kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

tumiwisizm    440

W biznesplanie są rubryki gdzie można/trzeba wpisać udział w szkoleniach albo korzystanie z usług doradczych i nie wiem czy jest konieczne żeby coś tam wpisywać.

A jeśli chodzi o wysokobiałkowe to jest to w ustawie z 23.04.2018 na stronie 12 punkt 3 b) że można dostać 2punkty i nie wiem czy mam to rozumieć że to dalej zobowiązuje, w nowelizacji nie było o tym słowa. W biznesplanie jest rubryczka "produkcja roślin wysokobiałkowych" w zestawieniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

A jak ma to się do ostatniej nowelizacji? Bo jeśli mnie pamięć nie myli to za to już punktów się nie otrzymuje.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek32    1

Witam czy jeśli bym teraz wycofał wniosek o przyznanie 1 raty  (złożony początek maja)  mogę teraz złożyć ponownie wniosek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi721    0

Witam, chciałem się dopytać Was, bo już się zgubiłem. Czy są w tym roku punkty za udziale w szkoleniach np. nawozowych ? Ponieważ w odr powiedzieli mi, że za 4 szkolenia dostanę 2 pkt. A i drugie pytanie w sumie podstawowe. Czy trzeba  powiększyć gospodarstwo do średniej krajowej tj 10.81 czy wystarczy wystarczy wzrost wartości ekonomicznej o 10% np zmieniając strukturę zasiewu ? Dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
Dnia 16.06.2019 o 17:16, damianzetor9540 napisał:

W 2018 r umowa na minimum 1 ha do wniosku była zrobiona w gminie i ok, nie czepiali się 

 

Edytowano przez ahten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    440

Prośba o pomoc bo mimo że parę pytań o to było to nie rozwiały moich wątpliwości. Mój tato ma ziemię i zwierzęta, tzn krowy mleczne i jałówki. Przepisuje mi część tej ziemi, 15,6 ha, według excela to za mało żeby osiągnąć wartość ekonomiczną 13tys euro więc chcę żeby przepisał mi też część zwierząt. ALE nie chcę pchać się w krowy mleczne, tylko same cielaki i jałówki, ogólnie chcę przejać tylko część zwierząt potrzebnych do realizacji biznesplanu a reszta, w tym wszystkie krowy mleczne niech będą dalej na tatę. 

-jak przepisać na mnie te zwierzęta, jakiś rodzaj umowy? 

-średnioroczny stan zwierząt w roku wyjściowym-mogę tu wpisać tylko te które chce mi przepisać np. 5 cielaków i 5 jałówek?  a w roku docelowym tyle żeby spełnić warunek wzrostu wartości ekonomicznej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48

Idź do ARiMR wypełnij wniosek przeniesienia zwierząt i juZ są twoje 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

freetaxi, mógłbyś mi odpowiedzieć na ważne pytanie? Otóż wraz z rodzeństwem i mamą mieliśmy przeprowadzoną sprawe spadkową gospodarstwa po zmarłym ojcu. Jestem teraz posiadaczem/wlaścicielem 3/28 części gospodarstwa. Czy to przejdzie jako wymóg posiadania na siebie tego 1 hektara czy żeby było ok to musze mieć jednak na siebie konkretną działke o wymaganej powierzchni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Musisz mieć konkretną działkę o powierzchni minimum 1 ha użytków rolnych. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

mam ten sam problem tylko ja juz mam podział wiem ile do mnie bedzie nalezeć ile do rodzeństwa, notariusz już czeka tylko w gminie nie chcą zatwierdzić nowego podziału działek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1265
Dnia 16.06.2019 o 19:33, damianos95 napisał:

 

Czyli wprowadzili mnie w blad jednak a na wydatkowanie srodkow obrotowych mam 3 lata ?? Co jesli nie wydatkuje wszystkich poeniedzy z srodkow obrotowych ?

W gospodarstwie o powierzchni około 10-11 hektarów, nie da się nie wydać 10 tysięcy rocznie na środki obrotowe, bo wystarczy że limit na on wykorzystasz i już około 4 500 pln brutto z kieszeni znika, a jeszcze jakiś nawóz, materiał siewny, śor itp trzeba kupić.


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435
4 godziny temu, bezbarwny napisał:

W gospodarstwie o powierzchni około 10-11 hektarów, nie da się nie wydać 10 tysięcy rocznie na środki obrotowe, bo wystarczy że limit na on wykorzystasz i już około 4 500 pln brutto z kieszeni znika, a jeszcze jakiś nawóz, materiał siewny, śor itp trzeba kupić.

Mi powiedziano ze ON nie wchodzi raczej to w obrotowe ale juz sie dowiedzialem ze liczy sie no i tak wlasnie sa informacje z odr kazdy mowi co chce bo zawsze pomylic sie moze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beekeper    5

Witam, prośba o pomoc - wychodzi mi około 10 pkt na wniosku MR,  z planem nawozowym 12.  

W związku z tym że jest duże zainteresowanie - pytanie czy warto ryzykować i nie brać tego planu czy może jednak z racji tego że sporo funduszy jest w prow to kasy dla wszystkich starczy ? co myślicie ?

Na czym odkładnie polega ten plan nawozy i jakie są koszty mniej więcej jego prowadzenia ?

woj. łódzkie 

Dzięki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

W pierwszej kolejności pomoc przysługuje wnioskodawcom, którzy uzyskali największą liczbę punktów, przy czym pomoc jest przyznawana, jeżeli wnioskodawca uzyskał co najmniej 8 punktów.

Nie ma co się spinać,kasy starczy dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Taaa, w ostatnim naborze z  poprzedniego prow (chyba 2014) roku też tak słyszałem a później mi zabrakło niecałego punktu by się załapać.

Jak macie możliwość to nabijajcie punktów ile tylko możliwe, zmniejszyć idzie zawsze do dolnej granicy, a z podniesieniem już lipa.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xkar    0

Witam. Czy w obecnym naborze mógłbym jako sprzęt wybrać ciagnik mocy 115 km na 12 ha? Czy są jakieś konkretne normy co do wielkości, lub jak taki zamiar argumentować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jaka produkcja ?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2019 o 08:09, freetaxi napisał:

Musisz mieć konkretną działkę o powierzchni minimum 1 ha użytków rolnych. 

"zainteresowany powinien rozpocząć prowadzenie działalności rolniczej w gospodarstwie (stać się właścicielem lub objąć w posiadanie gospodarstwo o powierzchni co najmniej 1 ha, jednak nie wcześniej niż 24 miesiące przed złożenia wniosku) "

czyli teoretycznie właścicielem co najmniej 1 ha nie jestem, ale pewnie patrząc z drugiej strony od sprawy spadkowej już mi leci czas jako właściciela i gdy minie 24 miesiące to będe mógł zapomnieć o dofinansowaniu? dobrze myśle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
11 minut temu, Mohyl napisał:

Nie puki nie złożysz o płatności obszarowe nic ci nie leci

Aż zmieni się rozporządzenie i znowu będzie problem.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj