzielenie informacji w kwestii związanej ze złożeniem wniosku dot. premii dla młodych rolników a mianowicie czy jest szansa dostania premii, jeżeli w chwili obecnej nie posiadam żadnego gospodarstwa na siebie a chciałabym odkupić je w ramach przyznanego dofinansowania od mojego brata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Maszynę rozliczysz jeśli płacisz ze swojego konta, inaczej to nie przejdzie.

Nie idzie się dogadać ze sprzedawcą że dasz zaliczkę a resztę jak już wypłatę otrzymasz?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    440
Dnia 25.06.2019 o 13:12, damianzetor9540 napisał:

Jak widać "innych" nie brakuje. W sumie nie moja sprawa, nie mój czas. 

Pieniądze trzymasz też w skarbonce dla pewności czy taki hardcor jesteś i leżą w banku? 😁

Daruj sobie te zabawne inaczej porównania, yntelygencie. Jak jest możliwość zawiezienia osobiście to można podrzucić, nie każdy całe dnie spędza w oborze czy na polu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi12    4
34 minuty temu, dzikidaniel napisał:

Maszynę rozliczysz jeśli płacisz ze swojego konta, inaczej to nie przejdzie.

Nie idzie się dogadać ze sprzedawcą że dasz zaliczkę a resztę jak już wypłatę otrzymasz?

A właśnie w agencji mi powiedział, że w rozporządzeniu nigdzie tego nie ma, to już sam głupieję, bo nie wiem co tu robić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7
22 godziny temu, PiotrUrbaniak napisał:

Witam w biznesplanie mam wpisany zakup ziemi będzie to 6,1 ha za 180tyś mama przepisze mi 1,9 ha ja od niej kupie te 6,1 tylko muszę to kupić przed wystąpieniem o pierwszą ratę  wiem że tak przejdzie sprawdzone info  zakup tego 6,1 przed wpłaceniem 1 raty zrealizuje mi cel zakupu w biznesplanie i moje pytanie czy jak będę kupował tą ziemie to potrzebne mi będzie potwierdzenie przelewu czy sam akt notarialny starczy

Upewnij się, że z tym czasem zakupu jest tak jak mówisz, bo nie byłbym tego taki pewny. W każdym razie odnośnie potwierdzenia przelewu - kierując się analogią sytuacji przy maszynach, to takie potwierdzenie będzie wymagane. Niezależnie jednak od wymogów ARiMR pamiętaj, że jest jeszcze skarbówka, a ją na pewno zainteresuje kwestia tego czy obrót na kontach był :)


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbych6622    0

Mam pytanko odnośnie  biznesplanu, a dokładnie chodzi mi o zakładkę działki i tytuł prawny. W maju tego wraz  z rodzicami byliśmy u notariusza i przepisaliśmy  gospodarstwo na mnie. Mam już numer identyfikacyjny EP, dopłaty po rz pierwszy  były złożone na mnie. Teraz chcę złożyć wniosek na Młodego Rolnika, ale sprawdzając w internecie księgi wieczyste rodzice dalej widnieją jako właściciele. Nie wiem którą formę tytułu prawnego  mam wpisać:  własność , czy może brak, czy wpisywać numer aktu czy może księgi wieczystej oraz jaką datę nabycia tytułu prawnego wpisywać? Czy w danych użytkownika działki mam wpisać siebie skoro składałem wniosek o dopłaty?  Może ktoś ma miał podobną sytuacje i mi pomoże. 

Z góry dziękuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

W dniu złożenia wniosku trzeba być posiadaczem minimum 1ha fizycznych. Czy wystarczy wziąć dzierżawę na dzień przed złożeniem wniosku czy trzeba jeszcze jakieś kroki poczynić żeby udowodnić rozpoczęcie prowadzenia gospodarstwa?

Skoro masz przepisane to już wpisujesz własność. Nie musisz podawać numery księgi wieczystej jeśli przedstawisz akt notarialny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
4 minuty temu, dabrowskit napisał:

chłopaki da radę ogarnąć od zera do poniedziałku wszystko ogarnąć na młodego?

Wątpię, gdyby nie urzad skarbowy to może by sie udało ale tak to średnio widze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Czy punkty za różnice wieku są przyznawane tylko gdy jest przekazywane gospodarstwo w całości czy jeśli będzie przekazane częściowo to też liczą się punkty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj